Kronika Policyjna

Wspólnik kradzieży również trafił do aresztu

Wspólnik kradzieży również trafił do aresztu

Policjanci ze Stalowej Woli ustalili i zatrzymali mężczyznę, który wspólnie z 40-letnią mieszkanką powiatu stalowowolskiego ukradł pieniądze 83-letniej kobiecie. To 46-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do przestępstwa.

1 września br. stalowowolscy policjanci przyjęli zgłoszenie od 83-letniej mieszkanki Stalowej Woli o kradzieży pieniędzy w kwocie 4700 złotych. Z jej relacji wynikało, że około południa do jej mieszkania zapukali kobieta i mężczyzna. Osoby te poinformowały seniorkę, że w bloku są niedrożne rury kanalizacyjne i dlatego sprawdzają wszystkie mieszkania.

Kiedy starsza pani wpuściła ich do środka została poproszona o odkręcenie wody najpierw w łazience, a potem w kuchni. Seniorce towarzyszył mężczyzna, a kobieta, wykorzystując nieuwagę właścicielki mieszkania, skradła pieniądze przechowywane w szufladzie. Po ich wyjściu 83-letnia kobieta nabrała podejrzeń i sprawdziła miejsce, gdzie przechowywała pieniądze, tych jednak już nie było.

Policjanci zaczęli szukać złodziei. Podjęte w tej sprawie czynności bezpośrednio po kradzieży nie doprowadziły do ich ustalenia i zatrzymania. Prowadzący postępowanie w tej sprawie funkcjonariusze zgromadzili dowody na podstawie których 7 listopada br. 40-letnia kobieta usłyszała zarzut kradzieży. O tej sprawie pisaliśmy tutaj.

Dalsze czynności pozwoliły na ustalenia wspólnika 40-latki. Był to 46-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Policjanci zatrzymali go. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. 46-latek przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021