Kronika Policyjna

Ostra jazda, czyli wariat na drodze

Ostra jazda, czyli wariat na drodze

Stalowowolscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym na podwójnej linii ciągłej, na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych, wyprzedzał kilka samochodów. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Do zdarzenia doszło wczoraj kwadrans po godz. 12, na drodze krajowej nr 77 w Turbi w gminie Zaleszany. Na tej drodze pełnili służbę policjanci stalowowolskiej drogówki radiowozem wyposażonym w videorejestrator.
W trakcie służby funkcjonariusze zaobserwowali kierowcę opla corsy, który jechał w kierunku Stalowej Woli w kolumnie pojazdów i na skrzyżowaniu w miejscu, gdzie jest podwójna linia ciągła rozpoczął manewr wyprzedzania kilku samochodów. Kierowca opla zakończył manewr tuż przed przejściem dla pieszych i aby nie uderzyć w poprzedzającego go volkswagena zaczął hamować zmuszając jadące za nim samochody, w tym ciężarową scanię do gwałtownego hamowania i ucieczkę na powierzchnię drogi wyłączoną z ruchu.
Widząc niebezpieczne poczynania kierowcy, funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Policjantom powiedział, że spieszył się do dziewczyny. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.
O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd. Konsekwencją czynu kierowcy może być wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców

stw24.pl23 lutego 2021

Policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców

stw24.pl17 lutego 2021

35-latek ze Stalowej Woli odpowie za kradzież rozbójnicza w Nisku

stw24.pl16 lutego 2021

Uchroniony przed wychłodzeniem

stw24.pl16 lutego 2021

Radomyscy Policjanci podsumowali ubiegły rok

stw24.pl15 lutego 2021

Profilaktyka ze stalowowolską Policją

stw24.pl15 lutego 2021

Mieszkaniec gminy Zaleszany odpowie za zabicie psa

stw24.pl10 lutego 2021

Trudne warunki na drogach-zachowajmy ostrożność

stw24.pl8 lutego 2021