W Stalowej Woli

Wylewka anhydrytowa –posadzka XXI w.

Wylewka anhydrytowa –posadzka XXI w.

Czym jest wylewka anhydrytowa ? Jaka jest różnica między wylewką anhydrytową a cementową oraz jakie są zalety wylewki anhydrytowej porozmawiamy z Kamilem Adamczakiem , przedstawicielem firmy Beton- Bud Gorzyce Sp. z o. o.

2

Jesteście znaną w regionie firmą produkującą materiały budowlane.
Skąd pomysł by w waszej ofercie znalazła się wylewka anhydrytowa ?

Świat idzie do przodu . Ludzie pragną upraszczać sobie życie i służą temu najnowsze technologie.
Takim właśnie produktem jest nasza wylewka anhydrytowa . Jej parametry pozwalają skracać prace budowlane ,dając jednocześnie klientowi pewność uzyskanej jakości .

Wiele osób wie czym jest wylewka cementowa, ale pojęcie wylewki anhydrytowej jest czymś nowym . Co to właściwie jest ?
Wylewka anhydrytowa jest samopoziomującą wylewką podłogową.To produkt nowoczesny i nieznany na naszym rynku .Wykonuje się ją zarówno przy budowie domków jednorodzinnych jak i przy budowie dużych powierzchniowo obiektów. Najważniejszą jej cechą jest oddanie ciepła co w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym pozwala klientowi oszczędzać pieniądze na ogrzewaniu pomieszczeń.Ogrzewanie podłogowe można uruchomić już po 7 dniach, tym samym skracamy do minimum czas wysychania i stosunkowo szybko możemy rozpocząć prace okładzinowe.
Dzięki swoim właściwościom bardzo szybko się nagrzewa i posiada niewielką bezwładność cieplną co jest bardzo istotne w nowoczesnych systemach ogrzewania podłogowego. Może być stosowana pod wszystkie okładziny : terakotę , kamień naturalny , parkiet , panele , wykładziny dywanowe .

Jaka jest różnica między wylewką tradycyjną cementową a anhydrytową ?
Wylewka anhydrytowa to mieszanka samopoziomująca przygotowana pod nadzorem specjalistów. Jej produkcja sterowana jest komputerowo według odpowiedniej receptury specjalnie przygotowanej przez firmę Knauf.
Wylewka cementowa to mieszanka przygotowana na budowie , zależna od osoby dodającej piach i cement , bardzo często według recepty 2 łopaty piachu , worek cementu i 2 wiadra wody .

To oczywiście żart ale w ten sposób chcę podkreślić jak precyzyjne jest dozowanie naszej wylewki anhydrytowej w porównaniu do wylewki cementowej. Wylewka anhydrytowa w nie wymaga szlifowania , w przeciągu 2 dni spokojnie możemy po niej chodzić , co znacząco przyśpiesza prace na budowie.

Mimo , ze nie posiada zbrojenia jest kilkukrotnie wytrzymalsza niż tradycyjna wylewka. Szybkość wykonania pozwala na położenie nawet 1000 m 2 posadzki w jeden dzień i to tylko 3 osobową ekipą.

IMG_0489 (Kopiowanie)

Czy ceny wylewek także się różnią ?

I w tym miejscu postaram się obalić mity dotyczące ceny naszej wylewki .
Jeśli chodzi o cenę wylewek anhydrytowych nie są tak naprawdę dużo droższe niż wylewki cementowe. Biorąc pod uwagę ,że wylewki anhydrytowe niemal dwukrotnie szybciej osiągają odpowiednią temperaturę grzania, różnica między cenami bardzo szybko wyrówna się mniejszymi rachunkami za ogrzewanie .
Wytrzymałość naszego produktu powoduje , że musimy zużyć zdecydowanie mniej materiału co również znacząco wpływa na cenę posadzki .
Możemy porównać tu wylewkę anhydrytową do Mercedesa , który choć na początku inwestycji jest dużo droższy od innych aut ,dzięki swojej niezawodności i rzadkim naprawom sprawia , że wyższe koszty , które początkowo ponieśliśmy wcale nie wydają się wygórowane a na przestrzeni lat zwracają nam się z nawiązką .

Mimo wielu pozytywów wymienionych przez Pana , ludzie wciąż chętniej sięgają po wylewki cementowe . Jaka jest tego przyczyna ?

Ludzie boją się nowości i innowacji , przez wykonawców straszeni są ceną , dlatego decydują się na standardowe rozwiązanie jakim w tym wypadku jest wylewka cementowa.
W dużej części Polski wylewki anhydrytowe są już powszechnie stosowane i nie są jużtraktowanejako wynalazek, ale uznawane są za produkt Premium, w który warto zainwestować. Poprzez szeroką kampanie reklamową staramy się trafić do jak największej liczby odbiorców w naszym regionie . Inwestor ,który zna i już raz zastosował wylewkę anhydrytową bez zastanowienia wybiera anhydryt przy następnych inwestycjach.

Współpracujecie z naszą lokalną firmą a dokładniej betoniarnią Beton-Bud w Gorzycach .
Dlaczego właśnie oni i jak rozpoczęła się wasza współpraca?
To pytanie zadaliśmy Leszkowi Rudkowi, przedstawicielowi firmy Knauf dostarczającej komponenty do produkcji wylewek anhydrytowych.

Firma Knauf poszukuje na terenie całej Polski rzetelnych i profesjonalnych partnerów do współpracy w zakresie produkcji anhydrytowych podkładów podłogowych.
Beton –Bud Gorzyce jest dobrze znaną w regionie betoniarnią produkującą beton towarowy , płyty drogowe i klocki betonowe . Wśród klientów regionu cieszą się oni bardzo dobrą opinią ,którą wypracowali sobie kładąc ogromny nacisk na jakość oferowanych produktów.
Nie boją się innowacji a wręcz przeciwnie są bardzo chętni do wdrażania najnowszych technologii.
Przed dwoma laty, firma Beton-Bud rozpoczęła również produkcję płynnych, anhydrytowych podkładów podłogowych powszechnie nazywanych wylewkami anhydrytowymi.
W tym czasie z powodzeniem zrealizowaliśmy wiele obiektów o zróżnicowanym stopniu trudności.

IMG_0661 (Kopiowanie)

Jak wygląda sytuacja w naszym regionie? Czy ludzie interesują się wylewkami anhydrytowymi ?

Oczywiście , mimo , że ten rodzaj wylewki jest od niedawna w naszej ofercie mamy za sobą już kilka realizacji i wielu zadowolonych klientów . Sandomierz , Stalowa Wola , Tarnobrzeg , Pysznica to tylko kilka miejsc gdzie nasza wylewka służy klientom . Mamy bardzo dużo zapytań i telefonów .
Cieszy fakt ,że anhydryt powoli staje się czymś „ normalnym” i bardziej dostępnym dla klienta .

Gdzie powinny się zgłosić osoby , które zainteresowane są wylewką firmy Knauf ?

Osoba przeszkolona przez nas odpowie na wszystkie pytania pod numerem 662 – 720 – 719.
Udzieli ona Państwu wszystkich niezbędnych informacji , zapraszamy także na fanpaga oraz stronę internetową www.betongorzyce.pl naszego dystrybutora.

Artykuł sponsorowany

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021