W Stalowej Woli

Więcej osób chce mieć prawo jazdy

Więcej osób chce mieć prawo jazdy

Średnio o około 20 proc. więcej osób decyduje się podczas wakacji na zdawanie egzaminu na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

W związku z tym, czas oczekiwania na egzamin wydłuża się. Bo jeśli np. w lutym, by zapisać się na egzamin trzeba czekać dwa, trzy dni, to już w sierpniu ponad tydzień.
Jak zauważa Rafał Weber, zastępca dyrektora WORD-u, wzrost ten jest spowodowany tym, że podczas wakacji wielu studentów, a także osób, które stają się pełnoletnie, robią kurs na prawo jazdy, gdyż nie koliduje to z nauką, a następnie przytupują do egzaminu. Czyli od lipca do września, a nawet jeszcze w październiku.

Trzeba też zaznaczyć, że danego dnia może być przeprowadzona tylko określona liczba egzaminów, uzależnione jest to od tego, ilu jest egzaminatorów, a jest to okres urlopowy, a także od możliwości technicznych.
Dla przykładu można podać, że np. w lutym średnio do egzaminu na prawo jazdy w tarnobrzeskim ośrodku podchodzi około 80 osób, to w np. w sierpniu około 100.
Ta liczba zdających może się niebawem zwiększyć, bowiem od stycznia przyszłego roku mają wejść w życie nowe przepisy. Świeżo upieczeni kierowcy, między czwartym a ósmym miesiącem od otrzymania prawa jazdy, będą musieli robić dwa dodatkowe kursy. Teoretyczny w ośrodku ruchu drogowego, a drugi praktyczny w ośrodku doskonalenia techniki jazdy. Co ciekawe, takiego ośrodka nie ma na Podkarpaciu, a w skali całego kraju jest ich kilka. Niewykluczone zatem, że wejście w życie nowych przepisów zostanie przesunięte w czasie.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021