W powiecie

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO JUŻ OTWARTA

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO JUŻ OTWARTA

Materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu, wózki inwalidzkie oraz wiele innych urządzeń rehabilitacyjnych, pielęgnacyjnych i wspomagających, czeka na mieszkańców Powiatu Stalowowolskiego w nowo otwartej wypożyczalni. Sprzęt jest im udostępniany bezpłatnie.

Projekt pt. „Utworzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego oraz wspomagającego w powiecie stalowowolskim” realizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli. Wypożyczalnia jest zlokalizowana w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, przy ulicy Dmowskiego 1, a jej uroczyste otwarcie odbyło się 30 stycznia 2020 roku.

Cel całego przedsięwzięcia jest jasny – zwiększyć dostęp mieszkańców naszego powiatu do usług zdrowotnych, poprzez umożliwienie im bezpłatnego skorzystania z potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego czy pielęgnacyjnego. Każdy, kto szukał kiedyś tego typu urządzeń na potrzeby własne bądź kogoś bliskiego wie, jak trudno je zdobyć. A nie wszystkich stać na ich zakup, ponieważ to drogi sprzęt. A tu można go pożyczyć na czas rehabilitacji za darmo. Dlatego zdając sobie sprawę z tego, jak bardzo ta wypożyczalnia jest potrzebna, bez zawahania przeznaczyliśmy jako Powiat Stalowowolski środki na wkład własny do tego bardzo dobrego i potrzebnego projektu, stworzonego i realizowanego przez nasze Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Wypożyczalnia powstała z myślą o osobach niesamodzielnych, które ze względu na wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność wymagają wsparcia z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu. Wybór specjalistycznych urządzeń w nowo powstałej wypożyczalni jest bardzo szeroki. Mieszkańcy znajdą tu zarówno sprzęt rehabilitacyjny, jak: koncentratory tlenu, bieżnie, rowery stacjonarne, kule, czy łóżka rehabilitacyjne; sprzęt pielęgnacyjny, taki jak: materace przeciwodleżynowe, krzesła toaletowe, siedziska nawannowe; a także sprzęt wspomagający, jak np.: schodołazy, wózki inwalidzkie, balkoniki, pionizatory, czy stojaki na kroplówki. Co istotne, zatrudnieni w wypożyczalni fizjoterapeuci posiadają odpowiednią wiedzę i podpowiadają osobom korzystającym z wypożyczalni, jak odpowiednio użytkować urządzenia.

Sprzęt może być wypożyczany na okres do 6 miesięcy, ale z możliwością przedłużenia. Nie jest wymagane orzeczenie o niepełnosprawności, ale wśród dokumentów niezbędnych do przedstawienia przez osoby chętne skorzystać z wypożyczalni, jest zaświadczenie lekarskie od lekarza specjalisty bądź lekarza rodzinnego o potrzebie skorzystania z odpowiedniego urządzenia. Co ważne, w uzasadnionych przypadkach, pracownicy wypożyczalni będą mogli nawet zorganizować dowóz sprzętu do miejsca zamieszkania osoby, która będzie go używać – mówi Karolina Paleń ze stalowowolskiego PCPR, która jest kierownikiem całego projektu.

Z wypożyczalni mogą korzystać mieszkańcy całego powiatu, czyli gmin: Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaklików i Zaleszany oraz oczywiście mieszkańcy miasta Stalowa Wola, gdzie w budynku MOPS-u ulokowano jej siedzibę. Warto zaznaczyć, że dzięki decyzji prezydenta miasta – Lucjusza Nadbereżnego, pomieszczenia pod wypożyczalnię zostały udostępnione bezpłatnie. Wypożyczalnia jest czynna w godzinach 7:30 – 18:00 (poniedziałek) oraz 7:30 – 15:30 (wtorek – piątek).

Żródło Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021