W Stalowej Woli

Wylotowa ulica z miasta będzie remontowana

Wylotowa ulica z miasta będzie remontowana

Miasto ogłosiło przetarg na pierwszy etap przebudowy ul. Sandomierskiej na os. Charzewice w Stalowej Woli. Zainteresowani wykonawcy mają czas na składanie ofert do 22 stycznia.  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie planem, to prace budowlane mają się rozpocząć w kwietniu.

Inwestycja ta jest realizowana w ramach programu rozwoju gminnej oraz powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019 z dotacji wojewody. W tegorocznym budżecie miasta zostało  zabezpieczone blisko 5,5 mln zł na ten cel.  , na drugi etap 500 tys zl
Jak wyjaśniał podczas sesji rady miasta Sylwester Piechota, naczelnik wydziału inwestycji, transportu i pozyskiwania funduszy w stalowowolskim magistracie, jeśli nie będzie odwołań, to procedura przetargowa powinna być zakończona w marcu. Zatem jest realna szansa, by wykonawca wszedł z robotami w kwietniu. Natomiast zakończenie prac planowane jest na koniec października.

Będzie to pierwszy etap przebudowy tej drogi. Pracę będą prowadzone na odcinku o długości 832 m od ul. Brandwickiej do ul. Wspólnej. Jezdnia będzie mieć 7 m szerokości, po obu stronach będą chodniki i ścieżki rowerowe. Zostanie zbudowana także kanalizacja deszczowa i oświetlenie, a także przebudowana sieć elektryczna.

W planach są kolejne etapy przebudowy tej drogi. Drugi od ul. Wspólnej do ul. Ziołowej oraz trzeci od ul. Ziołowej do granic administracyjnych miasta. Jeśli chodzi o drugi etap, to w styczniu ma być ogłoszony przetarg na projekt, który miałby być gotowy w maju lub w czerwcu. Jest to konieczne do tego, by miasto mogło mieć decyzję umożliwiającą aplikowanie o środki zewnętrzne.  Orientacyjny koszt prac na II odcinku to 4,8 mln zł.   W tegorocznym budżecie miasta na ten cel zostało zabezpieczone 0,5 mln zł.
Naczelnik Sylwester Piechota  zaznaczał, że na II i III odcinku tej ulicy nie ma  kanalizacji sanitarnej. – Będziemy musieli się z tym problemem zmierzyć, gdyż przebudowa drogi bez równoczesnego czy uprzedniego wykonania kanalizacji sanitarnej byłaby problematyczna – mówił.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021