W Stalowej Woli

WYJECHALI NA SAN ESCOBAR

WYJECHALI NA SAN ESCOBAR

W całej Polsce temperatura życia politycznego rośnie i to mimo mrozu i śniegu. Jednak w Stalowej Woli jakby wszystko zawiało i zasypało. W mieście nie dzieje się dobrze a opozycja jakby tego nie zauważyła. Gdzie się podział były prezydent Andrzej Szlęzak. Czy nadal liczy, że będzie wiceprezydentem Tarnobrzega? A może jako członek PSL-u czeka na wiosnę, bo jak wiadomo chłopy w zimie śpią, a w polu samo im rośnie.
Podpowiadamy, że na wiosnę może być już późno. Gdzie jest wojowniczy Kukiz15? Przecież polityka prowadzona przez obecne władze miasta jest niemal identyczna jak ta, którą prowadzi rząd. A na rządzie Politycy Kukiz15 nie zostawiają suchej nitki, zwłaszcza za bezsensowne zadłużanie. Prawda, ile tu podobieństw między rządem i władzami Stalowej Woli. A dlaczego tak słabo słychać miejscową PO na czele z byłą posłanką Renatą Butryn? Co prawda blokowanie mównicy w Radzie Miejskiej Stalowej Woli ma jeszcze mniej sensu niż blokowanie mównicy w Sejmie, ale nie trzeba eksperckiej wiedzy, żeby dostrzec liczne błędy i fatalne działania obecnych władz miasta. Co przeszkadza byłej pani poseł bardziej aktywnie zaangażować się w sprawy miasta, tym bardziej, że posądzamy ją o aspiracje prezydenckie. A gdzie podziała się stalowowolska lewica? Sondaże pokazują, że głosy o politycznym końcu SLD nie sprawdziły się, a i w Stalowej Woli jej sympatyków nie brakuje. Czy jest już obojętne, że Miasto nadzwyczaj hojnie zasila kościelną kasę? Może ktoś to podliczy i spyta dlaczego tyle i na co.

Stalowa Wola to nieduże miasto i wszyscy się tu znają. Znają się na tyle, że nie powinni mieć problemów z dogadaniem się. Zaryzykujemy tezę, że Szlęzak, Hausner, Tofil, Butrynowa i jeszcze kilka osób potrafią się dogadać. Problem polega na tym czy PO, Kukiz15, Nowoczesna i SLD potrafią się dogadać. Jeżeli tego nie zrozumieją, to stalowowolski PiS nie musi się obawiać utraty władzy i może spokojnie wyjechać na dłuższy czas do ciepłych krajów. Najlepiej na San Escobar.

Weronika Przestój

10 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021