W Stalowej Woli

Wywalczyliśmy nagrody za iluminacje

Wywalczyliśmy nagrody za iluminacje

8 rodzin ze Stalowej Woli otrzymało sprzęt gospodarstwa domowego o wartości 10 tys. zł. To nagroda dla miasta za zajęcie II miejsca w Polsce w 8. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą”.
W konkursie tym blisko 100 miast walczyło o tytuł „Świetlnej stolicy Polski”.

– To była pozytywna walka mieszkańców Stalowej Woli o to, by być stolicą Polski, jeśli chodzi o świąteczną iluminację. To dla nas bardzo miłe, że staliśmy się „Świetlną stolicą” województwa podkarpackiego”, a także, że udało nam się wywalczyć drugie miejsce w Polsce. To również dla nas jako władz miasta wielka motywacja do tego, aby iluminacje świąteczne w przyszłych latach były jak najbardziej ciekawe. Cel, który przyświecał tej akcji, oprócz budowania wewnętrznej tożsamości i dumy z miasta, to też cel charytatywny – mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Nagroda jaką otrzymało miasto, czyli dwie lodówki, zmywarkę, kuchenkę gazową i elektryczną, dwa blendery oraz mikrofalówka, zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom. Zostały one wybrane przez pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. – Wybór był trudny, aczkolwiek pracownicy najlepiej znają potrzeby naszych klientów. Na pewno ten sprzęt przyda się tym rodzinom, część z nich będzie mogła wymienić ten już zużyty, kilkunastoletni na nowy. Choć są też rodziny, które wcale nie miały takiego sprzętu – mówi Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS-u.

Nagrody te na ręce władz miasta i dyrektora MOPS-u przekazał oficjalnie Konstanty Strumski, przedstawiciel Grupy Kapitałowej Energa.
– W tym roku organizowaliśmy 8. edycję akcji „Świeć się z Energa”. Brało w niej udział blisko 100 miast, a głosy oddało ponad 150 tys. mieszkańców. Dotychczas, w ramach tej akcji, która ma przede wszystkim wymiar charytatywny udało nam się wesprzeć ponad  150 placówek, w tym przede wszystkim domy dziecka i domy pomocy społecznej. Akcja była organizowana w dwóch etapach. Pierwszy to regionalny, w którym Stalowa Wola została uznana z najpiękniej rozświetlone miasto województwa podkarpackiego, wygrywając z Rzeszowem, a drugi ogólnopolski. Zabrakło bardzo niewiele, aby Stalowa Wola została stolicą, najpiękniej rozświetlonym miastem w całej Polsce – mówi Konstanty Strumski.

Specjalne podziękowanie za społeczne zaangażowanie w tym konkursie otrzymał mieszkaniec Stalowej Woli  Piotr Rut, który w różny sposób aktywizował innych do głosowania. – Stalowa Wola oraz wszyscy przyjaciele naszego miasta po raz kolejny pokazali, że można wspólnie coś  osiągnąć i to może przynieść jakiś efekt. A przy okazji cel był szczytny, do osób potrzebujących trafił fajny sprzęt. Udało się, wygraliśmy na Podkarpaciu – mówił z zadowoleniem.

I miejsce w tym konkursie zdobył Zamość –  33 256 głosów, II miejsce – Stalowa Wola 31 991 głosów, III miejsce – Częstochowa 4 911 głosów.

IMG_1373 IMG_1374

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021