W Stalowej Woli

Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Klasztornej

Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Klasztornej

Inwestycja polegająca na przebudowie ulicy Klasztornej w Stalowej Woli znalazła się na wstępnej liście rankingowej o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. A to oznacza, że najpewniej już wiosną ruszą na niej roboty drogowe.

Mimo, że jest to dopiero wstępna lista, to inwestycja do realizacji której szykuje się Powiat Stalowowolski, wydaje się być niezagrożona. – Nasz wniosek zajął wysokie 4. miejsce spośród ponad 30 wniosków złożonych przez powiaty z Podkarpacia. Nie mamy więc już żadnych wątpliwości, że w przyszłym roku nastąpi przebudowa ulicy Klasztornej – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

To będzie duża i dość złożona inwestycja. Obejmie ona: przebudowę drogi na całej jej długości (poprawiane będą zarówno podbudowa jak i nawierzchnia), budowę kanalizacji na brakujących odcinkach oraz przebudowę wodociągu. Po obu stronach jezdni powstaną również ciągi piesze i rowerowe. Przy czym, po stronie cmentarza chodnik oraz ścieżka dla rowerzystów zostaną wybudowane na całej długości, natomiast po stronie klasztoru – chodnik na całej długości, a ścieżka od skrzyżowania z ulicą Traugutta do ronda.

– Ta inwestycja będzie ostatnim etapem prac nad drogą powiatową 1027R, którą stanowi ciąg ulic: Klasztornej, Przemysłowej, Bojanowskiej oraz drogi Stalowa Wola – Przyszów. Te dwie ostatnie wyremontowaliśmy w ramach RPO w 2009 roku, ulicę Przemysłową dopiero co skończyliśmy, a przebudowa Klasztornej zwieńczy całość tych prac – zauważa starosta Zarzeczny.

Szacunkowy koszt całej inwestycji to 3 miliony 490 tysięcy złotych, a spodziewane dofinansowanie może wynieść 1 milion 636 tysięcy złotych (50% kosztów kwalifikowanych). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na przełomie stycznia/lutego 2016 roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę zadania, tak aby przebudowa ruszyła już wiosną.

źródło: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021