W Stalowej Woli

Wigilia Miejska w Stalowej Woli już w niedzielę

Wigilia Miejska w Stalowej Woli już w niedzielę

Magia świąt Bożego Narodzenia sprawia, że staramy się być lepszymi ludźmi. To czas przesycony dobrocią, miłością, spokojem, otwartością na drugiego człowieka. W tym okresie pamiętamy o ubogich, samotnych, skrzywdzonych przez los. Święta to przede wszystkim bycie razem. Dlatego też Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta zaprasza wszystkich mieszkańców Stalowej Woli na wspólną Wigilię Miejską, która odbędzie się 17 grudnia (niedziela) przed Miejskim Domem Kultury.

Wigilia Miejska rozpocznie się już od godziny 15.30. Nagrodzone zostaną wówczas dzieci ze stalowowolskich szkół, które napisały list do św. Mikołaja w ramach konkursu „Co Miasto Stalowa Wola powinno dostać w prezencie od św. Mikołaja?”. W międzyczasie na ulicach miasta rozbłysną ozdoby świąteczne, a Maria Łobodziec z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12, która wygrała konkurs, rozświetli miejską choinkę. O godzinie 16.00 odbędzie się Gala wręczenia odznaczeń prezydenta miasta „Człowiek Stalowej Woli”. Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli uhonoruje wszystkich cichych Bohaterów, którzy nie boją się pomagać innym na co dzień, a szczególnie tym, którzy pokazali to podczas tragicznych wydarzeń w galerii Vivo. Po oficjalnych uroczystościach nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, a następnie rozpocznie się obrzęd Wigilii Katolickiej Połamiemy się wówczas opłatkiem i wspólnie ze stalowowolskimi chórami wyśpiewamy najpiękniejsze polskie kolędy. Po wieczerzy Wigilijnej na lodowisku wystąpi profesjonalna grupa tancerzy, którzy zaprezentują mieszkańcom niesamowite widowisko.

W tym roku, podczas świątecznego spotkania, na uczestników po raz kolejny czeka moc atrakcji i niespodzianek. Na Placu Piłsudskiego znów stanie żywa szopka bożonarodzeniowa, a przy MDK wyrośnie świąteczne miasteczko z najpiękniejszymi ozdobami. Mieszkańcy Osiedla Fabrycznego będą mieli możliwość wypowiedzenia swojego zdania na temat przyszłej rewitalizacji tamtych terenów. Przybyli będą mogli także sami stać się cichymi bohaterami i wspomóc potrzebujących. Podczas Wigilii odbędzie się zbiórka oraz licytacja charytatywna na rzecz sióstr Aurelii i Rozalii Krawiec ze Stalowej Woli w ramach Świątecznej Akcji Wielkich Serc. Dziewczynki cierpią na ciężką, nieuleczalną chorobę – hiperglicynemię nieketotyczną, która w wyniku zaburzeń metabolizmu glicyny uszkadza im mózgi i uniemożliwia prawidłowy rozwój. Siostry cierpią również na padaczkę lekooporną. W czasie świątecznego spotkania Stowarzyszenie Dobro Powraca przeprowadzi zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznych dla potrzebujących.

Organizatorem Wigilii Miejskiej jest Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli wraz ze Stanisławem Sobierajem Przewodniczącym Rady Miejskiej w Stalowej Woli, a także Marek Gruchota Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, Robert Nowak Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Dobro Powraca oraz Fundacja Dzieciom Wspólnota „Zdążyć z pomocą”.

WIGILIA 2017 plakat _OK

Szczegółowy program Wigilii Miejskiej

17 grudnia 2017 / niedziela

Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli

15:30 Rozpoczęcie Wigilii Miejskiej
15:40 Rozstrzygniecie konkursu na List do św. Mikołaja
15:50 Rozświetlenie choinki miejskiej
16:00 Wręczenie Odznaczeń Prezydenta Miasta „CZŁOWIEK STALOWEJ WOLI”
16:20 Betlejemskie Światło Pokoju
16:40 Obrzęd Wigilii Katolickiej i wspólne dzielenie się opłatkiem
17:00 Wieczerza Wigilijna i wspólne kolędowanie wraz ze stalowowolskimi chórami
18:00 Rewia na lodzie – ICE SHOW w wykonaniu zawodników UKS Łyżwiarstwa Figurowego „MORS” w DębicyPonadto:

Konsultacje społeczne rewitalizacji Placu Piłsudskiego
Żywa szopka
Jarmark Świąteczny
ŚWIĄTECZNA AKCJA WIELKICH SERC – Zbiórka na rzecz sióstr Aurelii i Rozalii Krawiec ze Stalowej Woli
POMAGAMY W POTRZEBIE – Zbiórka artykułów spożywczych i chemicznych

źródło: UM Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021