W Stalowej Woli

Wielkie obietnice, zero konkretów

Wielkie obietnice, zero konkretów

OŚWIADCZENIE

Pragniemy odnieść się do niedawnej wizyty ministra obrony narodowej (16 listopada b.r.) i wypowiedzi miejscowych polityków . Oczekiwania nasze, załogi HSW, mieszkańców miasta były oczywiste – podpisanie kontraktu na „Kraby”, wartego 4 mld zł z uwzględnieniem jasnych zapisów rozwiewających wszelkie wątpliwości , które wyraziłyśmy w naszym liście otwartym.

A jak było? Minister „zwiedził”, „spotkał się”, zapoznał się” i „obiecał”. Przy okazji odbył się kolejny lans miejscowych polityków. Nie został podpisany dokument, jak to miało miejsce np. 24 listopada 2016 w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie, gdzie w obecności ministra obrony narodowej podpisano umowę na dostawę dla polskiego wojska przeciwlotniczego systemu rakietowo-artyleryjskiego PSRA „Pilica , i jak można wyczytać w licznych relacjach prasowych – „ w związku z nowymi zamówieniami, wkrótce zatrudnienie w spółce wzrośnie o kolejne 100 osób.”

Obietnice mają to do siebie, że mogą zostać spełnione np. tylko w części. O tym, że HSW będzie dyktować warunki innym firmom zbrojeniowym biorącym udział w realizacji tego kontraktu zapewniał tylko lokalny poseł. Nadal istnieje więc zagrożenie , że najważniejsza część produkcji może być realizowana na Śląsku, a w HSW „finalnie”( minister stwierdził: „HSW będzie finalnym producentem”)ulokowany zostanie montaż „Kraba”. Gra toczy się o wielką stawkę, o rozwój naszego miasta, o wysoko płatne miejsca pracy ,tym bardziej , że obecny prezydent Stalowej Woli „nie przyciągnął” przez 2 lata swoich rządów żadnego dużego inwestora.

Nie było też ustaleń w sprawie anulowania kary( 45 mln zł) jaka grozi HSW za nieterminową dostawę armatohaubic z powodu pierwszych wadliwych podwozi wyprodukowanych przez Bumar Łabędy. Jest za to chwalenie się koreańską licencją, za zakup której poprzedni rząd, a szczególnie ministrowie T. Siemoniak i Cz. Mroczek byli z mównicy sejmowej wielokrotnie potępiani przez posłów PiS, szczególnie tych ze Śląska.

Nie podjęto tematu rozwiązania problemu strat z nieuwzględnienia w umowie na podwozia ryzyka kursowego, a obiecano to 28.06.2016 r. w Stalowej Woli na spotkaniu sejmowej komisji Obrony Narodowej z zarządem HSW.

Wobec powyższego wizyta ministra miała charakter czysto kurtuazyjny.

Ponadto pragniemy zauważyć, że miejscowi politycy nie mają żadnej klasy , ani odwagi , aby przyznać , iż ich obietnice są po prostu kontynuacją pracy poprzedniego zarządu z K. Trofiniakiem i A. Rusinkiem na czele oraz byłej posłanki R. Butryn. W dalszym ciągu uprawiają to, co potrafią najlepiej – propagandę „sukcesu „ i lans.

Autorki listu otwartego w sprawie HSW

Renata Butryn b.posłanka

Małgorzata Czwarno

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021