W Stalowej Woli

Wizja lokalna osiedla Poręby w Stalowej Woli

Wizja lokalna osiedla Poręby w Stalowej Woli

We wtorek 22 września prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber oraz radny Marcin Siembida spotkali się z mieszkańcami osiedla Poręby.

Spotkanie skierowane zostało do mieszkańców ulic: Aleje Jana Pawła II 20-24 numery parzyste, Czajkowskiego, Józefa Poniatowskiego 35-39 numery nieparzyste, 68-84a numery parzyste.

Tradycyjnie pierwszym elementem spotkania była wizja lokalna osiedla. Prezydent Lucjusz Nadbereżny, radny Marcin Siembida oraz naczelnik Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej Sylwester Piechota udali się między innymi na ulicę Czajkowskiego, Poniatowskiego i Jana Pawła II. Następnie przy namiocie odbyły się indywidualne rozmowy z mieszkańcami. Mieszkańcy pytali między innymi o remont ulicy i skrzyżowań na ulicy Poniatowskiego oraz budowę przedszkola w miejscu dawnego Przedszkola nr 18 oraz planach budowy boiska wielofunkcyjnego w miejscu betonowego placu.

– W przyszłym roku chcielibyśmy zrobić opaskę chodnikową wokół przedszkola. To nie jest może wielka inwestycja, ale ma ona znaczenie dla mieszkańców. Mamy również plany dotyczące przedszkola. Mamy wykonany projekt – byłoby to przedszkole integracyjne. Szukamy programów unijnych, które dają największe pieniądze. Chcemy plac betonowy włączyć pod nasze struktury i zrobić tam osiedlowe syntetyczne boisko i siłownię na świeżym powietrzu, zarówno dla starszych jak i dla młodszych, z funkcją monitoringu – mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wszystkie wnioski mieszkańców zostały spisane. Następnie po ustaleniu budżetu i priorytetów, miasto przystąpi do realizacji poszczególnych zadań.

Kolejne spotkanie mieszkańców z prezydentem odbędzie się w poniedziałek 23 września. Wezmą  w nim udział: prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber, radni Stanisław Sobieraj i Daniel Hausner.

P1070655 P1070647 P1070639

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021