kultura i rozrywka

Wernisaż wystawy Zbigniewa Światowca

Wernisaż wystawy Zbigniewa Światowca

Miejski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Zbigniewa Światowca, który odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia w Galerii TŁO, o godz. 17.00.

Zbigniew Światowiec – z wykształcenia inżynier elektronik, z zainteresowania człowiek wielu  zawodów. Już w szkole średniej zakładał i prowadził Dyskusyjny Klub Filmowy w ówczesnym Zakładowym Domu Kultury w Stalowej Woli. Na studiach na Politechnice Śląskiej w Gliwicach prowadził audycje w studenckim radiu, bawił studentów funkcjonując jako klubowy i środowiskowy DJ, współzarządzał miejscowym DKF, organizował imprezy kulturalne, turystyczne, sportowe. Po studiach uzyskał w Dęblinie stopień  podporucznika w wojskach lotniczych (w rezerwie), wrócił do Stalowej Woli, pracował wiele lat w zawodzie elektronika (specjalisty od aparatury badawczej) w ówczesnym OBRMZiT, tam też organizował jeden z pierwszych w Stalowej Woli Dział Reklamy w firmie, która musiała dostosować się do gospodarki rynkowej. Przez kilka lat dowodził służbami reklamowymi  w Hucie Stalowa Wola, zarządzał wydawnictwem „Sztafeta”, funkcjonując jednocześnie jako dziennikarz i fotoreporter. Ma w swoim dorobku m.in. kilkadziesiąt wywiadów z gwiazdami estrady i kina, jest autorem kilku publikacji (m.in. albumy dla Zaleszan, Aeroklubu STW, Pysznicy, Informator Seniora), do których pisał teksty i dostarczał zdjęcia. Oprócz tych wszystkich zajęć już od wczesnego dzieciństwa pasjonuje się modelarstwem kartonowym.

Po latach sklejania setek samolotów, okrętów czy samochodów zafascynowało go tworzenie modeli obiektów architektonicznych, których kilkadziesiąt będzie można obejrzeć na wystawie. Dodatkiem do wystawy modeli będzie niewielka galeria zdjęć z różnych rodzinnych wycieczek. Jest to rozszerzenie jego facebookowej galerii „Piękna nasza Polska cała”, bo fotografia to kolejna, choć nie do końca spełniona pasja. Inne, też warte dopisania do powyższej listy hobby to: amatorska gra w koszykówkę, dobra książka, film, teatr, różna muzyka –  stąd też jego obecność na niemal wszystkich koncertach w MDK czy Szkole Muzycznej.

Świat zabytków w miniaturze-zaproszenie

Wystawa będzie otwarta od 24 kwietnia do 18 maja.
Serdecznie zapraszamy do GALERII TŁO.

Wernisaż wystaw Zbigniewa Światowca

Piękna nasza Polska cała
/fotografia/

Świat zabytków w miniaturze
/modele znanych obiektów historycznych/

24 kwietnia 2016
/niedziela/
godz. 17.00

Galeria TŁO MDK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl4 maja 2021

Dostęp do prasy i półek z książkami – od 4 maja w MBP

stw24.pl28 kwietnia 2021

Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą

stw24.pl27 kwietnia 2021