kultura i rozrywka

Witajcie w naszej bajce

Witajcie w naszej bajce

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza przygotowali dla swoich najmłodszych Czytelników przedstawienie według własnego scenariusza „Witajcie w naszej bajce”. We wtorek, 8 grudnia, okraszoną humorem bajkę obejrzeli uczniowie z PSP nr 3, PSP 9 i PSP 12 w Stalowej Woli. Przedstawienia odbyły się o godzinie 9.00 i 10.15.

Historia bajki zaczyna się, a jakże, w bibliotece. Przez bałagan, z książek rozrzuconych przez czytelników, wypadają bajkowe postaci: Kot w butach, Kopciuszek i jego dwie siostry, Baba Jaga z Jasiem i Małgosią, Wilk, Gajowy i Czerwony Kapturek… Wróżka musi zaprowadzić w bajkowym świecie porządek. Ale zanim to jej się uda, Baba Jaga zjada zatrute jabłko, przeznaczone dla królewny Śnieżki, a potem zakochuje się w księciu. Z kolei kot w butach próbuje pomóc zagubionym w lesie Jasiowi i Małgosi, a gajowy zamiast Czerwonego Kapturka, broni Kopciuszka przed złymi siostrami. Czerwony Kapturek nie spotyka w lesie złego wilka, ale o mały włos nie daje się nabrać na podstęp Baby Jagi. Wilk, który nie trafia do chatki babci, postanawia zjeść Królową Śniegu i Śpiącą Królewnę…

To zaledwie wycinek zabawnych perypetii bohaterów bajki, którą wymyślili pracownicy biblioteki, którzy również zagrali w stworzonej przez siebie historii. W skompletowaniu strojów pomógł m.in. Miejski Dom Kultury użyczając niektórych strojów ze swojej garderoby.

Aktorom – amatorom podczas przedstawienia bardzo pomagały dzieci, które żywiołowo reagowały i włączały się do zabawy. Na koniec zjawił się Mikołaj, który z pracownikami Biblioteki rozdawał dzieciom słodycze. Był też czas na pamiątkowe fotografie.

źródło: MBP w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Wystawa z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl1 marca 2021

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl1 marca 2021

Dzień Kobiet w Muzeum

stw24.pl1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021
trening_fitnes

„Familijne LOWE” z trenerem w gminie Zaleszany

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021
woda-kran

Przerwa w dostawie wody !

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Oliwier Szot z Nowosielca prowadzącym The Voice Kids !!!

stw24.pl18 lutego 2021