W Stalowej Woli

Wizja lokalna osiedla Poręby w Stalowej Woli

Wizja lokalna osiedla Poręby w Stalowej Woli

We wtorek 22 września prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber oraz radny Marcin Siembida spotkali się z mieszkańcami osiedla Poręby.

Spotkanie skierowane zostało do mieszkańców ulic: Aleje Jana Pawła II 20-24 numery parzyste, Czajkowskiego, Józefa Poniatowskiego 35-39 numery nieparzyste, 68-84a numery parzyste.

Tradycyjnie pierwszym elementem spotkania była wizja lokalna osiedla. Prezydent Lucjusz Nadbereżny, radny Marcin Siembida oraz naczelnik Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej Sylwester Piechota udali się między innymi na ulicę Czajkowskiego, Poniatowskiego i Jana Pawła II. Następnie przy namiocie odbyły się indywidualne rozmowy z mieszkańcami. Mieszkańcy pytali między innymi o remont ulicy i skrzyżowań na ulicy Poniatowskiego oraz budowę przedszkola w miejscu dawnego Przedszkola nr 18 oraz planach budowy boiska wielofunkcyjnego w miejscu betonowego placu.

– W przyszłym roku chcielibyśmy zrobić opaskę chodnikową wokół przedszkola. To nie jest może wielka inwestycja, ale ma ona znaczenie dla mieszkańców. Mamy również plany dotyczące przedszkola. Mamy wykonany projekt – byłoby to przedszkole integracyjne. Szukamy programów unijnych, które dają największe pieniądze. Chcemy plac betonowy włączyć pod nasze struktury i zrobić tam osiedlowe syntetyczne boisko i siłownię na świeżym powietrzu, zarówno dla starszych jak i dla młodszych, z funkcją monitoringu – mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wszystkie wnioski mieszkańców zostały spisane. Następnie po ustaleniu budżetu i priorytetów, miasto przystąpi do realizacji poszczególnych zadań.

Kolejne spotkanie mieszkańców z prezydentem odbędzie się w poniedziałek 23 września. Wezmą  w nim udział: prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber, radni Stanisław Sobieraj i Daniel Hausner.

P1070655 P1070647 P1070639

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021