Kronika Policyjna

Wspólnik kradzieży również trafił do aresztu

Wspólnik kradzieży również trafił do aresztu

Policjanci ze Stalowej Woli ustalili i zatrzymali mężczyznę, który wspólnie z 40-letnią mieszkanką powiatu stalowowolskiego ukradł pieniądze 83-letniej kobiecie. To 46-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do przestępstwa.

1 września br. stalowowolscy policjanci przyjęli zgłoszenie od 83-letniej mieszkanki Stalowej Woli o kradzieży pieniędzy w kwocie 4700 złotych. Z jej relacji wynikało, że około południa do jej mieszkania zapukali kobieta i mężczyzna. Osoby te poinformowały seniorkę, że w bloku są niedrożne rury kanalizacyjne i dlatego sprawdzają wszystkie mieszkania.

Kiedy starsza pani wpuściła ich do środka została poproszona o odkręcenie wody najpierw w łazience, a potem w kuchni. Seniorce towarzyszył mężczyzna, a kobieta, wykorzystując nieuwagę właścicielki mieszkania, skradła pieniądze przechowywane w szufladzie. Po ich wyjściu 83-letnia kobieta nabrała podejrzeń i sprawdziła miejsce, gdzie przechowywała pieniądze, tych jednak już nie było.

Policjanci zaczęli szukać złodziei. Podjęte w tej sprawie czynności bezpośrednio po kradzieży nie doprowadziły do ich ustalenia i zatrzymania. Prowadzący postępowanie w tej sprawie funkcjonariusze zgromadzili dowody na podstawie których 7 listopada br. 40-letnia kobieta usłyszała zarzut kradzieży. O tej sprawie pisaliśmy tutaj.

Dalsze czynności pozwoliły na ustalenia wspólnika 40-latki. Był to 46-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Policjanci zatrzymali go. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. 46-latek przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021

19-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i jazdę pod wpływem

stw24.pl19 marca 2021

Akcja policyjna “Na Drodze -Patrz i Słuchaj”

stw24.pl19 marca 2021