W Stalowej Woli

Wielomilionowe inwestycje w powiecie

Wielomilionowe inwestycje w powiecie

Przebudowa dróg, termomodernizacja obiektów oświatowych, budowa obiektów sportowych. To niektóre z inwestycji, które zostały zrealizowane w ubiegłym roku przez Powiat Stalowowolski.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Janusz Zarzeczny przedstawił zadania, które zostały wykonane w ubiegłym roku i te, które będą jeszcze kontynuowane w tym.

Dwie duże inwestycje były prowadzone w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli. Został wybudowany orlik lekkoatletyczny o wartości ponad 565 tys. zł, dofinansowanie 282 tys. zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zostały wybudowane dwie czterotorowe bieżnie: okrężna o długości 200 m i prosta o długości 60 m oraz skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą.
W tej szkole przebudowywana jest także sala gimnastyczna. Koszt to 927 tys. zł, a dofinansowanie  50 proc. z Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki . W ramach prac zmieniane jest pokrycie dachu, parkiet, instalacja centralnego ogrzewania i wentylacji, stolarka drzwiowa, są nowe sanitariaty, robiony jest podjazd dla niepełnosprawnych, schody ewakuacyjne i docieplenie obiektu. Prace te będą zakończone na wiosnę.

Również dwie inwestycje były realizowane w Zespole Szkół nr 6 Specjalnych, które zostały dofinansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych to:
– budowa placu zabaw. Koszt 300 tys. zł, dofinansowanie 150 tys. zł z . Miejsce to jest przystosowane do potrzeb dzieci z różnym rodzajem niepełnosprawności, intelektualnej, ruchowej, akustycznej.
– termomodernizacja budynku szkoły. Koszt 700 tys., dofinansowanie 350 tys zł. Wymieniona została instalacja centralnego ogrzewania, stolarka drzwiowa i okienna, która wcześniej nie była zmieniana, ściany zostały docieplone.

Przy Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Stalowej Woli przebudowywane jest boisko do piłki nożnej oraz montowane niezbędne wyposażenie. Koszt to 570 tys zł., a dofinansowanie w wysokości 50 proc. jest z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Powstało ogrodzone boisko z oświetleniem o wymiarach 30 m *53 m. Jak zaznaczał starosta, inwestycja ta będzie w tym roku na wiosnę dokończona, gdyż ze względu na panującą aurę nie została położona nawierzchnia z trawy syntetycznej.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 oblicze zmienia otoczenie placówki. Powstają tam ścieżki edukacyjne i tworzony jest ogród dydaktyczno – rekreacyjny. Koszt 114 tys. zł, dofinansowanie 14 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej   oraz w ramach dochodów z wpływów z opłat i kar za korzystanie ze środowiska W ramach inwestycji został zniwelowany teren, zakupiona m. in. ziemia, nasiona, sadzonki poidełka dla ptaków,  a także wymienione zostało ogrodzenie.

Jest też kilka inwestycji drogowych. Najpoważniejsza to przebudowa ul. Klasztornej. Całkowity koszt to 1,8 mln zł. Powiat otrzymał dofinansowanie w ramach zwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w wysokości blisko 900 tys. zł.
Przybudowany został kompleksowo odcinek o długości 742 m. Wykonana została kanalizacja, nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe.

Kolejna, duża drogowa inwestycja, to kontynuacja przebudowy mostu na Sanie w Radomyślu nad Sanem. Koszt to blisko 3,1 mln zł, dofinansowanie jest ze środków rezerwy subwencji ogólnej w wysokości 1,3 mln zł.  W ramach prac została położona nawierzchnia jezdni, są nowe chodniki, system odwadniania, balustrady. Prace ze względu na panującą aurę nie zostały zakończone.

Wyremontowana została także droga powiatowa Budki Dolne – Zdziechowice w Barakach Starych Wartość inwestycji to blisko 430 tys zł., a dofinansowanie 342 tys. zł w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Został modernizowany odcinek o długości 1,4 km.

Remont przeszła także droga Modliborzyce – Rzeczyca Długa w miejscowościach Kruszyna,  Goliszowiec, Jastkowice na odcinku 1,27 m. Koszt 344 tys. zł, a dofinansowanie w kwocie 275 tys. zł także w ramach środków na usuwanie klęsk żywiołowych.

W ramach zadania wspólnego z gminami powiat wyremontował jedną drogę i dwa chodniki, gdzie partycypacja w kosztach była po 50 proc., to drogi: .
– droga Zaklików – Borów: 653 m, wartość 139 tys. zł,
– chodnik w Zbydniowie wzdłuż drogi Zbydniów – Turbia: 987 m, wartość 22 tys. zł
chodnik w Gwoźdźcu wzdłuż drogi Cisów Las – Gwoździec – Nowy Nart:  657 m, wartość blisko 200 tys. zł.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021