Kronika Policyjna

Wspólnik kradzieży również trafił do aresztu

Wspólnik kradzieży również trafił do aresztu

Policjanci ze Stalowej Woli ustalili i zatrzymali mężczyznę, który wspólnie z 40-letnią mieszkanką powiatu stalowowolskiego ukradł pieniądze 83-letniej kobiecie. To 46-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do przestępstwa.

1 września br. stalowowolscy policjanci przyjęli zgłoszenie od 83-letniej mieszkanki Stalowej Woli o kradzieży pieniędzy w kwocie 4700 złotych. Z jej relacji wynikało, że około południa do jej mieszkania zapukali kobieta i mężczyzna. Osoby te poinformowały seniorkę, że w bloku są niedrożne rury kanalizacyjne i dlatego sprawdzają wszystkie mieszkania.

Kiedy starsza pani wpuściła ich do środka została poproszona o odkręcenie wody najpierw w łazience, a potem w kuchni. Seniorce towarzyszył mężczyzna, a kobieta, wykorzystując nieuwagę właścicielki mieszkania, skradła pieniądze przechowywane w szufladzie. Po ich wyjściu 83-letnia kobieta nabrała podejrzeń i sprawdziła miejsce, gdzie przechowywała pieniądze, tych jednak już nie było.

Policjanci zaczęli szukać złodziei. Podjęte w tej sprawie czynności bezpośrednio po kradzieży nie doprowadziły do ich ustalenia i zatrzymania. Prowadzący postępowanie w tej sprawie funkcjonariusze zgromadzili dowody na podstawie których 7 listopada br. 40-letnia kobieta usłyszała zarzut kradzieży. O tej sprawie pisaliśmy tutaj.

Dalsze czynności pozwoliły na ustalenia wspólnika 40-latki. Był to 46-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Policjanci zatrzymali go. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. 46-latek przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tydzień na rzecz bezpieczeństwa w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Jacek Jaworek poszukiwany listem gończym

stw24.pl17 lipca 2021

Bezpieczne wakacje z profilaktykami ze stalowowolskiej Policji

stw24.pl9 lipca 2021

Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

stw24.pl8 lipca 2021

300 kierowców o poranku dmuchało w alkomat

stw24.pl6 lipca 2021
policja

“Bezpieczny przejazd” ze stalowowolską policją

stw24.pl5 lipca 2021

Tragiczny wypadek, nie żyją dwie osoby

stw24.pl4 lipca 2021

Rozpoczęcie wakacji ze stalowowolską policją

stw24.pl2 lipca 2021

Karta rowerowa w SP nr.11 ze stalowowolską policją

stw24.pl28 czerwca 2021