W powiecie

Wielkokalibrowa amunicja z Zakładów Metalowych DEZAMET S.A.

Wielkokalibrowa amunicja z Zakładów Metalowych DEZAMET S.A.

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. dostarczyły 6000 szt. amunicji 155 mm do samobieżnej armatohaubicy KRAB, realizując umowę z Inspektoratem Uzbrojenia.

Sześć tysięcy sztuk amunicji 155 mm bez gazogeneratora zostało dostarczone do jednego ze składów materiałowych Sił Zbrojnych RP przez Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. z Nowej Dęby. Jest to realizacja tegorocznej części kilkuletniego kontraktu podpisanego z Inspektoratem Uzbrojenia. Dostarczenie kolejnych ilości przewidziane jest na lata 2021 i 2022.

„Dzięki takim kontraktom DEZAMET rozwija się i są możliwe kolejne inwestycje w nowe budynki produkcyjne, urządzenia CNC do precyzyjnej obróbki mechanicznej oraz wiele przyrządów kontrolno-pomiarowych poprawiających jakość i niezawodność naszych wyrobów – powiedział Prezes Zarządu Tomasz Wawrzkowicz – Od wielu lat dostarczamy naszej armii amunicję najwyższej jakości a jest ona wykorzystywana przy sprzęcie rodzimej produkcji” – dodał.

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. to firma wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Od wielu lat specjalizuje się w produkcji wojskowej. Asortyment przeznaczony na potrzeby obronności obejmuje przede wszystkim amunicję dużego i średniego kalibru (artyleryjską, moździerzową i granatnikową). Firma także świadczy usługi dla rynku cywilnego w zakresie obróbki mechanicznej i galwanicznej metali. Posiada także akredytowane przez PCA laboratorium badawczo pomiarowe wykonujące badania i analizy dla wielu podmiotów z terenu Podkarpacia. Firma jest laureatem wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody DEFENDER, przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Źródło  Zakłady Metalowe “Dezamet” Spółka Akcyjna

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

stw24.pl4 marca 2021

Kogo obejmuje spis powszechny, jak się spisać i o co będziemy pytani?

stw24.pl3 marca 2021

Koniec wydłużonego terminu rejestracji pojazdów

stw24.pl2 marca 2021

Strażacy z powiatu stalowowolskiego pomagają w akcji narodowego szczepienia

stw24.pl2 marca 2021

Zaleszany – Uwaga na oszustów !!!

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Ankieta dotycząca Dworu w Kotowej Woli

stw24.pl23 lutego 2021

Urząd Gminy w Radomyślu jutro pracuje krócej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021