W Stalowej Woli

Woda nie podrożeje, a ścieki będą tańsze

Woda nie podrożeje, a ścieki będą tańsze

Wysokość stawek cen za wodę i odprowadzenie ścieków na 2017 rok zatwierdzili dziś radni podczas sesji Rady Miasta Stalowej Woli. Stawki za odprowadzanie ścieków będą niższe, zaś cena wody pozostanie na tym samym poziomie.

– Jest to uchwała, która bardzo mocno nawiązuje do mojego i naszego wspólnego  zobowiązania wyborczego. Deklarowaliśmy, że w tej kadencji 2014-2018, zrobimy wszystko, aby opłaty komunalne były jak najniższe dla mieszkańców Stalowej Woli, tak aby chronić ich portfel przed wysokimi opłatami. Złożyłem konkretne zobowiązanie, potwierdzone notarialnie, że cena wody nie będzie wzrastać, natomiast cena za odprowadzanie ścieków będzie obniżana. Cieszę się, że po raz kolejny, bo państwo radni będziecie głosować w tej sprawie już raz drugi w tej kadencji, możemy wspólnie powiedzieć, że dotrzymujemy słowa – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Wyjaśniał, że propozycja przedstawiona przez Miejski Zakład Komunalny zakłada na taryfie S1 (opłata za ścieki obowiązująca dla Spółdzielni Mieszkaniowej i wspólnot)  obniżenie opłat  za ścieki o 27 gr, a w taryfie S2 (dla pozostałych odbiorców) o 22 gr.  Jak tłumaczył prezydent  łącznie w tej kadencji będzie to obniżka w taryfie S1 o 56 gr, a w taryfie S 2 o 55 gr.
– To jest plan rozłożony na lata, tak, aby obniżać te opłaty komunalne i przede wszystkim uczciwie podchodzić do wyliczania taryfy za wodę i ścieki. Jako radny wielokrotnie kwestionowałem  taryfy, które były przedstawiane przez MZK, zwracałem szczególną uwagę na to, że jej konstrukcja powinna odpowiadać faktycznemu planowi inwestycyjnemu, że powinna być jak najbardziej uczciwa i niepotrzebnie nie obciążać  portfeli mieszkańców. Chciałbym bardzo mocno podkreślić, że ta taryfa jest w pełni odpowiedzialna pod względem planów inwestycyjnych, rozwojowych MZK. Także jeśli chodzi o kwestie pracowników, wynagrodzeń, stabilizacji zatrudnienia.
Jak zaznaczał prezydent, pomimo, że stawka za ścieki została obniżona, to plan  MZK przewiduje działania inwestycyjne na poziomie blisko 10 mln zł, również sytuacja pracowników tej miejskiej spółki jest zagwarantowana, ich praca jest przez zarząd w odpowiedni doceniana i nagradzana.

Stawki za wodę:
– grupa taryfowa  W1: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stalowej Woli i wspólnoty mieszkaniowe, w których zarządcy prowadzą rozliczenia z osobami korzystającymi z lokali – 2,56 zł  za 1 m3,
– grupa taryfowa  W2: pozostali odbiorcy – 3,06 zł za 1 m 3 plus stawka opłaty abonamentowej 1,29 zł.

Stawki za odprowadzanie ścieków:
– grupa taryfowa  S1: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stalowej Woli i wspólnoty mieszkaniowe, w których zarządcy prowadzą rozliczenia z osobami korzystającymi z lokali – 6,16 zł za 1 m3
– grupa taryfowa  S2: pozostali odbiorcy – 6,39 zł za 1 m3.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021