W Stalowej Woli

Wybiorą Wolontariusza Roku 2017 – zgłoś kandydata

Wybiorą Wolontariusza Roku 2017 – zgłoś kandydata

Pomagają innym, angażują się w różne akcje,  poświęcają swój prywatny czas nie zważając na to, że  nie otrzymują za to pieniędzy. Mowa o wolontariuszach. To właśnie te osoby pokazuje i nagradza Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej Spectrum w Stalowej Woli, które już  po raz 5. organizuje konkurs na  Wolontariusza Roku.

– Na terenie Stalowej Woli wolontariusze pracują na co dzień w instytucjach pomocowych oraz organizacjach pozarządowych nie licząc na wynagrodzenie. Wolontariusze to często osoby dobrze wykształcone, posiadające doświadczenie, a także konkretne umiejętności. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z okazji do złożenia im podziękowań, uznania oraz docenienia ich trudu bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi – zachęca Agnieszka Chruściel ze stowarzyszenia Spectrum.
W ten sposób stowarzyszenie chce pokazywać te osoby, a jednocześnie promować ideę wolontariatu, pracy, która nie daje korzyści finansowych, ale za to ogromną radość i zadowolenie z możliwości pomocy innym.
Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, osoby prywatne, korzystające  z pomocy wolontariuszy, a także sami wolontariusze. Ważne jest to, by osoby nominowane działały na terenie Stalowej Woli.

O tym, kto zostanie Wolontariuszem Roku 2017, zajmie 2. i 3. miejsce oraz ewentualne wyróżnienia zdecyduje komisja konkursowa. Pod uwagę będzie brane: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność, partnerstwo.
Ogłoszenie wyników nastąpi  7 grudnia podczas uroczystej Gali Wolontariatu w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie . Kandydatów można zgłaszać do 24 listopada listowanie, osobiście lub pocztą elektroniczną na adres:
Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej „SPECTRUM”
ul. Dmowskiego 1 (pokój nr 18), Stalowa Wola
e-mail: ngo.spectrum@op.pl

Joanna Piechuta
Na zdjęciu: nagrodzeni w ubiegłorocznej edycji konkursu. Pierwszy od lewej ks. Mariusz Kozłowski, Wolontariusz Roku 2016

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021