W Stalowej Woli

Andrzej Duda – komentarze lokalnych polityków

Andrzej Duda – komentarze lokalnych polityków

II turę wyborów prezydenckich z przewagą 52% wygrał Andrzej Duda. Kandydat do reelekcji Bronisław Komorowski uzyskał 48% poparcia. Ustępujący ze stanowiska prezydent pogratulował rywalowi oraz podziękował swoim wyborcom oraz najbliższym. Andrzej Duda zwrócił uwagę jak ważna jest frekwencja i jak cieszy fakt, że jest wyższa niż poprzednio. Podziękował za  rywalizację byłemu prezydentowi oraz wszystkim, którzy go popierali.

Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich była wyższa niż  dwa tygodnie temu i wyniosła 55,5%.

Oficjalne wyniki Państwowa Komisja Wyborcza ogłosi prawdopodobnie w poniedziałkowy wieczór. Jeśli wstępne wyniki wyborów zostaną potwierdzone Andrzej Duda zostanie prezydentem Polski.

Specjalnie dla Państwa zapytamy lokalnych polityków o opinie “na gorąco” po drugiej turze wyborów. Czy tego się spodziewali? Czego możemy się spodziewać w związku z wyborem Polaków? Co przyniesie nadchodząca kadencja?

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli (PiS): – To wielka radość z wielkiego zwycięstwa. Atmosfera ta udziela się wszystkim w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy w Warszawie, gdzie właśnie jestem. Dziękuję wszystkim, także tym, którzy w Stalowej Woli poparli Andrzeja Dudę.

Renata Butryn, posłanka (PO): – Gratuluję oczywiście zwycięzcy, bo jestem przekonana, że wynik sondażowy wskazuje, że zwycięzcą będzie pan Andrzej Duda. Jednakże, o zwycięzcy trzeba mówić w liczbie mnogiej, bo stoi za nim cały aparat PiS-u. Mamy więc zwycięzców tej batalii. Teraz będę obserwować z ogromnym zainteresowaniem, bo podobnie jak w Stalowej Woli nastąpiła zmiana, jak będzie wyglądać ta prezydentura. Znam pana Andrzeja Dudę z komisji ustawodawczej. Nie mam dobrego zdania o nim, dlatego, że nie jest to człowiek samodzielny. Na mnie robi wrażenie aparatczyka. Będę mu okazywać przynależny szacunek, bo jest prezydentem mojego narodu, wybranym w suwerennych i niezależnych wyborach. A prezydent powinien być prezydentem wszystkich Polaków. Dlatego szczególnie będę oczekiwać, że że będzie moim prezydentem w sensie praktycznym. Bo w sensie formalnym akceptuję demokratyczny wybór. Jest mi przykro, że nie wygrał mój kandydat, z tego względu, że miałam do niego ogromne zaufanie, uważam, że absolutnie nie był to człowiek jednej partii, co sugerował mu ostatnio przeciwnik. Jest to też moment na refleksję, dlaczego wyborcy tak zdecydowali.

Janusz Zarzeczny, Starosta Stalowowolski (PiS): Potwierdzają się moje przewidywania, że Andrzej Duda wygra wybory w drugiej turze i zostanie prezydentem. Miło też, że frekwencja była dużo wyższa niż w pierwszej turze. Zwycięstwo Andrzeja Dudy jest też dobrym sygnałem przed zbliżającymi się jesiennymi wyborami do parlamentu, w których Prawo i Sprawiedliwość również będzie chciało odnieść zwycięstwo.

Andrzej Szlęzak, były prezydent Stalowej Woli (PSL): Ten wynik znałem od godz. 19. Była tylko tendencja, że jest mała różnica, ale się utrzymała i jest bezdyskusyjna. Potwierdziło się to, co powiedziałem po pierwszej turze, że faworytem jest Andrzej Duda. Bronisław Komorowski wygrał pierwszą debatę, w drugiej nie odniósł jakiegoś zdecydowanego zwycięstwa i to oczywiście przyczyniło się do jego porażki, ale o niej nie przesądziło. Ani sobie wysoko nie cenię Bronisława Komorowskiego, ani Andrzeja Dudy, jako kandydatów, jako indywidualnych polityków mających cechy mężów stanu. Sądzę, że Andrzej Duda będzie bardziej funkcjonariuszem partyjnym PiS-u, niż samodzielnym politykiem. Teraz trzeba będzie go pilnie rozliczyć z deklaracji, które złożył. No chyba, że coraz więcej Polaków uważa, że deklaracje polityków w kampanii wyborczej to jest folklor, a nie poważna dyskusja o sprawach państwa.

Zapraszamy do komentowania i dzielenia się opiniami!

48 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021