W Stalowej Woli

Wielkie obietnice, zero konkretów

Wielkie obietnice, zero konkretów

OŚWIADCZENIE

Pragniemy odnieść się do niedawnej wizyty ministra obrony narodowej (16 listopada b.r.) i wypowiedzi miejscowych polityków . Oczekiwania nasze, załogi HSW, mieszkańców miasta były oczywiste – podpisanie kontraktu na „Kraby”, wartego 4 mld zł z uwzględnieniem jasnych zapisów rozwiewających wszelkie wątpliwości , które wyraziłyśmy w naszym liście otwartym.

A jak było? Minister „zwiedził”, „spotkał się”, zapoznał się” i „obiecał”. Przy okazji odbył się kolejny lans miejscowych polityków. Nie został podpisany dokument, jak to miało miejsce np. 24 listopada 2016 w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie, gdzie w obecności ministra obrony narodowej podpisano umowę na dostawę dla polskiego wojska przeciwlotniczego systemu rakietowo-artyleryjskiego PSRA „Pilica , i jak można wyczytać w licznych relacjach prasowych – „ w związku z nowymi zamówieniami, wkrótce zatrudnienie w spółce wzrośnie o kolejne 100 osób.”

Obietnice mają to do siebie, że mogą zostać spełnione np. tylko w części. O tym, że HSW będzie dyktować warunki innym firmom zbrojeniowym biorącym udział w realizacji tego kontraktu zapewniał tylko lokalny poseł. Nadal istnieje więc zagrożenie , że najważniejsza część produkcji może być realizowana na Śląsku, a w HSW „finalnie”( minister stwierdził: „HSW będzie finalnym producentem”)ulokowany zostanie montaż „Kraba”. Gra toczy się o wielką stawkę, o rozwój naszego miasta, o wysoko płatne miejsca pracy ,tym bardziej , że obecny prezydent Stalowej Woli „nie przyciągnął” przez 2 lata swoich rządów żadnego dużego inwestora.

Nie było też ustaleń w sprawie anulowania kary( 45 mln zł) jaka grozi HSW za nieterminową dostawę armatohaubic z powodu pierwszych wadliwych podwozi wyprodukowanych przez Bumar Łabędy. Jest za to chwalenie się koreańską licencją, za zakup której poprzedni rząd, a szczególnie ministrowie T. Siemoniak i Cz. Mroczek byli z mównicy sejmowej wielokrotnie potępiani przez posłów PiS, szczególnie tych ze Śląska.

Nie podjęto tematu rozwiązania problemu strat z nieuwzględnienia w umowie na podwozia ryzyka kursowego, a obiecano to 28.06.2016 r. w Stalowej Woli na spotkaniu sejmowej komisji Obrony Narodowej z zarządem HSW.

Wobec powyższego wizyta ministra miała charakter czysto kurtuazyjny.

Ponadto pragniemy zauważyć, że miejscowi politycy nie mają żadnej klasy , ani odwagi , aby przyznać , iż ich obietnice są po prostu kontynuacją pracy poprzedniego zarządu z K. Trofiniakiem i A. Rusinkiem na czele oraz byłej posłanki R. Butryn. W dalszym ciągu uprawiają to, co potrafią najlepiej – propagandę „sukcesu „ i lans.

Autorki listu otwartego w sprawie HSW

Renata Butryn b.posłanka

Małgorzata Czwarno

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021