W Stalowej Woli

Wykręciliśmy 20. miejsce w Polsce – musimy to utrzymać

Wykręciliśmy 20. miejsce w Polsce – musimy to utrzymać

W ostatni weekend rowerzyści ze Stalowej Woli zmobilizowali się i przejechali tyle kilometrów, które pozwoliło nam wskoczyć na 20. miejsce w Polsce, a ta pozycja jest premiowana stojakami rowerowymi. Chodzi o  ogólnopolską akcję „Kręć Kilometry”, którą organizuje Fundacja Allegro All For Planet.

Obecnie Stalowa Wola ma ponad 48 tys. km i ta liczba plasuje ją na 20. pozycji, jeśli cykliści ją  utrzymają, to w miasto otrzyma stojaki rowerowe. Walka w rankingu miast trwa do końca września, a rozpoczęła się w maju. W każdej chwili można przystąpić do tego program. Wystarczy mieć tylko smartfona i zainstalować bezpłatną aplikację „Kręć Kilometry” i oczywiście włączać ją podczas wycieczek rowerowych. Ci, którzy używają innych aplikacji mobilnych, mogą zarejestrowaną trasę importować z pliku gpx i dodać do aplikacji „Kręć Kilometry”. Warto zaznaczyć, że akcja trwa od początku maja, dlatego też pliki z tego okresu można też importować do tej aplikacji.

Zachęcamy rowerzystów do wzięcia udziału w zabawie, to nie tylko walka o kolorowe stojaki, które mogą się pojawić na ulicach, ale też udowodnienie, że jesteśmy Miastem Rowerów. To też pokazanie, jak zdrowo i aktywnie można spędzać czas. Ponadto aplikacja rejestruje ile każdy uczestnik „dołożył”  kilometrów. Zatem można rywalizować indywidualnie między sobą.

Zatem zachęcamy tych, którzy jeszcze nie przyłączyli się do akcji, a jeżdżą na rowerach, i to nie ważne, czy w tygodniu pokonują 10 czy 200 km, bo każda, nawet najkrótsza trasa się liczy. Trzeba się jeszcze mocniej zmobilizować, bo niebezpiecznie doganiają nas inne miasta.  A dodatkową zachętą do tego, by wziąć udział w akcji są ciekawe nagrody do wygrania m.in.  np. apteczki rowerzysty, kaski, rowery, kamerki.
Więcej na temat akcji na stronie http://kreckilometry.pl/, tam też można sprawdzać ranking miast w zakładce walcz o stojaki.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021