Wrócili na tarczy

W 21 kolejce rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi, podopieczni trenera Wójcika, rozgrywali spotkanie wyjazdowe. Tym razem ich przeciwnikiem był zespół Puszczy Niepołomice. Faworytem tego spotkania zdecydowanie był zespół gospodarzy, który przed tym spotkaniem zajmował 4 pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 32 punktów. Dla przypomnienia zespół ze Stalowej Woli zgromadził do tej pory 24 ,,okczka i zajmował dziewiątą pozycję. Dodatkowo zawodnicy z Niepołomic na pewno chcieli odegrać się zielono-czarnym za jesienną porażkę w Stalowej Woli (0:1).
Początek spotkania wyglądał dosyć spokojnie, lekką przewagę posiadali gospodarze, którzy potrafili dłużej utrzymać się przy piłce i częściej zabierali się z piłką pod pole karne Stalowców. Mimo to, to właśnie piłkarze ze Stalowej Woli w 21 minucie przeprowadzili skuteczną akcję. Piłkę z boku zagrał Gębalski, ta przeleciała między bramkarzem a obrońcami. Najprzytomniej w całym tym zamieszaniu pod bramką Puszczy zachował się nowy nabytek Stali, Waszkiewicz. Obrońca zielono-czarnych zdołał uderzyć piłkę wślizgiem a ta wpadła do bramki gospodarzy. Dość niespodziewanie Stalówka objęła prowadzenie. W pierwszych 45 minutach oba zespoły miały jeszcze kilka sytuacji do zmiany wyniku, jednak za każdym razem brakowało szczęścia……lub umiejętności.
Druga połowa to już niestety inna historia. Nasi zawodnicy nie byli w stanie oddać w niej ani jednego celnego strzału na bramkę gospodarzy. Ta sztuka oddała się za to zawodnikom Puszczy, którzy zdobyli dwie bramki. Pierwszy gol dla Niepołomiczan wpadł w 67 minucie po szkoleniowym błędzie naszego bramkarza. Z rzutu wolnego, ze sporej odległości, w środek bramki uderzył Żurek. Ten strzał nie miał prawa znaleźć drogi do bramki, jednak Koncki przepuścił piłkę pod brzuchem i mieliśmy już 1:1. Drugą bramkę gospodarze także zdobyli z rzutu wolnego i znów strzelcem bramki był Żurek. Bramka ta padła w 95 minucie spotkania. Sędzia zakończył spotkanie kilka sekund później. Stalowcom zabrakło naprawdę niewiele by wywieść 1 punkt z trudnego terenu. Niestety na wiosnę w drugim meczu zielono-czarni , przegrywają po raz drugi. Podopieczni trenera Wójcika muszą teraz wziąć się ostro do roboty i probować, szukać punktów w kolejnym spotkaniu, które zostanie rozegrane już w najbliższą sobotę w Stalowej Woli o godzinie 15:00. Przeciwnikiem Stali będzie Olimpia Elbląg. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie !!!
11 marca 2017, 14:00 – Niepołomice (Stadion Miejski)
Puszcza Niepołomice 2-1 Stal Stalowa Wola