W Stalowej Woli

Wrzuć odpady do pojemnika od św. Mikołaja

Wrzuć odpady do pojemnika od św. Mikołaja

Pojemniki na szkło, papier i plastik oraz na baterie pojawią się we wszystkich przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach, a także szkołach ponadgimnazjalnych oraz instytucjach w Stalowej Woli. Miasto właśnie zakupiło takie kontenery. Koszt to 100 tys. zł.

W sumie jest to 80 metalowych, trójkolorowych pojemników – potrójnych do segregacji szkła, papieru i plastiku oraz 40 na zużyte baterie. W każdym trójdzielnym pojemniki są komory, w których są umieszczane worki o pojemności 120 l. Ponadto szkło dodatkowo jest zabezpieczone – jest tam wewnętrzny metalowy pojemnik zamykany kluczykiem, żeby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.

Pojemniki rozpoczęliśmy rozwozić od dziś po miejskich placówkach. Przedszkola były pierwsze, połączyliśmy to z wizytą świętego Mikołaja. Odwiedziliśmy m.in. przedszkole nr 3. kolejne dni tygodnia zostanie rozwieziona reszta – mówi Witold Tutak, naczelnik wydziału Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta. Oczywiście maluchy z ogromną radością przyjęły św. Mikołaja, który tłumaczył im jak i dlaczego trzeba segregować odpady, a także częstował je słodyczami. Przedszkolaki odwdzięczyły się wierszykami i piosenkami.

Plastykowe pojemniki na zużyte baterie pojawią się głównie w szkołach, docelowo mają być w każdej. Trzeba też zaznaczyć, że jeśli chodzi o trójdzielne pojemniki, to w każdej szkole ma być ich od od jednego do trzech, np. na każdym piętrze. W placówkach, które nie podlegają pod Urząd Miasta, pojemniki na odpady będą przekazane na zasadzie użyczenia.

– Wymagamy od mieszkańców prowadzenia zbiórki selektywnej, w jakiś sposób gratyfikujemy zbiórkę selektywną niższymi opłatami. Nie tylko powinniśmy wymagać, ale także stworzyć warunki do takiej zbiórki, czyli uzupełniać pojemniki, których do tej pory na terenie gminy nie było. W tym momencie chcemy wprowadzić jednolity system w całej gminie. Jeżeli chodzi o przedszkola, szkoły to ma to cel edukację, a jeśli chodzi o instytucje to ułatwienie życia – stwierdza naczelnik Tutak.

A takie pojemniki pojawią się też m.in. w Urzędzie Miasta, Bibliotece Międzyuczelnianej, Prokuraturze Rejonowej.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021