kultura i rozrywka

Weź udział w II edycji Relacji

Weź udział w II edycji Relacji

Trwa nabór do drugiej edycji festiwalu RELACJE. II Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne. Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli zaprasza teatry amatorskie do udziału w konkursie na najlepszy spektakl międzypokoleniowy. W programie spektakl Jana i Błażeja Peszków, warsztaty z aktorami, spotkania dyskusyjne i towarzyskie. Termin nadsyłania zgłoszeń – 30 czerwca 2017.

Organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli. „Relacje”, które odbędą się w dniach 22-24 września 2017, mają zasięg ogólnopolski. Składają się z dwóch grup działań: konkursu skierowanego do amatorskich zespołów teatralnych na najlepszy spektakl międzypokoleniowy (o łącznej puli nagród 8 500 PLN) oraz przedstawień gościnnych i spotkań tematycznych.
Pomysł na „Relacje” zrodził się z potrzeby znalezienia miejsca wspólnego dla różnych generacji, pretekstu do rozmowy o tym, co łączy pokolenia i pozwala komunikować się bez uprzedzeń. Podczas tegorocznych „Relacji” będziemy rozmawiać o nieuchronności konfliktu i negocjacji wspólnych korzyści.

Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne otworzy spektakl Jana i Błażeja Peszków pt.„Pojedynek, czyli zabawa w detektywa”. Przyjacielskie z pozoru spotkanie dojrzałego pisarza (Jan Peszek) i młodego aktora (Błażej Peszek) zmienia się w makabryczną grę, którą panowie toczą między sobą. Ponieważ ta gra nie ma reguł, wszystko jest możliwe. Jan Peszek, Błażej Peszek, Lech Śliwonik oraz Łukasz Drewniak tworzą konkursowe Jury.

źródło: MDK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Powstał portal o Kresach

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Żurawinobranie 2021 w Gminie Pysznica

stw24.pl23 września 2021

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Kazimierz Szymeczko opowiadał o książkach, Śląsku i przestrzegał…

stw24.pl22 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Konkurs plastyczny „Pomaganie jest cool!”

stw24.pl20 września 2021