W Stalowej Woli

Wrzuć odpady do pojemnika od św. Mikołaja

Wrzuć odpady do pojemnika od św. Mikołaja

Pojemniki na szkło, papier i plastik oraz na baterie pojawią się we wszystkich przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach, a także szkołach ponadgimnazjalnych oraz instytucjach w Stalowej Woli. Miasto właśnie zakupiło takie kontenery. Koszt to 100 tys. zł.

W sumie jest to 80 metalowych, trójkolorowych pojemników – potrójnych do segregacji szkła, papieru i plastiku oraz 40 na zużyte baterie. W każdym trójdzielnym pojemniki są komory, w których są umieszczane worki o pojemności 120 l. Ponadto szkło dodatkowo jest zabezpieczone – jest tam wewnętrzny metalowy pojemnik zamykany kluczykiem, żeby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.

Pojemniki rozpoczęliśmy rozwozić od dziś po miejskich placówkach. Przedszkola były pierwsze, połączyliśmy to z wizytą świętego Mikołaja. Odwiedziliśmy m.in. przedszkole nr 3. kolejne dni tygodnia zostanie rozwieziona reszta – mówi Witold Tutak, naczelnik wydziału Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta. Oczywiście maluchy z ogromną radością przyjęły św. Mikołaja, który tłumaczył im jak i dlaczego trzeba segregować odpady, a także częstował je słodyczami. Przedszkolaki odwdzięczyły się wierszykami i piosenkami.

Plastykowe pojemniki na zużyte baterie pojawią się głównie w szkołach, docelowo mają być w każdej. Trzeba też zaznaczyć, że jeśli chodzi o trójdzielne pojemniki, to w każdej szkole ma być ich od od jednego do trzech, np. na każdym piętrze. W placówkach, które nie podlegają pod Urząd Miasta, pojemniki na odpady będą przekazane na zasadzie użyczenia.

– Wymagamy od mieszkańców prowadzenia zbiórki selektywnej, w jakiś sposób gratyfikujemy zbiórkę selektywną niższymi opłatami. Nie tylko powinniśmy wymagać, ale także stworzyć warunki do takiej zbiórki, czyli uzupełniać pojemniki, których do tej pory na terenie gminy nie było. W tym momencie chcemy wprowadzić jednolity system w całej gminie. Jeżeli chodzi o przedszkola, szkoły to ma to cel edukację, a jeśli chodzi o instytucje to ułatwienie życia – stwierdza naczelnik Tutak.

A takie pojemniki pojawią się też m.in. w Urzędzie Miasta, Bibliotece Międzyuczelnianej, Prokuraturze Rejonowej.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021