W Stalowej Woli

Wspominali proboszcza od niezwykłych sentencji

Wspominali proboszcza od niezwykłych sentencji

Już po raz kolejny nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i I st. w Stalowej Woli wystąpili przed miejscową publicznością. Było to wyjątkowe wspomnienie ks. Jerzego Warchoła wieloletniego proboszcze parafii pw. Opatrzności Bożej.

Był to drugi koncert wielkopostny. Pierwszy, który odbył się kilka dni temu w Bazylice Konkatedralnej, był poświęcony pamięci Jana Pawła II w 12. rocznicę śmierci. Zaś drugi związany był z postacią ks. Jerzego Warchoła, niezwykle oddanego swoim wiernym proboszcza.

Licznie zgromadzona publiczność wspominała postać tego księdza. Podczas koncertu były cytowane jego myśli i motta, które cytował po mszach św.

W koncercie wystąpił Chór Żeński PSM II st., Orkiestra Kameralna PSM I i II st. oraz soliści:

Magdalena Żmuda – sopran, Angelika Stelmach – alt, Cezary Sagan – trąbka, Adrian Małek – skrzypce, a także Gabriela Obara i Piotr Szpara – recytacja.

Publiczność szczególnie była zachwycona wykonaniami solowymi Magdaleny Żmudy i Angeliki Stelmach. Absolwentki wydziału wokalnego szkoły muzycznej, zaśpiewały „Pie Jesu” Lloyda Webbera, a także fragmenty „Stabat Mater” Giovanniego Pergolesiego.

Ponadto można było usłyszeć znane i lubiane utwory nastrajające do zadumy i refleksji.

Jak podkreślał proboszcz ks. Krzysztof Kida koncert ten był na bardzo wysokim poziomie.

Stalowowolska szkoła muzyczna coraz częściej sama organizuje i włącza się w różne wydarzenia kulturalne i patriotyczne w mieście, a uczestniczą w nich nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także jej absolwenci.

– Dla naszych uczniów jest to duża przyjemność występować przed lokalną publicznością. Dla nas bardzo istotne jest to, że sami jesteśmy w stanie zorganizować różne koncerty, że nie musimy ściągać tzw. „posiłków ” z innych szkół, z innych miast i dodatkowo za to płacić. Nasza młodzież może zaprezentować swoje wysokie umiejętności. I właśnie do takiej sytuacji powinna zmierzać działalność każdej instytucji kultury – mówi dyrektor.

Kolejna okazja do wysłuchania profesjonalnych wykonań będzie już 4 maja o godz. 18 w ramach Dni Miasta. Szkoła wystąpi w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. Będzie to powtórzenie Koncertu Polskiej Muzyki Filmowej, który odbył się w lutym tego roku w Miejskim Domu Kultury i cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021