W Stalowej Woli

Wyremontują wiadukt nad torami przy ul. Traugutta

Wyremontują wiadukt nad torami przy ul. Traugutta

Wiadukt nad torami przy ul. Traugutta przejdzie gruntowną modernizację. Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na jego przebudowę, a pierwsze prace ruszą początkiem przyszłego roku. Zamknięcie dla ruchu kołowego nastąpi jednak wcześniej, bo już 20 listopada 2020 roku. Do czasu rozpoczęcia remontu, wciąż będzie można przemieszczać się pieszo i rowerem.

Do końca listopada miasto ogłosi przetarg na modernizację wiaduktu nad torami w ciągu ul. Traugutta. Ze względów bezpieczeństwa już od najbliższego piątku zostanie on wyłączony z ruchu kołowego. Do czasu rozpoczęcia prac, możliwa będzie komunikacja pieszo-rowerowa. – Zalecamy, by jadąc samochodami, kierować się ul. Przemysłową Boczną do ul. Przemysłowej oraz przejazdem kolejowym na ul. Targowej – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Planowo przetarg rozstrzygnięty zostanie w styczniu przyszłego roku i w pierwszej połowie 2021 roku rozpoczną się prace modernizacyjne, by zakończyć je w ciągu jednego okresu budowlanego. W ramach zadania wykonany zostanie remont przyczółków, postawione będą nowe przęsła wiaduktu, a sam wiadukt poszerzony o przejście dla pieszych o szerokości 1,2 m. Dalej będzie to przejazd jednokierunkowy, kierowany przez sygnalizację świetlną. Ze względu na zabudowania, nie jest możliwe stworzenie dwujezdniowego przejazdu.

– Jest to trudne zadanie, bo zlokalizowane w pasie kolejowym, które będzie wymagało uzgodnień kolejowych i zamknięcia torów na czas prowadzenia prac. Mamy nadzieję, że roboty będą przebiegać w napiętym harmonogramie – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Wartość zadania określona w budżecie na przyszły rok to 1,5 mln zł. Przebudowa wiaduktu w całości finansowana będzie ze środków własnych.

 

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl27 listopada 2020

Gotowość do zimowego utrzymania dróg na Podkarpaciu

stw24.pl27 listopada 2020

MBP wznawia działalność

stw24.pl27 listopada 2020

Wigilia 2020 – Nowe rozporządzenie ogranicza liczbę gości

stw24.pl27 listopada 2020

Uchroniony przed wychłodzeniem

stw24.pl27 listopada 2020

Nowe drzewa na terenie Stalowej Woli

stw24.pl26 listopada 2020

Szkoły zamknięte do 3 stycznia

stw24.pl25 listopada 2020

Nastoletnie oszustki – Proboszcz ostrzega !

stw24.pl25 listopada 2020

Ogłoszona przetargi na dwie inwestycje w Stalowej Woli

stw24.pl25 listopada 2020