W Stalowej Woli

Wyremontują “stodołę” za ponad pół miliona złotych

Wyremontują “stodołę” za ponad pół miliona złotych

Ponad 1,5 mln zł będzie kosztować adaptacja pomieszczeń na dwie placówki wsparcia dziennego w Stalowej Woli. Takie będą w budynku, w którym mieścił się KUL przy bazylice konkatedralnej, a także w obiekcie przy klasztorze kapucynów. Miasto stara się o dofinansowanie na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego na infrastrukturę pomocy społecznej w maksymalnej wysokości, czyli 85 proc.

Koszt adaptacji pomieszczeń w dawnej auli KUL- przy ul. Popiełuszki to ponad 850 tys. zł. Modernizowana też będzie klatka schodowa oraz pomieszczenia kuchenne. Zagospodarowane zostanie w sumie około 350 mkw. powierzchni. Miasto ma popisaną umowę użyczenia z parafią na 10 lat.

Natomiast jeśli chodzi o obiekt przy klasztorze, to będzie modernizowany budynek tzw. “stodoły” o powierzchni użytkowej około 260 mkw., gdzie obecnie mieści się świetlica „Promyczek”, a także ścianka wspinaczkowa „ Aniołów Stróżów”. Tu też powstanie placówka wsparcia dziennego.
Jak wyjaśnia Sylwester Piechota, naczelnik wydziału inwestycji, transportu i promocji gospodarczej w Urzędzie Miasta, w tym obiekcie będą wykonane prace na prawie 700 tys. zł, obejmujące adaptację, modernizację pomieszczeń jak i wymianę wszystkich instalacji, czyli wszelkie roboty, które są konieczne do uruchomienie placówki wsparcia dziennego. Inwestycję tę, w kwocie 70 tys. zł, wesprze stowarzyszenie „Pokój i Dobro” działające przy klasztorze. Podobnie jak w poprzednim przypadku miasto podpisało umowę z kapucynami na użyczenie tego budynku na 10 lat.
W koszt modernizacji obu obiektów jest wliczony także zakup wyposażenia tych placówek w rożnego rodzaju pomoce, a także sprzęt kuchenny.
Jeśli miasto otrzyma dofinansowanie na ten cel, to realizacja inwestycji nastąpi  prawdopodobnie w 2017 lub w 12018 roku.

Placówki wsparcia dziennego funkcjonują podobnie jak świetlice środowiskowe, dzieci i młodzież mają tam codziennie zorganizowane zajęcia, mogą liczyć na pomoc w odrabianiu lekcji, a także na ciekawe spędzenie wolnego czasu pod okiem opiekunów.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021