Kronika Policyjna

Włamywali się do lokomotyw i kradli chłodnice

Włamywali się do lokomotyw i kradli chłodnice

11 zarzutów usłyszeli czterej mężczyźni, których ustalili i zatrzymali stalowowolscy policjanci. Sprawcy włamywali się do lokomotyw i kradli chłodnice wykonane z miedzi oraz mosiądzu. Prokuratur zastosował wobec nich policyjny dozór. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Końcem grudnia ubiegłego roku stalowowolscy policjanci otrzymali zawiadomienie o włamaniu do 10 lokomotyw. Złodzieje skradli 50 chłodnic wykonanych z miedzi i mosiądzu. Straty spowodowane przestępstwem zostały oszacowane na ponad 100 tysięcy złotych. Podjęte działania przez policjantów bezpośrednio po włamaniu nie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania przestępców.

Pomimo tego funkcjonariusze służby kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej stalowowolskiej komendy pracowali nad wykryciem sprawców tych włamań. Policjanci przesłuchiwali świadków, zbierali informacje, gromadzili dowody. Zebrane w tej sprawie materiały pozwoliły na ustalenie, że związek z włamaniami mogą mieć czterej młodzi mężczyźni, mieszkańcy Warszawy.

Policjanci zatrzymali tych mężczyzn. Byli to dwaj 24-latkowie, 22-latek i 21-latek. Z ustaleń policjantów wynikało, że cała czwórka przyjechała do Stalowej Woli dwoma samochodami i po wejściu na teren zakładu, gdzie stały lokomotywy, przy użyciu łomów i innych narzędzi włamali się do wiaty, a następnie do 10 lokomotyw. Mężczyźni ukradli 50 segmentów chłodnic wykonanych z miedzi i mosiądzu, które następnie sprzedali w jednym z punktów skupu złomu na terenie woj. mazowieckiego.

Mężczyźni usłyszeli 11 zarzutów dotyczących włamań. Wszyscy przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Policjanci doprowadzili ich do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za włamanie kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021