W Stalowej Woli

Wtór – Steel ma najnowocześniejszą linię do odzysku metali

Wtór – Steel ma najnowocześniejszą linię do odzysku metali

Stalowowolska firma Wtór – Steel uruchomiła jedną z najnowocześniejszych na świecie instalacji do odzysku metali z odpadów postrzepiarkowych. Inwestycja ta, której wartość całkowita wynosi 3,3 mln euro, została zrealizowana przy wsparciu funduszy norweskich.

Firma uzyskała decyzję o przyznaniu dotacji na to przedsięwzięcie na początku 2015 r., a projekt został zakończony końcem stycznia tego roku. Dziś ta instalacji w nowej hali została uroczyście otwarta.

– Bardzo się cieszę, że są państwo z nami podczas tak ważnego dla naszej firmy dnia. Jest to historyczny dzień pokazujący naszą chęć rozwoju oraz pracę jaki w ten trend wkładamy. Pozwolę sobie zacytować Henrego Forda: „Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. AL kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować, już po niej – mówił Krzysztof Sarna, prezes Wtór- Steelu, podczas otwarcia, na którym byli obecni m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, funduszy norweskich, zaprzyjaźnionych firm i partnerów biznesowych.

Linia ta pozwala w sposób automatyczny odzyskiwać frakcje metali takich jak miedź, mosiądz, aluminium, stal nierdzewna z odpadów pochodzących z rozdrabniania samochodów wycofanych z eksploatacji, czyli wraków. Koszty przetwarzania tego typu odpadów zostaną znacznie zmniejszone dzięki wysokiej efektywności oraz przepustowości instalacji.

Linia została wybudowana przy wsparciu Norway Grants w ramach Green Industry Innovation Programme for Poland. Wsparcie z funduszy wynosiło 1 315 000 euro, a całość kosztowała 3 423 000 euro. Operatorem programu jest publiczne przedsiębiorstwo Innovation Norway. Jego udziały posiadają: norweskie Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Rybołówstwa oraz norweskie jednostki samorządu terytorialnego.

Green Industry Innovation Prorgamme for Poland został opracowany przez IN razem z polskimi: Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, Ministerstwem Środowiska, Ministerstwem Gospodarki i Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021