W Stalowej Woli

Współpraca ZSP Nr 1 w Tarnobrzegu z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską

Współpraca ZSP Nr 1 w Tarnobrzegu z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską

Aktywna współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi jest od dawna w centrum zainteresowań środowisk związanych z edukacją oraz światem gospodarki. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w podpisanym 15 marca 2017 r. porozumieniu pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu a Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Stalowej Woli.

W ramach nawiązanej współpracy w szkole organizowane będą lekcje otwarte prowadzone przez pracowników mleczarni odpowiedzialnych za proces produkcji. Ponadto, młodzież będzie brała udział w wycieczkach zawodowy do OSM, podczas których uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych będą mieli możliwość zapoznania się z maszynami i urządzeniami zakładu mleczarskiego, a także przyjrzenia się bliżej całemu procesowi produkcji. Ponadto, młodzież będzie mogła zaobserwować jak funkcjonuje zakład produkcyjny oraz poznać realne warunki pracy. Tego rodzaju współdziałanie stanowić będzie przykład wykorzystania teorii w praktyce, co na pewno zaprocentuje w przyszłości i okaże się pomocne w poszukiwaniu pracy przez absolwentów.

Większość polskich pracodawców ma trudnościami ze zrekrutowaniem odpowiadających ich potrzebom pracowników. Jak wykazało badanie Bilans Kapitału Ludzkiego w 2012 r. aż 76% polskich pracodawców wskazywało na problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy. Przyczyną tego zjawiska jest niedostosowanie kwalifikacji absolwentów szkół do potrzeb rynku pracy. W związku z tym, korzystnym i perspektywicznym rozwiązaniem dla pracodawców jest współpraca ze szkołami zawodowymi. Szkolnictwo zawodowe przechodzi właśnie głębokie zmiany programowe, które mają poprawić jakość i efektywność kształcenia, m.in. właśnie poprzez zacieśnienia współpracy między placówkami edukacyjnymi a pracodawcami. Zespół Szkół Ponadgimanzjalnych Nr 1 w Tarnobrzegu wychodzi na przeciw zmieniającym się oczekiwaniom rynku pracy i zaprasza do kontaktu wszystkich lokalnych pracodawców, którzy chcieliby nawiązać współpracę ze szkołą.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 posiada bogatą ofertę edukacyjną. Absolwenci gimnazjów mogą wybrać naukę na kierunkach: technik informatyk, technik telekomunikacji, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik kelner, technik obsługi turystycznej, technik usług fryzjerskich, technik handlowiec, technik organizacji reklamy lub w zasadniczej szkole zawodowej w zawodach: fryzjer, kucharz, sprzedawca, cukiernik, piekarz, stolarz. Od września tego roku szkoła planuje otwarcie nowego kierunku: technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych, którego program nauczania został opracowany we współpracy ZSP 1 z Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie.

Źródło: ZSP 1 w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021