kultura i rozrywka

Witajcie w naszej bajce

Witajcie w naszej bajce

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza przygotowali dla swoich najmłodszych Czytelników przedstawienie według własnego scenariusza „Witajcie w naszej bajce”. We wtorek, 8 grudnia, okraszoną humorem bajkę obejrzeli uczniowie z PSP nr 3, PSP 9 i PSP 12 w Stalowej Woli. Przedstawienia odbyły się o godzinie 9.00 i 10.15.

Historia bajki zaczyna się, a jakże, w bibliotece. Przez bałagan, z książek rozrzuconych przez czytelników, wypadają bajkowe postaci: Kot w butach, Kopciuszek i jego dwie siostry, Baba Jaga z Jasiem i Małgosią, Wilk, Gajowy i Czerwony Kapturek… Wróżka musi zaprowadzić w bajkowym świecie porządek. Ale zanim to jej się uda, Baba Jaga zjada zatrute jabłko, przeznaczone dla królewny Śnieżki, a potem zakochuje się w księciu. Z kolei kot w butach próbuje pomóc zagubionym w lesie Jasiowi i Małgosi, a gajowy zamiast Czerwonego Kapturka, broni Kopciuszka przed złymi siostrami. Czerwony Kapturek nie spotyka w lesie złego wilka, ale o mały włos nie daje się nabrać na podstęp Baby Jagi. Wilk, który nie trafia do chatki babci, postanawia zjeść Królową Śniegu i Śpiącą Królewnę…

To zaledwie wycinek zabawnych perypetii bohaterów bajki, którą wymyślili pracownicy biblioteki, którzy również zagrali w stworzonej przez siebie historii. W skompletowaniu strojów pomógł m.in. Miejski Dom Kultury użyczając niektórych strojów ze swojej garderoby.

Aktorom – amatorom podczas przedstawienia bardzo pomagały dzieci, które żywiołowo reagowały i włączały się do zabawy. Na koniec zjawił się Mikołaj, który z pracownikami Biblioteki rozdawał dzieciom słodycze. Był też czas na pamiątkowe fotografie.

źródło: MBP w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl4 maja 2021

Dostęp do prasy i półek z książkami – od 4 maja w MBP

stw24.pl28 kwietnia 2021

Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą

stw24.pl27 kwietnia 2021