W Stalowej Woli

Wbiją pierwszą łopatę pod żłobek

Wbiją pierwszą łopatę pod żłobek

Lada moment ruszy budowa drugiego miejskiego żłobka w Stalowej Woli. Miasto podpisało już umowę z inwestorem i oficjalnie przekazało plac budowy. Do końca roku placówka ma być wybudowana, a także mają do niej zostać przyjęte pierwsze maluchy.
Umowa na realizację zadania pn.: “Budowa miejskiego żłobka integracyjnego wraz z wyposażeniem w Stalowej Woli”, opiewa na blisko 4,5 mln i ma być zrealizowana do połowy listopada tego roku.  Obiekt zostanie wybudowany na placu gimnazjum nr 5 przy ul. Poniatowskiego.  Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z rządowego programu “Maluch” w wysokości 2,6 mln zł. W nowym żłobku miejsce znajdzie  65 dzieci w wieku do 3 lat.
Wykonawca będzie przystępował już do swoich prac, bierze on na siebie odpowiedzialność realizacji terminów i całej inwestycji. Pogoda sprzyja temu, by roboty budowlane ruszyły – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.
W przetargu została wyłoniona lokalna firma Rem – Bud. Jest to firma, która ma doświadczenie w współpracy z Urzędem Miasta, realizowała różne inwestycje i, jak zaznacza prezydent, gwarantuje, że harmonogram prac nie będzie zagrożony. A terminy muszą zostać dotrzymane, gdyż wymaga tego program “Maluch”.
Ponadto miasto będzie musiało jeszcze zapewnić parking zastępczy dla gimnazjum nr 5. To dlatego, że obecny parking na czas budowy będzie zlikwidowany. Prowizoryczny zostanie utworzony po drugiej stronie obecnego, a docelowo będzie tam wybudowany nowy.
Joanna Piechuta

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021