W Stalowej Woli

WYJECHALI NA SAN ESCOBAR

WYJECHALI NA SAN ESCOBAR

W całej Polsce temperatura życia politycznego rośnie i to mimo mrozu i śniegu. Jednak w Stalowej Woli jakby wszystko zawiało i zasypało. W mieście nie dzieje się dobrze a opozycja jakby tego nie zauważyła. Gdzie się podział były prezydent Andrzej Szlęzak. Czy nadal liczy, że będzie wiceprezydentem Tarnobrzega? A może jako członek PSL-u czeka na wiosnę, bo jak wiadomo chłopy w zimie śpią, a w polu samo im rośnie.
Podpowiadamy, że na wiosnę może być już późno. Gdzie jest wojowniczy Kukiz15? Przecież polityka prowadzona przez obecne władze miasta jest niemal identyczna jak ta, którą prowadzi rząd. A na rządzie Politycy Kukiz15 nie zostawiają suchej nitki, zwłaszcza za bezsensowne zadłużanie. Prawda, ile tu podobieństw między rządem i władzami Stalowej Woli. A dlaczego tak słabo słychać miejscową PO na czele z byłą posłanką Renatą Butryn? Co prawda blokowanie mównicy w Radzie Miejskiej Stalowej Woli ma jeszcze mniej sensu niż blokowanie mównicy w Sejmie, ale nie trzeba eksperckiej wiedzy, żeby dostrzec liczne błędy i fatalne działania obecnych władz miasta. Co przeszkadza byłej pani poseł bardziej aktywnie zaangażować się w sprawy miasta, tym bardziej, że posądzamy ją o aspiracje prezydenckie. A gdzie podziała się stalowowolska lewica? Sondaże pokazują, że głosy o politycznym końcu SLD nie sprawdziły się, a i w Stalowej Woli jej sympatyków nie brakuje. Czy jest już obojętne, że Miasto nadzwyczaj hojnie zasila kościelną kasę? Może ktoś to podliczy i spyta dlaczego tyle i na co.

Stalowa Wola to nieduże miasto i wszyscy się tu znają. Znają się na tyle, że nie powinni mieć problemów z dogadaniem się. Zaryzykujemy tezę, że Szlęzak, Hausner, Tofil, Butrynowa i jeszcze kilka osób potrafią się dogadać. Problem polega na tym czy PO, Kukiz15, Nowoczesna i SLD potrafią się dogadać. Jeżeli tego nie zrozumieją, to stalowowolski PiS nie musi się obawiać utraty władzy i może spokojnie wyjechać na dłuższy czas do ciepłych krajów. Najlepiej na San Escobar.

Weronika Przestój

10 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Projekt ,,Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19″

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021