W Stalowej Woli

Więcej osób jeździ za darmo autobusami, ale za przewóz psa płaci

Więcej osób jeździ za darmo autobusami, ale za przewóz psa płaci

Od początku lipca weszły w życie nowe przepisy dotyczące ulg dla pasażerów komunikacji miejskiej w Stalowej Woli, a także przewozu rowerów i zwierząt. Bez kasowania biletu może jeździć dodatkowe pół tysiąca mieszkańców.   

Podczas majowej sesji rady miasta radni podjęli uchwały o wprowadzeniu zmian do uchwały w sprawie przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu środkami komunikacji miejskiej oraz uchwały w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnień do zwolnień i ulg, sposobu ustalania opłaty dodatkowej i manipulacyjnej.

Jak wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny, podczas majowej sesji rady miasta, wprowadzane ulgi dla mieszkańców są wyjściem naprzeciw osobom, które nie mają wysokiego dochodu.  Wyjaśniał, że z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać emeryci po 60. roku życia, którzy mają bilet wolnej jazdy. Zaznaczał, że ten gest miasta w stosunku do tej grupy osób wzbudzał pewne wątpliwości wśród tych, którzy są na świadczeniach przedemerytalnych, a świadczenie jest niższe niż emerytura. Stąd też władze podjęły decyzję by i mieszkańcy Stalowej Woli po 55. roku życia będący na świadczeniach też mogły korzystać z darmowych przejazdów. Obecnie takich osób w mieście jest 502.
Aby móc korzystać z tego przywileju mieszkańcy muszą wyrobić bilet wolnej jazdy. Dokument ten mogą otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Wolności 9. Muszą przedstawić zaświadczenie o przyznaniu prawa do świadczenia przedemerytalnego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dokument potwierdzający zamieszkanie w Stalowej Woli. Konieczne jest także zdjęcie.

Ponadto od 1 lipca z ulgowych 50 proc. biletów mogą korzystać uczniowie, którzy pobierają naukę w zakładach rzemieślniczych zrzeszonych w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli. Takich osób jest około 30.

Wprowadzone zmiany dotyczą też przewozu bagażu i zwierząt. Za przewóz psa na terenie miasta pasażer zapłaci 2,20 zł, czyli musi kupić jeden normalny bilet, a przewożąc rower, z wyjątkiem rowerku dziecięcego, trzeba skasować dwa jednorazowe bilety normalne obowiązujące w danej strefie.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021