Kronika Policyjna

Ostra jazda, czyli wariat na drodze

Ostra jazda, czyli wariat na drodze

Stalowowolscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym na podwójnej linii ciągłej, na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych, wyprzedzał kilka samochodów. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Do zdarzenia doszło wczoraj kwadrans po godz. 12, na drodze krajowej nr 77 w Turbi w gminie Zaleszany. Na tej drodze pełnili służbę policjanci stalowowolskiej drogówki radiowozem wyposażonym w videorejestrator.
W trakcie służby funkcjonariusze zaobserwowali kierowcę opla corsy, który jechał w kierunku Stalowej Woli w kolumnie pojazdów i na skrzyżowaniu w miejscu, gdzie jest podwójna linia ciągła rozpoczął manewr wyprzedzania kilku samochodów. Kierowca opla zakończył manewr tuż przed przejściem dla pieszych i aby nie uderzyć w poprzedzającego go volkswagena zaczął hamować zmuszając jadące za nim samochody, w tym ciężarową scanię do gwałtownego hamowania i ucieczkę na powierzchnię drogi wyłączoną z ruchu.
Widząc niebezpieczne poczynania kierowcy, funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Policjantom powiedział, że spieszył się do dziewczyny. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.
O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd. Konsekwencją czynu kierowcy może być wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Piknik rodzinny pod hasłem “Bezpieczne wakacje”

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Tydzień na rzecz bezpieczeństwa w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Jacek Jaworek poszukiwany listem gończym

stw24.pl17 lipca 2021

Bezpieczne wakacje z profilaktykami ze stalowowolskiej Policji

stw24.pl9 lipca 2021

Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

stw24.pl8 lipca 2021

300 kierowców o poranku dmuchało w alkomat

stw24.pl6 lipca 2021
policja

“Bezpieczny przejazd” ze stalowowolską policją

stw24.pl5 lipca 2021

Tragiczny wypadek, nie żyją dwie osoby

stw24.pl4 lipca 2021