kultura i rozrywka

Witajcie w naszej bajce – teatrzyk

Witajcie w naszej bajce – teatrzyk

Taki tytuł nosi przedstawienie, które dla najmłodszych czytelników przygotowali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. W czwartek, 14 maja – podczas „Tygodnia bibliotek” odbyła się premiera spektaklu. Okraszoną humorem bajkę obejrzeli uczniowie trzech klas pierwszych ze szkół podstawowych : nr 3, 7 i 12.

Historia zaczyna się w bibliotece. Przez bałagan, z książek rozrzuconych przez czytelników, wypadają bajkowe postaci: Kot w butach, Kopciuszek i jego dwie siostry, Baba Jaga z Jasiem i Małgosią, Wilk, Gajowy i Czerwony Kapturek… Wróżka musi zaprowadzić w bajkowym świecie porządek. Ale zanim to jej się uda, Baba Jaga zjada zatrute jabłko, przeznaczone dla królewny Śnieżki, a potem zakochuje się w księciu. Z kolei kot w butach próbuje pomóc zagubionym w lesie Jasiowi i Małgosi, a gajowy zamiast Czerwonego Kapturka, broni Kopciuszka przed złymi siostrami. Czerwony Kapturek nie spotyka w lesie złego wilka, ale o mały włos nie daje się nabrać na podstęp Baby Jagi. Wilk, który nie trafia do chatki babci, postanawia zjeść Królową Śniegu i Kopciuszka…

DSCF4080

To zaledwie wycinek zabawnych perypetii bohaterów bajki, którą wymyślili pracownicy biblioteki, którzy również zagrali w stworzonej przez siebie historii. Przygotowania do premiery trwały kilka miesięcy, a w skompletowaniu niektórych strojów pomógł m.in. Miejski Dom Kultury użyczając je ze swojej garderoby.
Aktorom – amatorom podczas przedstawienia bardzo pomagały dzieci, które żywiołowo reagowały i włączały się do zabawy. Na koniec pracownicy Biblioteki rozdawali dzieciom zakładki do książek z informacją o MBP i słodycze.

Źródło: MBP w Stalowej Woli

Zdjęcia: Marcin Żołna, HITart

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

stw24.pl25 marca 2021