W Stalowej Woli

Więcej osób jeździ za darmo autobusami, ale za przewóz psa płaci

Więcej osób jeździ za darmo autobusami, ale za przewóz psa płaci

Od początku lipca weszły w życie nowe przepisy dotyczące ulg dla pasażerów komunikacji miejskiej w Stalowej Woli, a także przewozu rowerów i zwierząt. Bez kasowania biletu może jeździć dodatkowe pół tysiąca mieszkańców.   

Podczas majowej sesji rady miasta radni podjęli uchwały o wprowadzeniu zmian do uchwały w sprawie przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu środkami komunikacji miejskiej oraz uchwały w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnień do zwolnień i ulg, sposobu ustalania opłaty dodatkowej i manipulacyjnej.

Jak wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny, podczas majowej sesji rady miasta, wprowadzane ulgi dla mieszkańców są wyjściem naprzeciw osobom, które nie mają wysokiego dochodu.  Wyjaśniał, że z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać emeryci po 60. roku życia, którzy mają bilet wolnej jazdy. Zaznaczał, że ten gest miasta w stosunku do tej grupy osób wzbudzał pewne wątpliwości wśród tych, którzy są na świadczeniach przedemerytalnych, a świadczenie jest niższe niż emerytura. Stąd też władze podjęły decyzję by i mieszkańcy Stalowej Woli po 55. roku życia będący na świadczeniach też mogły korzystać z darmowych przejazdów. Obecnie takich osób w mieście jest 502.
Aby móc korzystać z tego przywileju mieszkańcy muszą wyrobić bilet wolnej jazdy. Dokument ten mogą otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Wolności 9. Muszą przedstawić zaświadczenie o przyznaniu prawa do świadczenia przedemerytalnego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dokument potwierdzający zamieszkanie w Stalowej Woli. Konieczne jest także zdjęcie.

Ponadto od 1 lipca z ulgowych 50 proc. biletów mogą korzystać uczniowie, którzy pobierają naukę w zakładach rzemieślniczych zrzeszonych w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli. Takich osób jest około 30.

Wprowadzone zmiany dotyczą też przewozu bagażu i zwierząt. Za przewóz psa na terenie miasta pasażer zapłaci 2,20 zł, czyli musi kupić jeden normalny bilet, a przewożąc rower, z wyjątkiem rowerku dziecięcego, trzeba skasować dwa jednorazowe bilety normalne obowiązujące w danej strefie.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. za młynem

    4 lipca 2017 at 18:09

    czy dla psa można wykupić bilet miesięczny?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Czwórmiasto może połączyć nowa linia kolejowa

stw24.pl1 czerwca 2020

Wróciły rowery miejskie

stw24.pl1 czerwca 2020

Dziś 1 czerwca Dzień Dziecka

stw24.pl1 czerwca 2020

Budowa kanalizacji w Kłyżowie

stw24.pl1 czerwca 2020

Pamiętaj o odpowiednim wyposażeniu roweru

stw24.pl30 maja 2020

Dyspensa od Mszy Świętej do końca maja

stw24.pl29 maja 2020

Place zabaw i siłownie na powietrzu otwarte od jutra

stw24.pl29 maja 2020

Utrudnienia na drodze gminnej Przyszów …

stw24.pl29 maja 2020

Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w sieci

stw24.pl29 maja 2020