W powiecie

Wiatraki od nowa, dzięki mieszkańcom Józefowa

Wiatraki od nowa, dzięki mieszkańcom Józefowa

Nadzór Wojewody Podkarpackiego nie zostawił „suchej nitki” na uchwale podjętej 30 listopada 2015 przez Radę Miejską w Zaklikowie w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Pomimo protestu mieszkańców Józefowa, miało to być zielone światło dla inwestora z Krakowa do przygotowania kolejnego etapu umożliwiającego rozpoczęcie budowy Farmy Wiatrowej Zaklików.

Wszystko mogłoby zakończyć się szczęśliwie dla pomysłodawców tej inwestycji wśród których, jest również burmistrz Zdzisław Wójcik, gdyby nie to, że uchwała została przygotowana z istotnym naruszeniem przepisów prawa i zasad techniki prawodawczej, w wyniku czego Wojewoda nie mógł zrobić nic innego, jak stwierdzić jej nieważność w całości.

Brakuje konkretnych przepisów prawnych

Sprawa wywołuje od dłuższego czasu wiele emocji. Pomimo zapowiedzi parlamentarzystów w przepisach, nadal brak jest regulacji prawnych określających odległość elektrowni wiatrowych od zabudowań mieszkalnych. Tego rodzaju inwestycje są społecznie drażliwe, wymagają spokoju i zrozumienia oraz dialogu społecznego ze strony inwestora, ale przede wszystkim przejrzystości procedur, a także przedstawienia skutków zdrowotnych, jakie taka inwestycja może nieść dla mieszkańców.

Z tego też powodu, mieszkańcy Józefowa oraz okolicznych miejscowości, od blisko 3 lat bezskutecznie interweniują o to, aby wiatraki były usytuowane w bezpiecznej odległości od ich domów lub też o wstrzymanie tej inwestycji do czasu uchwalenia stosownych przepisów.

Mieszkańcy wysyłają liczne petycje w tej sprawie do burmistrza Zaklikowa, radnych, Rzecznika Praw Obywatelskich, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie, lokalnych parlamentarzystów oraz prof. Józefy Hrynkiewicz, uważanej za autorytet w tej dziedzinie. Niestety skutek tych interwencji jest mizerny.

Dokumentacja przygotowana na kolanie?

– Od początku procedury dotyczącej tego przedsięwzięcia, podjętej przez burmistrza, mieszkańcy Józefowa, Baraków Starych i Zdziechowic stanęli murem przeciwko tej inwestycji. Byliśmy traktowani jak powietrze, jednak nasza determinacja okazała się silniejsza. Po podjęciu przez radnych krzywdzącej nas uchwały w sprawie miejscowego planu, chcieliśmy nawet sfinansować z własnych środków prawnika, aby skutecznie złożyć skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Wcześniej jednak liczyliśmy na to, że wojewoda dostrzeże wadliwość uchwały i dlatego w grudniu ubiegłego roku złożyliśmy wniosek, poparty ogromną liczbą podpisów, o stwierdzenie jej nieważności – tłumaczy Dariusz Czajka, mieszkaniec Józefowa i członek Stowarzyszenia „Zdrowa Wieś”, które jest przeciwne budowie wiatraków.

Z rozstrzygnięcia wojewody, które dostępne jest w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego wynika, że dokumentacja planistyczna pod planowaną długo inwestycję, została przygotowana na kolanie, a cały szereg wytkniętych nieprawidłowości natury prawnej, podaje pod wątpliwość wiedzę i znajomość przepisów, w zakresie procedury i zasad sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Poszerzyli granice gminy?

Jak oceniają mieszkańcy, autorów tego opracowania poniosła taka fantazja, że fragment „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Zaklików” przedstawiono wykraczając poza granice administracyjne gminy Zaklików. Jednocześnie wyznaczając granice strefy ochronnej od elektrowni wiatrowych w odległościach od około 15 m do około 380 m, wzdłuż północnej granicy opracowania planu, tj. w sąsiedztwie gminy Trzydnik Duży. Nie zatroszczono się o jakiekolwiek analizy i materiały, pozwalające ocenić wpływ wiatraków, na istniejące lub planowane zagospodarowanie terenu w obszarze sąsiedniej gminy.

Ponadto w części graficznej uchwały znajdowało się oznaczenie 12ZL, co do którego brakowało szczegółowych ustaleń w części opisowej. Albo sytuacja odwrotna, część graficzna planu nie zawierała oznaczenia symbolu 4ZL, określonego w części opisowej. Lokalizacja wiatraków miała być „płynna” według autorów planu, ponieważ fundamenty wiatraków mogłyby znajdować się w liniach rozgraniczających teren o różnym przeznaczeniu. W wyniku czego część opisowa uchwały zawarta w §14, pkt. 7 zawierała kuriozalny zapis, dający możliwość „wejścia w teren o innym przeznaczeniu” na odległość do 55 m, częścią śmigieł wiatraków.

Według mieszkańców inwestycja ta, na razie wygląda niekorzystnie dla budżetu gminy Zaklików. Zapowiadane profity podatkowe to raczej melodia odległej przyszłości. Dotychczas procedura uchwalania I zmiany Studium i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego kosztowała podatników 56.580 zł, ale to nie wszystko. Procedura sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego trwająca od kwietnia 2014 roku pochłonęła kolejne środki z budżetu gminy w kwocie 40.590 zł. Czyli w sumie 97.170 zł.

Po raz kolejny będzie zmieniany plan zagospodarowania przestrzennego

Okazuje się jednak, że to nie koniec wydatków, jeśli chodzi o tę inwestycję, bowiem jest przygotowywany miejscowy planu zagospodarowania przestrzennego, obejmujący cześć terenów w obrębie miejscowości Baraki Stare, Józefów oraz Zdziechowice Pierwsze wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Zysk: zadowolenie protestujących mieszkańców Józefowa i okolic. Pierwszą pozycję dopisujemy do licznych sukcesów burmistrza Zdzisława Wójcika, z zapytaniem. Kto za to zapłaci?
Czy po raz kolejny burmistrz zadba o to, by firma wykonująca plan, a także jego pracownicy przyłożyli się do tego, by został on dobrze wykonany?

Dorota Zakrzewska

65 komentarzy

Komentarze

 1. Zatorze44

  23 stycznia 2016 at 11:24

  Na początku myślałem że portal uparł się na tego burmistrza ale teraz dochodzę do wniosku że to jest człowiek który nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu gminą i środkami finansowymi !!! Brawo za odwagę !!! Na taczki z takim włodarzem.

 2. Ludek

  23 stycznia 2016 at 13:19

  Idźcie na referendum w sprawie powstania Gminy Lipa a pomożecie sobie. Jeżeli referendum będzie skuteczne to odbędą się nowe wybory na ,,szacownego włodarza” !!!

 3. agata34

  23 stycznia 2016 at 13:25

  myslę ze mieszkancy gminy beda pamietac o tym przy nastepnych wyborach

  • Pinokio

   23 stycznia 2016 at 14:15

   Następnych czyli za 3 miesiące. Facet może Gs-em zarządzać a nie gminą Ludzie opamietajcie się Gminy nie można dzielić trzeba usunąć Wójcika

 4. Drapciuch

  23 stycznia 2016 at 14:20

  TO SIĘ GOSPODARZ TRAFIŁ NASZEJ GMINIE ŻE HEJ. TRZEBA GO WYSŁAĆ NA ZIELONĄ TRAWKĘ. …..ODWOŁAĆ BURMISTRZA NIE dzielić gminę

 5. Zbyszek Wieczny Wędrowiec

  23 stycznia 2016 at 14:42

  Najwyższa pora pozbyć się nieudacznika ..
  tak jak piszą poprzednicy na taczkach go wywieźć tam gdzie ludzie nie chodzą ..

 6. Obserwator X

  23 stycznia 2016 at 14:58

  Dokąd będzie trwać ta kompromitacja i naciąganie Gminy na koszty , dokąd ten osobnik będzie na tym stanowisku ?
  Rola i osobiste ambicje przerosła ” włodarza ”
  Wszystko czego się dotknie partaczy a chodzi nadęty jakby pozjadał wszystkie rozumy a jak jest każdy widzi .
  Cała Polska poznała co jest wart , więc gdyby miał odrobinę honoru to już dawno powinien sam ustąpić

 7. Piaskowy trol

  23 stycznia 2016 at 15:02

  Ludzie opamietajcie się tylko zmiana burmistrza może zatrzymać dążenia do podziału Gminy. Nie dzielimy gminy odwolujemy BALERONA

 8. ojciec Mateusz

  23 stycznia 2016 at 15:16

  Biedny ten Zaklików , jest znany w świecie ale niestety poprzez partaczenia burmistrza , wstyd i hańba .
  Taka piękna miejscowość i okolice a nie mają gospodarza który by dbał o nie .
  Jestem ciekawy jak długo ludzka cierpliwość jeszcze da radę , kiedy mieszkańcy się pozbędę osobnika działającego na ich szkodę .
  Dostatecznie dużo już naszkodził więc “fora ze dwora ”
  Kończ waść wstydu oszczędź
  ( tylko czy ten osobnik wie co to znaczy ) ?

 9. lukk

  23 stycznia 2016 at 15:29

  Ja zaczął bym od usunięcia ludzi którzy są przeciwni takim inwestycjom bo oprócz swojej Wiochy nigdzie na świecie nie byli i nie widzieli ile takich wiatraków jest dokoła i nikomu to nie przeszkadza a może po prostu może inwestor musi przejechać po przeciwnikach i zostawić im miłe koperty i po sprawie będzie ale życie PSZCZÓŁEK jest ważniejsze od dobra naszej gminy i jej rozwoju. A P

  • Kamil

   23 stycznia 2016 at 17:00

   Co to znaczy “usunąć ludzi”?

   • lukk

    23 stycznia 2016 at 22:15

    z dziwnych fundacji zdrowa wieś co to ma być

    • Kamil

     24 stycznia 2016 at 09:49

     Zadałem Ci krótkie pytanie co miałeś na myśli usunąć ludzi. Może tak jak piszesz ci ludzie oprócz “swej Wiochy”nigdzie nie byli i nic nie widzieli ale to jest ich Wiocha i tam żyją i mieszkają od pokoleń.Czasy gdzie dla ogółu poświęcano jednostki słusznie minęły i mam nadzieje że nie wrócą.Postaw sobie za oknem farmę wiatraków i życzę szczęścia!

  • Piaskowy trol

   23 stycznia 2016 at 18:04

   IDĄC TWOI PROSTYM TOKIEM MYŚLENIA OZNACZA ŻE U BURMISTRZA BYŁ Z KOPERTA ŻE PORAZ KOLEJNY PROCEDURA RUSZYŁA? ????

 10. lukk

  23 stycznia 2016 at 15:50

  Obliczenia modelowe i pomiary w rzeczywistych warunkach dowodzą, że obowiązujące standardy dotrzymywane są w miejscach stałego przebywania ludzi, kiedy pojedyncza turbina, o mocy rzędu 2,5 MW i wysokości wieży ok. 100 m, od zabudowań mieszkalnych czy gospodarstwa rolnego jest zlokalizowana w odległości ok. 350 m.

 11. radek36

  23 stycznia 2016 at 18:00

  massakra. znowu wtopa1!!

 12. Artur

  23 stycznia 2016 at 19:26

  Proponuję przypilnować proces tworzenia planu zagospodarowania przestrzennego również w odniesieniu do Ireny. Żeby nie okazało się, że zmieniono plan i przeznaczenie co niektórych działek i będzie możliwe uruchomienie np. zakładu zajmującego się recyklingiem odpadów z tworzyw sztucznych .

 13. sąsiad z Bojanowa

  23 stycznia 2016 at 19:29

  My w Bojanowie mamy lepszego wójta. Pozdro

 14. J

  23 stycznia 2016 at 19:34

  Referendum w sprawie podziału gminy, na tak jest równoznaczne z odwołaniem Burmistrza, nowe wybory !!! także głosować na tak

  • Piaskowy trol

   23 stycznia 2016 at 21:42

   J…..bzdury opowiadasz poczytaj dobrze prawo kolego. ..

 15. Lagodna Herta

  23 stycznia 2016 at 20:30

  Ocene pracy burmistrza miasta zostawiam rajcom miejskim, gdyz oni maja najwieksza wiedze dotyczaca gospodarowania budzetem gminy.A tak przy okazji zapytam: czy ktos zna grafik dyzurow radnych? a moze ktos zna e-mail, czy nr telefonu ktoregos z radnych podany do wiadomosci elektoratu?
  Podzial gminy zas uwazam za fatalne w skutkach posuniecie. Duzy moze wiecej. Zwolennicy podzialu chyba o tym zapomnieli.

 16. Viola

  23 stycznia 2016 at 22:10

  w złym kierunku to wszystko zmierza… a co będzie dalej ZOBACZYMY

 17. Piaskowy trol

  23 stycznia 2016 at 22:36

  Herta. …nie znasz radnego ze swojego okręgu podejrzewam że to sąsiad mieszkający co najwyżej 4 ulice od ciebie. Natomiast burmistrza trzeba usunąć jak najszybciej jak się da .podział gminy bardzo głupia sprawa

  • zgred

   24 stycznia 2016 at 07:57

   W sprawie odwołania Burmistrza mieście Zaklikowie i jego dzielnicach nie znajdzie się 15 odważnych mieszkańców którzy utworzą komitet i sporządzą wniosek o referendum na ten temat.Radni nie poprą wniosku o takie referendum i nie rozliczą Burmistrza bo dla nich ważna jest tylko dieta za nicrobienie i swięty spokój.
   Jeżeli wszyscy mieszkańcy w dniu 31 stycznia wezmą udział w referendum to jest szansa pozbycia się tych trutni.
   To dlatego Burmistrz i jego poplecznicy nawołują do bojkotu referendum.

   • Emil

    24 stycznia 2016 at 13:04

    Zgred, ludek i inni podajecie nieprawdziwe informacje. Referendum i podział gminy niczego nie zmienia, jeżeli chodzi o Burmistrza i Radę Miejską. Burmistrz zostaje – nie ma nowych wyborów na Burmistrza!!! Z rady Miejskiej odchodzą tylko radni z oddzielonych miejscowości – Lipy, Gielni i Goliszowca (łącznie 5 radnych). Rada w składzie 10 osób działa do końca kadencji. Art. 390 Kodeksu wyborczego stwierdza to wyraźnie. Gdyby łączyły się dwie gminy, to wówczas byłyby wybory na Burmistrza, ale nie kiedy powstaje z podziału nowa Gmina. Wybory na wójta i do Rady Gminy odbywają się jedynie w nowej Gminie Lipa. Ktoś kto nawołuje do pójścia na referendum i tłumaczy, że rozwiąże to problemy z obecną władzą Zaklikowa, to albo celowo wprowadza czytelników w błąd, albo nie zna przepisów.

    • zgred

     24 stycznia 2016 at 14:17

     art .492 kodeksu wyborczego $1 pkt.10 stanowi że kadencja Wójta wygasa w wypadku zmian w podziale terytorialnym o których mowa w art.390 $1 pkt.3.

 18. misiek

  24 stycznia 2016 at 09:29

  Takie wiatraki to dobra i nowoczesna inwestycja

 19. obywatel

  24 stycznia 2016 at 09:30

  Wszyscy na referendum!!!!!Tylko tak możemy pozbyć się bur(mistrza)

 20. Leo

  24 stycznia 2016 at 09:32

  Nad tą gminą krąży jakaś klątwa i księdz pewnie o tym wie

 21. Ludek

  24 stycznia 2016 at 09:59

  Referendum w sprawie podziału jest jedyną w tym momencie okazja aby rozwiązać problemy mieszkańców Lipy i okolic oraz pozostałej części Gminy. Jak dotąd jest tak, że korzystając z anonimowości wszyscy opluwają poczynania Wójcika ale nikt ze strony północnej nie zainicjuje demokratycznej inicjatywy polegającej na jego usunięciu. Po prostu boicie się, albo wszyscy jesteście beneficjentami jego rządzenia że nie wypada się wam z nazwiska pod tym podpisać. Weźcie się do działania. Czyżby osoba Wójcika była jedyną osobą jaką blisko 6 tysięczna społeczność Nowej Gminy Zaklików jest w stanie poprzeć na stanowisko Burmistrza. Gdzie są więc elity społeczne Zaklikowa. Widocznie im to pasuje. Zasada dziel i rządź stosowana przez obecnego włodarza przynosiła efekty wielu rządzącym, ale jak mówi historia do czasu. Chciałbym tego czasu dożyć.

 22. ojciec Mateusz

  24 stycznia 2016 at 09:59

  to ksiądz i burmistrz są tą klątwą , tylko pozbycie się ich z Zaklikowa może uzdrowić Gminę

 23. Drapciuch

  24 stycznia 2016 at 11:26

  Ciekawe czemu tak się burmistrzowi spieszy z tymi wiatrakami? Jest to bardzo ale to bardzo dziwne .Jak wieść niesie wstosunku do podpisania umowy na wydzierżawienia ośrodka w lipie czekał aż pół roku na podpisanie z doktorem Staniszewskim mimo iż wszystkie dokumenty miał gotowe już w czerwcu a natomiast z wiatrakami już po 2dniach prawomocnego zdania pani wojewody wydał decyzję aby szybko działać Właśnie dla takiej postawy w podejściu do Lipy,Lipa ma go w …..lipie

 24. Ludek

  24 stycznia 2016 at 11:45

  Basen siedlisko wszelkiego syfu ,, wizytówka” Lipy zasypuje już 6 rok pomimo dwukrotnych uchwał zebrania wiejskiego. No cóż na królewskim stolcu zaklikowskim nie czuć odoru z ,, czworaków” lipskich.??? !!!

 25. Emil

  24 stycznia 2016 at 14:47

  A kogo własnością mają być te wiatraki?
  Jeśli prywaciarza to dlaczego gmina wydaje tyle kasy na plany?
  Fakt jest taki że za te wszystkie decyzje zapłaci każdy mieszkaniec w podatkach. Ile ma to trwać?

 26. anonim

  24 stycznia 2016 at 17:48

  Pogratulujcie tym radnym którzy 30.11.2016r.na sesji głosowali ZA
  Wyborów w Zaklikowie nie będzie Lipa tak gra aby zrobić im frekwencje ,
  potem będą się śmiać .

 27. Kocham Lipę

  24 stycznia 2016 at 17:53

  Panie anonim pod rozwagę – Zaklików tak gra z Lipą od blisko 17 lat i to na wszystkich kierunkach: inwestycje, kultura, oświata, sport, straż pożarna itp. i itd.

  • Caryca Katarzyna

   24 stycznia 2016 at 19:16

   Do Zgreda i innych, którzy twierdzą, że powstanie gminy Lipa oznacza w Zaklikowie nowe wybory:kodeks wyborczy art.390 $ 1 pkt 3 mówi o połączeniu dwóch lub więcej jednostek w jedną lub włączeniu jednostki do innej jednostki – – wtedy wygasają kadencje wójtów i rad tychże jednostek.
   Nas dotyczy art.390 $ 1 pkt 1!!! Z naszej jednostki zostanie wyłączonych 5 okręgów wyborczych obejmujących Lipę, Gielnię i Goliszowiec (czyli 5 radnym wygaśnie mandat) i wtedy zastosowanie ma $ 4 i $ 5 cytowanego art. 390, z których wynika, ze rada w 10 osobowym składzie i burmistrz działają do ustawowego końca kadencjiiu

   • zgred

    25 stycznia 2016 at 15:12

    Powyższa wykładnia prawa pochodzi na pewno z biura obsługi prawnej Burmistrza.Dzięki takiej znajomości prawa Gmina płaci ogromne odszkodowania za przegrane sprawy w sądach.
    Przytaczany art.390 Kodeksu dotyczy radnych a nie burmistrza czy wójta.Wygasanie mandatu Wójta reguluje art.492 Kodeksu gdzie w $ 1 pkt 10 czytamy “Wygaśnięcie mandatu wójta następuje wskutek zmian w podziale terytorialnym o którym mowa w art.390 $ 1 pkt.3.”
    Je zeli gmina się podzieli t komisarz wyborczy w ciągu 14 dni stwierdzi wygaśnięcie mandatu i zarządzi wybory.

 28. Drapciuch

  24 stycznia 2016 at 17:55

  Powtarzam poraz kolejny Nowy burmistrz jak najszybciej podział gminy głupi pomysł

 29. Gregory

  24 stycznia 2016 at 19:24

  wszystko się wali

 30. ojciec Mateusz

  24 stycznia 2016 at 19:42

  nie idziemy na referendum !

 31. Kocham Lipę

  24 stycznia 2016 at 20:28

  Ojcze Mateuszu tak najłatwiej, nawołuj do zmiany Burmistrza w inny sposób. Czekamy !

 32. anonim

  24 stycznia 2016 at 21:09

  Kocham Lipę to kochaj całą Gminę bo wyglądasz na samoluba a w tym budżecie ma Lipa najwięcej i radni tego nie kwestionują .NA REFERENDUM NIE IDZIEMY.

 33. Emil

  25 stycznia 2016 at 01:27

  Zgadzam się z anonimem. Na referendum nie idziemy, gdyż niczego ono dla gminy nie załatwia. Trzeba dokonać zmian całościowych wspólnie a nie dzieląc się na dwie gminy.

 34. Kamil

  25 stycznia 2016 at 07:21

  A ja idę i zagłosuję na TAK!Niech przynajmniej w Gminie Lipa będzie się lepiej mieszkańcom żyło.Może wtedy i mieszkańcy Gminy Zaklików będą wybierali do władz samorządowych ludzi godnych zaufania którzy chcą pracować na rzecz społeczeństwa .

 35. Ja też Kocham Lipę

  25 stycznia 2016 at 07:28

  Panie Emilu, gdzie są partnerzy do dokonywania zmian całościowych. Pochowali się za nickami ? Lipa zademonstrowała swoje stanowisko co do swojej przyszłości, niech się strona północna ruszy, przy wygranym przez Lipę referendum jeżeli pojawi się rozsądna propozycja spora grupa mieszkańców poprze waszą inicjatywę.

 36. Anka

  25 stycznia 2016 at 08:13

  1. Wymiana burmistrza vel “byznesen” możliwa tylko przy łączeniu się sąsiednich gmin. Przy podziale – niestety – zostaje.
  2. Ten burmistrz jest przyczyną podziału gminy – skłócił wszystkich, w chamski sposób obchodzi się z ludzmi.
  3. Nie dba o interes gminy tylko o własny – działki, budynki, wiatraki.
  4. Jedynie referendum o odwołanie burmistrza może uzdrowić gminę (nie podział!!!)

  • ojciec Mateusz

   25 stycznia 2016 at 11:30

   popieram !!!

  • zgred

   26 stycznia 2016 at 14:12

   Jeszcze jedna znawczyni prawa,która tym sposobem chce zniechęcić wyborców do głosowania w referendum aby obronić burmistrza.
   Proszę zajrzeć do art.492 kodeksu wyborczego który jednoznacznie określa że przy zmianie -podziale terytorialnym mandat burmistrza wygasa.

   • Józef

    27 stycznia 2016 at 09:16

    Art 492 kodeksu wyborczego w punkcie 10 (zmiany w podziale terytorialnym ) odsyła do art 390 paragrafu 1 który precyzuje w punkcie 3 “jeżeli jednostka zostaje włączona do innej jednostki albo dwie jednostki lub więcej łączy się w nową jednostkę, rady tych jednostek zostają z mocy prawa rozwiązane.” a to wtedy oznacza nowe wybory na włodarza.
    Anna ma rację.

    • zgred

     28 stycznia 2016 at 08:17

     Jeszcze jeden prawnik od burmistrza który nie rozróżnia co to jest rada i jej organy,od stanowiska burmistrza.Przytaczany artykuł dotyczy rady.

 37. ojciec Mateusz

  25 stycznia 2016 at 11:31

  NIE – dla referendum , pozostańcie w domach

 38. Marek

  25 stycznia 2016 at 14:24

  W Zaklikowie nie ma odważnych aby odwołać Burmistrza. Więc może zamiast dzielić gminę to ktoś z Lipy zajmie się zbieraniem głosów za odwołaniem Burmistrza? Wtedy gmina będzie cała i nowy Burmistrz ( z Lipy)

 39. rymza

  25 stycznia 2016 at 18:10

  Marek to jak to teraz wyglada? Tyle oszczerstw na nasz temat, ile razy Lipę zmieszali z blotem? Teraz zaklikow sie boi go odwolac? Widzę że sprawdza sie powiedzenie jak trwoga to do boga.

 40. tomasz 243

  25 stycznia 2016 at 19:34

  co za hejt 🙂

 41. zdziechowiak

  25 stycznia 2016 at 22:31

  JESTEM ZA LIPĄ

 42. ojciec Mateusz

  26 stycznia 2016 at 06:30

  jestem przeciw poronionym decyzjom burmistrza ale też jestem przeciwko lipskim wichrzycielom .
  Na referendum nie idziemy !

 43. ojciec Mateusz

  26 stycznia 2016 at 11:40

  NIE IDZIEMY NA REFERENDUM
  POZOSTAŃCIE W DOMACH !

 44. mieszkaniec Lipy

  26 stycznia 2016 at 18:05

  Podział gminy to nie jest dobry pomysł. Należy doprowadzić do odwołania burmistrza!!!

 45. ojciec Mateusz

  28 stycznia 2016 at 10:19

  PRZYPOMINAM WSZYSTKIM : NIE IDZIEMY NA REFERENDUM

 46. Ania

  28 stycznia 2016 at 12:07

  Wszyscy idziemy na referendum i głosujemy na TAK!!!!!!!!!

  • ojciec Mateusz

   28 stycznia 2016 at 17:16

   Nie idziemy na referendum nie będziemy robić Lipie prezentu – zostańcie w domach

 47. Burmistrz

  28 stycznia 2016 at 19:54

  Lipa nie chce od nikogo żadnych prezentów!Chce iść na swoje i za swoje! Idziemy na referendum i głosujemy na TAK.

  • ojciec Mateusz

   29 stycznia 2016 at 05:44

   Nie idziemy na referendum nie będziemy robić Lipie prezentu – zostańcie w domach

  • ojciec Mateusz

   29 stycznia 2016 at 05:49

   to niech sobie Lipa robi sama prezenty a nie skamle o głosy innych , zakłamane lipskie gęby i tyle
   NIE IDZIEMY NA REFERENDUM !

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Płacił zbliżeniowo cudzą kartą wpadł ręce policji

stw24.pl4 czerwca 2020

Imię dla edukacyjnego robocika wybrane!

stw24.pl3 czerwca 2020

Kolejne obywatelskie zatrzymanie pijanego

stw24.pl3 czerwca 2020

Tomasz Solecki nowym prezesem „Stal” Stalowa Wola PSA

stw24.pl2 czerwca 2020

Starorzecze w Przyszowie nabiera ostatecznego kształtu

stw24.pl2 czerwca 2020

Wznowiona obsługa w Urzędzie Gminy w Pysznicy

stw24.pl2 czerwca 2020

Parking przy ul. Okulickiego oddany

stw24.pl2 czerwca 2020

Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele

stw24.pl2 czerwca 2020

Czwórmiasto może połączyć nowa linia kolejowa

stw24.pl1 czerwca 2020