W Stalowej Woli

Wykręciliśmy 20. miejsce w Polsce – musimy to utrzymać

Wykręciliśmy 20. miejsce w Polsce – musimy to utrzymać

W ostatni weekend rowerzyści ze Stalowej Woli zmobilizowali się i przejechali tyle kilometrów, które pozwoliło nam wskoczyć na 20. miejsce w Polsce, a ta pozycja jest premiowana stojakami rowerowymi. Chodzi o  ogólnopolską akcję „Kręć Kilometry”, którą organizuje Fundacja Allegro All For Planet.

Obecnie Stalowa Wola ma ponad 48 tys. km i ta liczba plasuje ją na 20. pozycji, jeśli cykliści ją  utrzymają, to w miasto otrzyma stojaki rowerowe. Walka w rankingu miast trwa do końca września, a rozpoczęła się w maju. W każdej chwili można przystąpić do tego program. Wystarczy mieć tylko smartfona i zainstalować bezpłatną aplikację „Kręć Kilometry” i oczywiście włączać ją podczas wycieczek rowerowych. Ci, którzy używają innych aplikacji mobilnych, mogą zarejestrowaną trasę importować z pliku gpx i dodać do aplikacji „Kręć Kilometry”. Warto zaznaczyć, że akcja trwa od początku maja, dlatego też pliki z tego okresu można też importować do tej aplikacji.

Zachęcamy rowerzystów do wzięcia udziału w zabawie, to nie tylko walka o kolorowe stojaki, które mogą się pojawić na ulicach, ale też udowodnienie, że jesteśmy Miastem Rowerów. To też pokazanie, jak zdrowo i aktywnie można spędzać czas. Ponadto aplikacja rejestruje ile każdy uczestnik „dołożył”  kilometrów. Zatem można rywalizować indywidualnie między sobą.

Zatem zachęcamy tych, którzy jeszcze nie przyłączyli się do akcji, a jeżdżą na rowerach, i to nie ważne, czy w tygodniu pokonują 10 czy 200 km, bo każda, nawet najkrótsza trasa się liczy. Trzeba się jeszcze mocniej zmobilizować, bo niebezpiecznie doganiają nas inne miasta.  A dodatkową zachętą do tego, by wziąć udział w akcji są ciekawe nagrody do wygrania m.in.  np. apteczki rowerzysty, kaski, rowery, kamerki.
Więcej na temat akcji na stronie http://kreckilometry.pl/, tam też można sprawdzać ranking miast w zakładce walcz o stojaki.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Policja poszukuje wszystkich świadków tragicznego wypadku w Jamnicy

stw24.pl3 sierpnia 2021

Narodowe czytanie w MBP – zgłoszenia do 16 sierpnia

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021