W Stalowej Woli

Wyremontują najgorszą ulicę w mieście

Wyremontują najgorszą ulicę w mieście

Już niebawem ulicą Kopernika na os. Rozwadów Stalowej Woli będzie można przejechać bez obawy o to, że wjedzie się w kałużę, w której jest ogromna dziura. A co za tym idzie urwie się koło i uszkodzi zawieszenie.
O remont tej ulicy wielokrotnie upominała się radna poprzedniej kadencji Maria Rehorowska, a także Lucyna Mizera, dyrektor Muzeum Regionalnego.  To właśnie z tej ulicy jest wjazd i wyjazd na teren muzeum, a także parking przy tej placówce, która jest niejako wizytówką miasta, jednak  ulica przyległa już raczej nie. Jeszcze do niedawna ul. Kopernika wyglądała tak, jak na zdjęciu.
Ulica ta kilka lat temu została doraźnie wyremontowana. Była położona nakładka asfaltowa od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do połowy tej drogi. Jednakże drugi jej odcinek jest w fatalnym stanie. Tuż przy wjeździe na ul. Dąbrowskiego są ogromne dziury, na połowie drogi brakuje trelinki. Najgorzej jest po opadach deszczu, gdzie ten fragment ulicy zamienia się w rzekę
Okazuje się, że remont tej drogi wbrew pozorom nie był i nie jest taki prosty, gdyż  jest uzależniony od dwóch inwestycji. Dlatego jej naprawa się przeciągała. Chodziło o odprowadzenie wody deszczowej. Najpierw była konieczność zrobienia kanalizacji w ul. Brandwickiej i połączeniu jej z ul. Hubala. Co zostało zrobione. Dlatego też, było możliwe wykonanie asfaltu na części ul. Kopernika. Pozostała, z której woda jest odprowadzana na ul. Dąbrowskiego, gdzie nie ma kanalizacji, była tylko łatana. Teraz miasto przeznaczyło 32 tys. zł na doraźny remont. Została przełożona już trelinka, a także w 30 proc. wymieniona na starą, pochodzącą z rozbiórek z innych części miasta. Niewykluczone, że zostanie też położna nakładka asfaltowa.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021