W Stalowej Woli

Wielkie obietnice, zero konkretów

Wielkie obietnice, zero konkretów

OŚWIADCZENIE

Pragniemy odnieść się do niedawnej wizyty ministra obrony narodowej (16 listopada b.r.) i wypowiedzi miejscowych polityków . Oczekiwania nasze, załogi HSW, mieszkańców miasta były oczywiste – podpisanie kontraktu na „Kraby”, wartego 4 mld zł z uwzględnieniem jasnych zapisów rozwiewających wszelkie wątpliwości , które wyraziłyśmy w naszym liście otwartym.

A jak było? Minister „zwiedził”, „spotkał się”, zapoznał się” i „obiecał”. Przy okazji odbył się kolejny lans miejscowych polityków. Nie został podpisany dokument, jak to miało miejsce np. 24 listopada 2016 w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie, gdzie w obecności ministra obrony narodowej podpisano umowę na dostawę dla polskiego wojska przeciwlotniczego systemu rakietowo-artyleryjskiego PSRA „Pilica , i jak można wyczytać w licznych relacjach prasowych – „ w związku z nowymi zamówieniami, wkrótce zatrudnienie w spółce wzrośnie o kolejne 100 osób.”

Obietnice mają to do siebie, że mogą zostać spełnione np. tylko w części. O tym, że HSW będzie dyktować warunki innym firmom zbrojeniowym biorącym udział w realizacji tego kontraktu zapewniał tylko lokalny poseł. Nadal istnieje więc zagrożenie , że najważniejsza część produkcji może być realizowana na Śląsku, a w HSW „finalnie”( minister stwierdził: „HSW będzie finalnym producentem”)ulokowany zostanie montaż „Kraba”. Gra toczy się o wielką stawkę, o rozwój naszego miasta, o wysoko płatne miejsca pracy ,tym bardziej , że obecny prezydent Stalowej Woli „nie przyciągnął” przez 2 lata swoich rządów żadnego dużego inwestora.

Nie było też ustaleń w sprawie anulowania kary( 45 mln zł) jaka grozi HSW za nieterminową dostawę armatohaubic z powodu pierwszych wadliwych podwozi wyprodukowanych przez Bumar Łabędy. Jest za to chwalenie się koreańską licencją, za zakup której poprzedni rząd, a szczególnie ministrowie T. Siemoniak i Cz. Mroczek byli z mównicy sejmowej wielokrotnie potępiani przez posłów PiS, szczególnie tych ze Śląska.

Nie podjęto tematu rozwiązania problemu strat z nieuwzględnienia w umowie na podwozia ryzyka kursowego, a obiecano to 28.06.2016 r. w Stalowej Woli na spotkaniu sejmowej komisji Obrony Narodowej z zarządem HSW.

Wobec powyższego wizyta ministra miała charakter czysto kurtuazyjny.

Ponadto pragniemy zauważyć, że miejscowi politycy nie mają żadnej klasy , ani odwagi , aby przyznać , iż ich obietnice są po prostu kontynuacją pracy poprzedniego zarządu z K. Trofiniakiem i A. Rusinkiem na czele oraz byłej posłanki R. Butryn. W dalszym ciągu uprawiają to, co potrafią najlepiej – propagandę „sukcesu „ i lans.

Autorki listu otwartego w sprawie HSW

Renata Butryn b.posłanka

Małgorzata Czwarno

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021