W Stalowej Woli

Wojewódzkie Święto Policji w Nisku

Wojewódzkie Święto Policji w Nisku

Uroczysta defilada kompani honorowych Policji, występ orkiestry wojskowej, pokaz sprzętu, wręczenie awansów oraz oficjalne przekazanie sztandaru niżańskiej Komendzie Powiatowej Policji – tak wyglądały Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Nisku.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Sanktuarium św. Józefa w Nisku, odprawioną w intencji policjantów i pracowników komend, której przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Następnie przemaszerowano na miejsce uroczystego apelu na Placu Wolności. Tu złożono meldunek Komendantowi Głównemu Policji. Wręczono nominacje i odznaczenia.

-Spotykamy się dzisiaj z okazji święta policji, w 98. rocznicę powstania policji państwowej. Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb w życiu każdego człowieka. Chciałbym podkreślić, że bezpieczeństwo mieszkańców tego pięknego zakątka Polski, jakim jest województwo podkarpackie jest wartością najważniejszą w działaniach podkarpackiej policji. Ważnym elementem naszej działalności jest wsłuchiwanie się w oczekiwania społeczne. Dążymy do poprawy skuteczności i społecznej akceptacji naszych działań – mówił nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie.

O bezpieczeństwie mówił także pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji.
-Te 27 lat dla polskiej policji to okres niesamowitych zmian, zarówno pod kątem strukturalnym, pod kątem wyposażenia, ale i pod kątem taktyki i techniki działania. Jesteśmy formacją w kraju o największej liczebności. To prawie 100 tys. policjantów, którzy każdego dnia patrolują polskie ulice. Dla nas, dla policjantów najważniejsze jest uznanie społeczne. Ponad 80% mieszkańców naszego kraju uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym – mówił nadinsp. Andrzej Szymczyk.

O tym jak ważna jest służba policjantów, w imieniu podkarpackich parlamentarzystów mówił poseł Rafał Weber.
– Dziękuję za waszą służbę, oddaną, z poświęceniem, z ogromnym zaangażowaniem. Dziękuję za każdy patrol, za każdą minutę poświeconą budowaniu bezpieczeństwa, za pilnowanie ładu i porządków na terenie województwa podkarpackiego – mówił Rafał Weber.

Dodał, że służba wymaga od policjantów doskonałego wyszkolenia, ale też zimnej krwi, powstrzymywania emocji. Złożył również podziękowania Komendantowi Wojewódzkiemu Policji za skuteczne realizowanie programu modernizacji służb mundurowych.

-Polska policja przez lata przechodziła różne zmiany i przeobrażania. Współcześnie jest w pełni profesjonalną formacją mundurową, służącą narodowi, chroniącą konstytucję i strzegącą społeczeństwa. Służba policyjna to ciężka praca, niezwykle ważna i odpowiedzialna – mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Święto policji stało się doskonałą okazją do nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Nisku. Sztandar to symbol najwyższej wartości, tradycji, honoru i męstwa. Jego nadanie to wyraz społecznego uznania za rzetelną, ofiarną i odpowiedzialną służbę. Sztandar został ufundowany z inicjatywy Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru dla niżańskiej Komendy Powiatowej Policji, któremu przewodniczył Robert Bednarz, starosta niżański.

-Idea nadania sztandaru jest wyrazem uznania za trud i wysiłek jaki policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nisku pełnią każdego dnia. To wysoce odpowiedzialna służba, która znacząco wpływa na rzecz bezpieczeństwa i dobra nas wszystkich. Pragnę podziękować wam za waszą codzienną ofiarność i poświęcenie – mówił Robert Bednarz, starosta niżański.

Podczas uroczystości mundurowym z całego województwa wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Uhonorowano także tych, którzy w szczególny sposób zasłużyły się dla policji, wśród nich znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Podkarpackiego, prezydent Stalowej Woli, burmistrzowie Niska, Ulanowa, Rudnika nad Sanem.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele samorządów województw podkarpackiego, prezydenci Rzeszowa, Przemyśla i Stalowej Woli, parlamentarzyści, przedstawiciele wojska i straży pożarnej, reprezentanci policji z Ukrainy, Słowacji, Austrii.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021