W Stalowej Woli

Wtór – Steel ma najnowocześniejszą linię do odzysku metali

Wtór – Steel ma najnowocześniejszą linię do odzysku metali

Stalowowolska firma Wtór – Steel uruchomiła jedną z najnowocześniejszych na świecie instalacji do odzysku metali z odpadów postrzepiarkowych. Inwestycja ta, której wartość całkowita wynosi 3,3 mln euro, została zrealizowana przy wsparciu funduszy norweskich.

Firma uzyskała decyzję o przyznaniu dotacji na to przedsięwzięcie na początku 2015 r., a projekt został zakończony końcem stycznia tego roku. Dziś ta instalacji w nowej hali została uroczyście otwarta.

– Bardzo się cieszę, że są państwo z nami podczas tak ważnego dla naszej firmy dnia. Jest to historyczny dzień pokazujący naszą chęć rozwoju oraz pracę jaki w ten trend wkładamy. Pozwolę sobie zacytować Henrego Forda: „Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. AL kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować, już po niej – mówił Krzysztof Sarna, prezes Wtór- Steelu, podczas otwarcia, na którym byli obecni m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, funduszy norweskich, zaprzyjaźnionych firm i partnerów biznesowych.

Linia ta pozwala w sposób automatyczny odzyskiwać frakcje metali takich jak miedź, mosiądz, aluminium, stal nierdzewna z odpadów pochodzących z rozdrabniania samochodów wycofanych z eksploatacji, czyli wraków. Koszty przetwarzania tego typu odpadów zostaną znacznie zmniejszone dzięki wysokiej efektywności oraz przepustowości instalacji.

Linia została wybudowana przy wsparciu Norway Grants w ramach Green Industry Innovation Programme for Poland. Wsparcie z funduszy wynosiło 1 315 000 euro, a całość kosztowała 3 423 000 euro. Operatorem programu jest publiczne przedsiębiorstwo Innovation Norway. Jego udziały posiadają: norweskie Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Rybołówstwa oraz norweskie jednostki samorządu terytorialnego.

Green Industry Innovation Prorgamme for Poland został opracowany przez IN razem z polskimi: Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, Ministerstwem Środowiska, Ministerstwem Gospodarki i Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021