W Stalowej Woli

Konsultacje społeczne – kolejne obietnice prezydenta?

Konsultacje społeczne – kolejne obietnice prezydenta?

Likwidacja transportu ciężkiego, poprawa bezpieczeństwa na ulicach, modernizacja dróg – to główne postulaty zgłaszane przez mieszków os. Charzewice podczas spotkania z władzami Stalowej Woli. Była to pierwsza taka debata z mieszkańcami, w ramach cyklu spotkań, które są zaplanowane w najbliższym czasie na osiedlach w mieście.

Był na na niej obecny prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miasta Rafał Weber i radny miejski Łukasz Durek. Jak zaznacza prezydent, bardzo ceni sobie takie bezpośrednie kontakty.

– Otwarcie mówię mieszkańcom, że nie da się wszystkiego zrobić w rok czy w dwa lata. Jeżeli składają jakieś wnioski budżetowe, to będziemy je rozpatrywać, ale nic nie obiecuję. Każde takie spotkanie, to jest zejście na ziemię, żeby mi do głowy przypadkiem nie przyszło, że jest już tak dobrze z punktu widzenia wygodnego fotela prezydenta miasta. Ja ten fotel wolę zamienić właśnie na takie spotkania – stwierdza. Zaznacza, że podczas nich słyszy również słowa krytyczne, które nie tylko jego bezpośrednio dotyczą, ale wynikają z wieloletnich zaniedbań na osiedlach. – My rządzimy niespełna rok, ale nie uciekamy od tych problemów. Widzę, że mieszkańcy chcę walczyć o swoje osiedla – dodaje prezydent.

Rzeczywiście podczas spotkania widać było, że mieszkańcy mają wiele propozycji i są bardzo zaangażowani w rozwój swojego otoczenia. Najważniejszą sprawą była dla nich poprawa bezpieczeństwa na ul. Sandomierskiej. Zwracali również uwagę na ciężki transport, który jednak nie powinien odbywać się na tym osiedlu. Problemem jest też brak kanalizacji, chodników, oświetlenia na niektórych ulicach. Oczywiście był też i drobniejsze sprawy, jak np. problem z koszeniem trawy czy też spornym drzewem, które należy wyciąć. W najbliższych planach duża inwestycja planowana na tym osiedlu, to przebudowa ul. Lipowej.

Jak zaznacza radny miejski Łukasz Durek, równie ważną inwestycją, jak przebudowa na ul. Lipowej jest główna i reprezentacyjna ulica miasta czyli ul. Sandomierska, która wymaga budowy kanalizacji burzowej, sanitarnej oraz chodników. – To najważniejsze i najbardziej kosztowne przedsięwzięcie, z którym będziemy się mierzyć w obecnej kadencji, jeśli chodzi o infrastrukturę komunalną i taką najbliższą mieszkańcom na os. Charzewice – stwierdza radny.
Szacowany koszt tej inwestycji, to około 8 mln zł. Obecnie budżet miasta nie jest w stanie samodzielnie jej udźwignąć bez zaciągnięcia kredytu.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021