kultura i rozrywka

Wystawa i wieczór autorski

Wystawa i wieczór autorski

W czwartek, 16 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza odbędzie się wernisaż wystawy lalkarskich prac Pauliny Kary, a następnie wieczór autorski poetki Anity Róg. Zapraszamy na godzinę 17 do budynku przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

Paulina Kara urodziła się w Nisku, ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, gdzie w 2001 roku obroniła dyplom ze snycerstwa 2001. Studiowała w Instytucie Sztuk Pięknych przy UMCS w Lublinie kierunek malarstwo, zaś fakultet ceramika. Praca dyplomowa prezentowana była w Galerii Białej w Centrum Kultury w Lublinie, TVP –„Regiony Kultury”, oraz nagrodzona wyróżnieniem dziekańskim. Autorka współpracuje z Teatrem Lalki we Wrocławiu, łódzkim Teatrem Nowym. Obiekty autorstwa artystki obejrzymy w ekspozycjach stałych Parku Zwierzynieckiego, Pałacu Biskupiego – Janów Podlaski, Pałacu Łochów, Pałacu Sieniawa, Hotelu Tobaco, Pułaska Residence. Prace prezentowane były również na wielu ekspozycjach czasowych. Odwiedziły m.in. Supermarket Sztuki -wystawa międzynarodowa – Warszawa, Festiwal Sztuki Lalkarskiej –Bielsko –Biała 2016 czy Festiwal Animacji – Bydgoszcz 2016. Paulina Kara jest członkinią grupy Polska Lalka Artystyczna POLA. – Zależy nam na popularyzowaniu lalkarstwa w naszym kraju. Chcemy, aby ta interesująca dziedzina sztuki rozwijała się w możliwie najbardziej wartościowych artystycznie formach – mówi Paulina Kara. Lalki jej autorstwa podziwiać będzie można na parterze obiektu MBP przy ul. Popiełuszki 10, zaś po wernisażu lalkarskiej wystawy, który przewidziany jest na godzinę 17, w sali bankietowej na II piętrze – wieczór autorski poetki Anity Róg
Poetka skończyła 16 lat, ale wiersze zaczęła pisać już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Mimo młodego wieku wydała już dwa obszerne tomiki wierszy. W roku 2015 ukazał się jej debiutancki tomik „Goniąc marzenia”, zaś w roku 2016 zbiorek „Twarzą wiatru” – wydane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kolbuszowej. Poza poezją pasjonuje się m.in. muzyką, malarstwem, recytacją, historią, jest stypendystką Funduszu Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.

plakat_anita_rog_www
Anita Róg – obecnie uczennica I klasy II LO w Mielcu, jest laureatką wielu konkursów z różnych dziedzin, m. in. zdobywczynią wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie historyczno-literackim „Pamięć Nieustająca”, wojewódzkim konkursie literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”, II nagrody i wyróżnienia w V Podkarpackim Konkursie Literackim „Gdy słowa dojrzewają” w Jeżowem oraz I miejsce w VIII Ogólnopolskim Otwartym Konkursie Literackim „O różę Karoliny” w Namysłowie. Jej wiersze prezentowane były m.in. w rzeszowskim miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”, mieleckim roczniku „Artefakty” i piśmie „Krynica” z Kijowa.
Jeszcze raz zapraszamy 16 lutego do MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 na otwarcie wystawy i wieczór z poezją. Początek – godzina 17.00.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

MBP zaprasza dzieci i młodzież do Dyskusyjnego Klubu Książki

stw24.pl15 września 2021

Awans „Stalowych Rakiet” do finałów Talentiady Tenisowej

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Kazimierz Szymeczko – spotkanie online

stw24.pl13 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021