sport

Weź udział w V, jubileuszowym Memoriale Papieskim!

Weź udział w V, jubileuszowym Memoriale Papieskim!

Sportowe sztafety: pływackie i biegowe, pokonujące kolejne dystanse w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II – to już tradycyjny, stały punkt obchodów rocznicy śmierci Papieża Polaka w Stalowej Woli. Piąta, jubileuszowa edycja tej imprezy, odbędzie się już w środę, 6 kwietnia na obiektach stalowowolskiego MOSiR. Dla osób zainteresowanych udziałem, mamy dobrą informację – właśnie ruszyły zapisy do sztafety pływackiej.

fota-1

Formularze zgłoszeniowe dostępne są: w szatniach basenowych Pływalni Krytej MOSiR (ul. Hutnicza 15), kancelarii Parafii pw. Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli (ul. Ofiar Katynia 6) oraz Laser Arenie (ul. Staszica 14, wejście za Kinem Ballada). Formularze można również pobrać ze strony: www.papieskimemorial.pl 9665?

Ta liczba towarzyszy nam niezmiernie od pierwszej edycji imprezy, a oznacza ilość dni pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Sztafeta Pływacka na starcie celuje właśnie w tą ilość dystansów: 9665. Zazwyczaj swój cel osiąga bardzo szybko, a potem skupia się na „śrubowaniu” rekordu. Najlepszy wynik sztafety pływackiej pochodzi z 2014 roku i wynosi 21 252 długości basenu.

W tym roku przypada już 11. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.

fota-2

Pełno i niepełnosprawni

Równie ważnym spoiwem imprezy od samego początku jest integracja osób pełno
i niepełnosprawnych. Osobom, które na co dzień zmagają się z niepełnosprawnością ruchową czy intelektualną, Święty Jan Paweł II poświęcił bardzo wiele miejsca w swoim pontyfikacie. Każdy pokonany dystans dla takich osób znaczy bardzo wiele, wiąże się z większym wysiłkiem i wymaga znacznie więcej determinacji i woli walki. Udział osób niepełnosprawnych na równi z pełnosprawnymi, wspólny cel, to dla nich wielka nobilitacja.

Program imprezy

Pierwsza część imprezy, poświęcona jest osobom niepełnosprawnym i zacznie się o godz. 13;00 od sztafety lekkoatletycznej na hali sportowo – widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Udział w sztafecie wezmą dzieci, młodzieży i dorośli niepełnosprawni, głównie z województwa podkarpackiego, m. in. z Mielca, Sanoka, Tarnobrzega, Rudnika, Dębicy, Przemyśla, Ropczyc, Kolbuszowej, Jasła, Stalowej Woli i okolic, ale także Sandomierza, Ostrowca Świętokrzyskiego, oraz Jedlanki Starej (okolice Radomia). Udział w sztafecie zgłosiła także grupa z SOSW w Tarnowskich Górach (woj. Śląskie).

Po zakończeniu zmagań lekkoatletycznych, o godz. 18:00 w parafii pw. Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli odbędzie się uroczysta Msza Święta, zakończona błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.
Natomiast od godziny 19:30 przeniesiemy się na pływalnię krytą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozpoczynając imprezę od wspomnienia sylwetki Św. Jana Pawła II w 11. Rocznicę śmierci a o 21.37 uczcimy symboliczną godzinę, w której na oczach całego świata pożegnał się z życiem doczesnym.

Każdy z uczestników imprezy otrzyma Pamiątkowy Medal oraz dyplom uczestnictwa.

fota-3

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie LATOROŚL we współpracy z Zespołem Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, parafią pw. Św. Jana Pawła II oraz duszpasterstwem akademickim Baszta i Rycerzami Kolumba. Honorowy patronat nad imprezą objął Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Impreza jest współfinansowana ze środków: Województwa Podkarpackiego, Powiatu Stalowowolskiego oraz Gminy Stalowa Wola. Sponsorzy: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Autorud, Piekarnia Turbia, Rycerze Kolumba Rada 15759, Matthias, Carrefour Market, Nadsański Bank Spółdzielczy, Maraton sklep Sportowy, Fundacja Uniwersytecka oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Nadzieja”.

Więcej informacji o imprezie, znajdą Państwo na stronie internetowej: www.papieskimemorial.pl

Zapraszamy! Wstęp Wolny dla każdego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021

Oliwia na Tennis Europe, jako jedyna polka w finale

stw24.pl10 marca 2021

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021