W Stalowej Woli

Wizja lokalna osiedla Poręby w Stalowej Woli

Wizja lokalna osiedla Poręby w Stalowej Woli

We wtorek 22 września prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber oraz radny Marcin Siembida spotkali się z mieszkańcami osiedla Poręby.

Spotkanie skierowane zostało do mieszkańców ulic: Aleje Jana Pawła II 20-24 numery parzyste, Czajkowskiego, Józefa Poniatowskiego 35-39 numery nieparzyste, 68-84a numery parzyste.

Tradycyjnie pierwszym elementem spotkania była wizja lokalna osiedla. Prezydent Lucjusz Nadbereżny, radny Marcin Siembida oraz naczelnik Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej Sylwester Piechota udali się między innymi na ulicę Czajkowskiego, Poniatowskiego i Jana Pawła II. Następnie przy namiocie odbyły się indywidualne rozmowy z mieszkańcami. Mieszkańcy pytali między innymi o remont ulicy i skrzyżowań na ulicy Poniatowskiego oraz budowę przedszkola w miejscu dawnego Przedszkola nr 18 oraz planach budowy boiska wielofunkcyjnego w miejscu betonowego placu.

– W przyszłym roku chcielibyśmy zrobić opaskę chodnikową wokół przedszkola. To nie jest może wielka inwestycja, ale ma ona znaczenie dla mieszkańców. Mamy również plany dotyczące przedszkola. Mamy wykonany projekt – byłoby to przedszkole integracyjne. Szukamy programów unijnych, które dają największe pieniądze. Chcemy plac betonowy włączyć pod nasze struktury i zrobić tam osiedlowe syntetyczne boisko i siłownię na świeżym powietrzu, zarówno dla starszych jak i dla młodszych, z funkcją monitoringu – mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wszystkie wnioski mieszkańców zostały spisane. Następnie po ustaleniu budżetu i priorytetów, miasto przystąpi do realizacji poszczególnych zadań.

Kolejne spotkanie mieszkańców z prezydentem odbędzie się w poniedziałek 23 września. Wezmą  w nim udział: prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber, radni Stanisław Sobieraj i Daniel Hausner.

P1070655 P1070647 P1070639

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021