Fotorelacje

Wiecha już postawiona na galerii VIVO!

Wiecha już postawiona na galerii VIVO!

Został sfinalizowany pierwszy etap budowy centrum handlowego VIVO!. Władze spółki  IMMOFINANZ uroczyście zawiesili wiechę, co symbolizuje zakończenie prac konstrukcyjnych dachu na tym obiekcie. Otwarcie galerii planowane jest  w czwarty kwartale tego roku.  

– Nasz projekt w Stalowej Woli stanowi niezwykle ważne ogniwo dla dalszego rozwoju IMMOFINANZ w sektorze handlowym w Polsce. Tym bardziej cieszy nas fakt, że prace budowlane przy tym obiekcie postępują zgodnie z założonym planem. Już niedługo będziemy mogli oddać w ręce mieszkańców miasta i regionu projekt, który zapewni im nową jakość w zakresie doświadczeń zakupowych – mówił  podczas ceremonii zawieszenia wiechy Jacek Wesołowski, Country Manager Development Poland, IMMOFINANZ. – Budując to centrum zależało nam, aby projekt architektoniczny kojarzył się z regionem i jego miastami, stąd w konstrukcji VIVO! zastosowano wiele elementów stali, sandomierskiego krzemienia czy nawiązań do rzeki San – dodał.

VIVO! w Stalowej Woli będzie miało blisko 32.000 m kw. powierzchni najmu z łącznie ponad 80 sklepami. O wyborze tego miasta do realizacji projektu handlowego w koncepcji VIVO! zdecydował szereg czynników. Stalowa Wola, to drugie pod względem liczby ludności miasto w województwie podkarpackim oraz ważny węzeł komunikacyjny w regionie. Ponadto, przynależność do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan, zapewnia dynamiczny rozwój gospodarczy miasta. Sama działka, na której powstaje VIVO!, zlokalizowana jest w dzielnicy Poręby – najliczniej zamieszkanej części miasta. Co ważne, centrum handlowe będzie doskonale skomunikowane z miastem i regionem dzięki przebiegającej obok drodze krajowej nr 77 prowadzącej do Sandomierza i Rzeszowa.

VIVO! Stalowa Wola osiągnęło już docelową wysokość 7,5 m. Zakończone zostały prace przy budowie stropodachu. Dotychczas wykonanych zostało 60 proc. planowanych prac. Obecnie trwa zamykanie bryły budynku, równocześnie prowadzony jest montaż ścianek działowych i instalacji wewnątrz obiektu. Ponadto na zewnątrz przyszłego centrum handlowego prowadzone są także prace w zakresie układu drogowego oraz parkingów.
Pracę znajdzie tu ok. 700 osób. – My sami zatrudniamy sporą grupę ludzi w ramach naszego projektu. Dyrektor obiektu będzie miał swoją obsługę techniczną, marketingową. Ponadto będzie tu też pracowało wiele lokalnych firm wykończeniowych – mówił  Jacek Wesołowski.
Proces komercjalizacji VIVO! Stalowa Wola przebiega pomyślnie. Wśród marek, z którymi już zostały podpisane umowy najmu znajdują się m. in. Intermarche, H&M, Martes Sport, Media Expert, My Travel Kolporter, RESERVED, MOHITO, House i Cropp, SiNSAY, Home&You, ITAKA czy Play. Kolejne umowy zarówno z międzynarodowymi, krajowymi jak i lokalnymi najemcami są aktualnie w fazie finalizowania i podpisywania.
IMMOFINANZ Group prowadzi tę inwestycję wraz ze spółką Acteeum Group, (podział udziałów w projekcie: 86% IMMOFINANZ Group, 14% Acteeum Group).

– Budowa obiektu idzie zgodnie z harmonogramem. W tym roku praktycznie nie było zimy, to spowodowało, że w pewnym sensie jesteśmy przed czasem. Pierwsze zakupy będzie tu można zrobić przed Bożym Narodzeniem, już w listopadzie – mówi z optymizmem.

14 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

stw24.pl14 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020