W Stalowej Woli

Więcej osób jeździ za darmo autobusami, ale za przewóz psa płaci

Więcej osób jeździ za darmo autobusami, ale za przewóz psa płaci

Od początku lipca weszły w życie nowe przepisy dotyczące ulg dla pasażerów komunikacji miejskiej w Stalowej Woli, a także przewozu rowerów i zwierząt. Bez kasowania biletu może jeździć dodatkowe pół tysiąca mieszkańców.   

Podczas majowej sesji rady miasta radni podjęli uchwały o wprowadzeniu zmian do uchwały w sprawie przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu środkami komunikacji miejskiej oraz uchwały w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnień do zwolnień i ulg, sposobu ustalania opłaty dodatkowej i manipulacyjnej.

Jak wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny, podczas majowej sesji rady miasta, wprowadzane ulgi dla mieszkańców są wyjściem naprzeciw osobom, które nie mają wysokiego dochodu.  Wyjaśniał, że z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać emeryci po 60. roku życia, którzy mają bilet wolnej jazdy. Zaznaczał, że ten gest miasta w stosunku do tej grupy osób wzbudzał pewne wątpliwości wśród tych, którzy są na świadczeniach przedemerytalnych, a świadczenie jest niższe niż emerytura. Stąd też władze podjęły decyzję by i mieszkańcy Stalowej Woli po 55. roku życia będący na świadczeniach też mogły korzystać z darmowych przejazdów. Obecnie takich osób w mieście jest 502.
Aby móc korzystać z tego przywileju mieszkańcy muszą wyrobić bilet wolnej jazdy. Dokument ten mogą otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Wolności 9. Muszą przedstawić zaświadczenie o przyznaniu prawa do świadczenia przedemerytalnego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dokument potwierdzający zamieszkanie w Stalowej Woli. Konieczne jest także zdjęcie.

Ponadto od 1 lipca z ulgowych 50 proc. biletów mogą korzystać uczniowie, którzy pobierają naukę w zakładach rzemieślniczych zrzeszonych w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli. Takich osób jest około 30.

Wprowadzone zmiany dotyczą też przewozu bagażu i zwierząt. Za przewóz psa na terenie miasta pasażer zapłaci 2,20 zł, czyli musi kupić jeden normalny bilet, a przewożąc rower, z wyjątkiem rowerku dziecięcego, trzeba skasować dwa jednorazowe bilety normalne obowiązujące w danej strefie.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021