W powiecie

Wiejscy Bohaterowie nadciągają!

Wiejscy Bohaterowie nadciągają!

Stowarzyszenie Folkowisko zaprasza wszystkie prężnie działające organizacje* z województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w I edycji projektu „Wiejscy Bohaterowie” organizowanego przez Stowarzyszenia Folkowisko od grudnia 2015 do lutego 2016 r.

IDEA
1. Stowarzyszenie Folkowisko chciałoby zapoznać się z ciekawymi inicjatywami wokół wiejskości w naszym regionie i wypromować je. Zależy im, aby o projektach i organizacjach dowiedziało się jak najwięcej osób nie tylko w woj. podkarpackim, ale i w całej Polsce.
2. Celem stowarzyszenia jest zbudowanie sieci najciekawszych inicjatyw, których autorzy będą mogli czerpać od siebie nawzajem wiedzę i doświadczenia aby tworzyć warunki współpracy na kolejne lata.
3. Stowarzyszenie chce ukazywać inicjatywy, które przybliżają działalność kulturową i życie na wsi. Przeciwstawiają się w ten sposób wspólnie stereotypom pokazującym wieś jako miejsce braku i unieruchomienia.

DLA KOGO?
Stowarzyszenie Folkowisko zachęca do zgłaszania organizacje pozarządowe, inicjatywy nieformalne typu Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora, zespoły muzyczne i pojedynczych artystów/działaczy oraz instytucje kultury. Wymogiem jest, aby w działania wspomnianych organizacji były zaangażowane mieszkanki i mieszańcy wsi i/lub, aby dotyczyły one kultury wiejskiej.

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO
Na początku stowarzyszenie będzie przyjmować zgłoszenia oraz zbierać i wspólnie opracowywać materiały o najciekawszych działaniach. Następnie będą publikować te materiały w Internecie oraz poprzez zaprzyjaźnione media w ramach „Miesiąca Aktywności Wiejskiej”. Powstaną także papierowe materiały graficzne przedstawiające daną organizację w wybranej formie (pocztówka, mapa lub kalendarz). Wspólnie z najciekawszymi organizacjami i tymi, które mają największy potencjał Stowarzyszenie Folkowisko zorganizuje wspólnie trzy Wieczory Wiejskie.

JAKIE SĄ KORZYŚCI
– o twojej działalności dowie się dużo osób, dzięki bazie kontaktów Stowarzyszenia Folkowisko
– będziesz mógł zapoznać kolegów i koleżanki po fachu – dowiesz się jak działają inni
– włączysz się w budowanie pozytywnego wizerunku wsi i swojej okolicy – zachęcisz w ten sposób do działania tych, których do tej pory Ci się nie udało zachęcić

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Prosimy o wypełnienie formularza dostępnego pod tym linkiem: kliknij tutaj

źródło: Stowarzyszenie Folkowisko/M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zaleszany – Uwaga na oszustów !!!

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Ankieta dotycząca Dworu w Kotowej Woli

stw24.pl23 lutego 2021

Urząd Gminy w Radomyślu jutro pracuje krócej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Słowacja zamknęła część przejść granicznych na Podkarpaciu

stw24.pl16 lutego 2021

„Kobiety Przyszłościowe” z Bojanowa-tradycyjne potrawy nowoczesny sprzęt

stw24.pl16 lutego 2021

Radomyscy Policjanci podsumowali ubiegły rok

stw24.pl15 lutego 2021

Rozmawiali o budowie sieci światłowodowej na naradzie sołtysów

stw24.pl10 lutego 2021