W Stalowej Woli

Wiadomo jak będzie wyglądało nowe żłobko – przedszkole w mieście

Wiadomo jak będzie wyglądało nowe żłobko – przedszkole w mieście

Został rozstrzygnięty konkurs na projekt architektoniczny integracyjnego żłobko – przedszkola, które ma powstać naprzeciwko hotelu Stal w Stalowej Woli w 2019 r. Będzie to jedyne przedszkole z basenem w mieście. Cała inwestycja ma kosztować około 7 mln zł.  

Nowy obiekt powstanie w miejscu zburzonego przedszkola nr 18, które funkcjonowało tu przed laty. Jak zaznacza prezydent Lucjusz Nadbereżny, projekt dotyczy nie tylko budowy samego obiektu, ale także zagospodarowania całego placu, który ma mieć funkcje rekreacyjne, sportowe, tak dla dzieci jak i dla dorosłych.

Na konkurs ogłoszony przez miasto wpłynęło 5 prac z całej Polski.  Wygrała zespół projektowy Awart ze Stalowej Woli. ak zaznaczał architekt Marek Gierulski, przewodniczący komisji konkursowej, prace miały wysoki poziom. Omawiając zwycięski projekt mówił, że jest on oryginalny. Zaznaczał, że po analizie  funkcji i układu obiektu, można mieć wrażenie, że do dyspozycji jest mnóstwo miejsca, gdyż jest w nim wszystko co trzeba, rozplanowane w bardzo wygodny i komfortowy sposób. Sale zabaw mają swój indywidualny charakter, są dobrze naświetlone, a jednocześnie jest ochrona przez przegrzewaniem, są dobrze usytuowane jeśli chodzi o strony światła.  Ponadto sale mają wyjście na indywidualne ogrody, gdzie nauczyciele mają pod okiem wszystkie dzieci.

Do nowego przedszkola przeniesie się obecne integracyjne przedszkole nr 12, którego dyrektorem jest Urszula Cacaj. Trzeba zaznaczyć, że obiekt, w którym mieści się obecnie „12” ze względu na swoją  konstrukcję będzie musiał być wyłączony z eksploatacji.
– Ten projekt spełnia wszystkie moje oczekiwania, ponieważ byłam współautorem  projektu funkcjonalno-użytecznego i zgłaszałam to wszystko, co chciałabym, by było w tym obiekcie. Jest tu basen, nasze dzieci będą mogły kontynuować naukę pływania. Przedszkole i żłobek są świetnie zaprojektowane, mają oddzielone funkcje, ale jest też możliwość spotkania się na olbrzymiej sali gimnastycznej z rozsuwaną ścianą. W nowym obiekcie będziemy mogli prowadzić blok zajęć specjalistycznych w godzinach popołudniowych, czyli także dla wszystkich dzieci z miasta. Pięknie jest również zaprojektowane otoczenie przedszkola.  A ponadto bardzo nas cieszy to, że projekt ze Stalowej Woli – mówi Urszula Cacaj.
W nowym obiekcie powstaną 4 odziały przedszkolne i 2 żłobkowe.

Projekt budowy żłobko-przedszkola wraz z zagospodarowywaniem terenu wokół opiewa na kwotę ok 7 mln zł. – Chcielibyśmy w tym roku rozpocząć prace projektowe, tak aby w przyszłym uzyskać pozwolenie na budowę i rozpocząć realizację budowy tego obiektu wraz z zagospodarowaniem placu. Zakończenie wszystkich prac planujemy na rok 2019 – informuje Lucjusz Nadbereżny.
Miasto będzie starło się o dofinansowanie zewnętrzne na tę inwestycję, które ma wynieść 50 proc.

IMG_0689 IMG_0707 IMG_0708 IMG_0709 IMG_0710

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021