W powiecie

Wybrałam propolski program – Małgorzata Nowak

Wybrałam propolski program – Małgorzata Nowak

Małgorzata Nowak. Mężatka, dwoje dzieci. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, a także studia podyplomowe o profilu prawno-samorządowym na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Od ponad 20 lat niestrudzony samorządowiec, w tym 10 lat jako Sekretarz Gminy Radomyśl nad Sanem. Od trzech lat piastuje stanowisko Zastępcy Wójta w tejże Gminie. Od kilku lat wiceprzewodnicząca Powiatowej Rady Zatrudnienia w Stalowej Woli. W latach 2007-2010 Gminny Koordynator Programu Integracji Społecznej. Współorganizatorka wielu akcji charytatywnych, działaczka komitetów społecznych.

Z jakich powodów  startuje Pani w wyborach parlamentarnych?

Startuję, bo to szansa by wykorzystać moje wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej na innej płaszczyźnie. Zawsze rzetelnie wykonywałam swoją pracę i całym sercem starałam się pomagać ludziom. Dlatego jeśli pojawiła się taka możliwość, chciałabym ją spożytkować, by móc rozwinąć działalność dla dobra mieszkańców naszego kochanego Podkarpacia. Chcę zabiegać o to, aby lepiej wykorzystać nasz wielki lokalny potencjał. W naszych społecznościach mamy przecież wspaniałych ludzi, którzy aktywnie działają w przeróżnych organizacjach pozarządowych i stowarzyszeniach. Mamy ludzi, którym musimy pomagać w kontynuowaniu ich społecznej działalności. Pani redaktor, ja bardzo szanuje ludzi, szanuje wyborców z mojego regionu, szanuję ich wolę i chciałabym być wyraźnym głosem w parlamencie podejmując starania, aby żyło im się realnie lepiej.

Dlaczego z tej partii politycznej?

Wybrałam PIS dlatego, że jest partią centroprawicową i ma dobry propolski program. PiS jako jedyna partia mówi o konieczności ochrony rodziny, tożsamości kulturowej i historii, ale jednocześnie ma realny i nowoczesny program ekonomiczny. PiS jako jedyna partia otwarcie mówi o konieczności postawienia na młodych, postawienia na naszą polską dobrze wykształconą i mądrą młodzież. Uważam, że z tym młodym potencjałem jaki dziś oferuje PiS, możemy zrobić wiele, zarówno dla regionu stalowowolskiego, jak i całego Podkarpacia.

Czego Pani dokonała dotychczas w swojej działalności politycznej?

Uważam, że moim największym atutem jest to, że nie jestem politykiem. Nie prowadziłam działalności politycznej, a jedynie działalność społeczną. Moja praca zawodowa to praca z ludźmi i dla ludzi, ale nie ograniczam się tylko do tego, bo w ramach wolontariatu prowadzę także działania na rzecz osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży, a także wspieram działalność emerytów i kombatantów.

Co Pani uważa za swój największy sukces na niwie politycznej?

Nie jestem politykiem i nie prowadzę takiej działalności, ale jestem sprawnym organizatorem i skutecznym negocjatorem.

Czym chce Pani przekonać wyborców do swojej osoby?

Tym, że tak jak oni jestem zwykłym człowiekiem. Cały czas jestem sobą, jestem tą samą “Gośką z sąsiedztwa” i zawsze nią będę, niezależnie od tego gdzie los mnie pokieruje. Mam jednak wytyczone jasne cele, a w realizacji zadań jestem konsekwentna i skuteczna. Zawsze twierdzę, że nie ma rzeczy niemożliwych. Potrafię zjednoczyć wiele osób i udowodnić, że ludzie są naprawdę dobrzy i potrafią bezinteresownie zrobić coś dla innych. Uczciwie wywiązuję się ze zobowiązań i nie rzucam słów na wiatr, zawsze dotrzymuje słowa. Poza tym umiem słuchać ludzi i bezkonfliktowo z nimi współpracować.

O co będzie Pani zabiegać w parlamencie dla naszego regionu?

Chciałabym zabiegać o korzystne zmiany dla obywateli, o przywrócenie wieku emerytalnego, o pomoc dla osób starszych i niepełnosprawnych, o miejsca pracy dla ludzi młodych, aby nie musieli tułać się po świecie „za chlebem”. Będę starać się o korzystne zmiany dla samorządów lokalnych, tak, aby miały lepsze możliwości działania, a nie bez przerwy napotykały na absurdalne bariery legislacyjne i skarbowe. Poza tym uważam, że należy rozwinąć promocję północnego Podkarpacia i w końcu zatroszczyć się o jego rozwój gospodarczy. Tu bezwzględnie należy odwołać się do wciąż aktualnej i przepięknej idei Centralnego Okręgu Przemysłowego, idei, dzięki której przed Wojną powstały nie tylko nowe zakłady przemysłowe i tysiące miejsc pracy, ale przed wszystkim idei, która zrównoważyła rozwój społeczny w Polsce. Oczywiście, nowi podkarpaccy parlamentarzyści powinni, jak nigdy wcześniej wspierać działania z zakresu polityki rodzinnej i zdrowotnej, a także zabiegać o zachowanie walorów środowiska przyrodniczego, z którego województwo nasze przecież słynie. Potrzebne są także dobre zmiany w prawie dla przedsiębiorców, bo bez tego nie będzie nowych miejsc pracy…

Czym w pierwszej kolejności powinien zająć się nowy rząd?

Przede wszystkim spełnić postanowienia wyborcze, ale w pierwszej kolejności zająć się tymi “obywatelskimi” ustawami, które zostały odrzucone przez obecnie rządzących, a pod którymi podpisało się 6 mln obywateli naszego kraju.

Co chciałaby Pani przekazać mieszkańcom naszego regionu na koniec?

Moje motto wyborcze, „Z Ludźmi i dla Ludzi”, bo to cała ja, to właśnie jest Gośka Nowak, którą odważnie rekomenduję wszystkim mieszkańcom nadsańskiej ziemi.

Rozmawiała Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Kończą się prace budowlane chodnika na ul. Krętej w Pysznicy

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

stw24.pl25 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021