W Stalowej Woli

Wysokie krawężniki i zwisające konary drzew

Wysokie krawężniki i zwisające konary drzew

To problemy cyklistów, i nie tylko ich, w Stalowej Woli. Kwestie dotycząc infrastruktury ścieżek rowerowych i bezpieczeństwa na tych drogach w mieście po raz kolejny na sesji rady miasta poruszył radny Mariusz Kunysz.

– Nie wiem, czy uda się to zrobić czy nie, ale będę to mówić do końca kadencji. Ponieważ wysokie krawężniki wzdłuż ulic miejskich powinny zostać bezwzględnie zlikwidowane – mówił radny. Zauważał, że problem tych uskoków doskwiera także tym rowerzystom, którzy ciągną za sobą przyczepki z małymi dziećmi, a te tylko podskakują na wysokich krawężnikach. Co jest niebezpieczne.
– Korzystając z tych ścieżek bardzo często, widzę, że poprawy w tym temacie nie ma. Myślę, że w tej sprawie będę wyrazicielem i państwa radnych, nie tylko korzystających z tych ścieżek, ale i ich znajomych, a w Stalowej Woli jest bardzo dużo użytkowników rowerów – mówił radny.

Mariusz Kunysz poruszył także kolejny temat związany nie tylko ze ścieżkami rowerowym, ale dotyczący też chodników. Zwrócił uwagę na to, że konary drzew rosnących wzdłuż ścieżek i chodników zwisają nad nimi. Rowerzysta musi się bardzo nachylić by pod nimi przejechać, a jeśli i się zagapi, to w nie wjeżdża. Jest to bardzo niebezpieczne, w przypadku gdy mijają się rowerzyści i każdy próbuje uniknąć zderzenia z gałęziami. Problem ten dotyczy także chodników nad którymi nisko wiszą gałęzie.
Radny przytoczył przykłady takich miejsc, to m. in. odcinek przy ul. Popiełuszki od strony ronda przy policji jadąc w kierunku ul. Ofiar Katynia po prawej stronie oraz odcinki przy ul. Kwiatkowskiego.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021