W Stalowej Woli

Wzmożone kontrole policji na ul. Poniatowskiego

Wzmożone kontrole policji na ul. Poniatowskiego

Progi zwalniające, które kilka miesięcy temu zostały zamontowane na ul. Poniatowskiego w Stalowej Woli wzbudzają duże emocje wśród kierowców. Raz, że boją się o uszkodzenie auta, a drugi, że są tam częste kontrole policji i sypią się mandaty.

Kierowcy narzekają na to, że progi zostały tak zamontowane, że wielu zamiast przejeżdżać przez ich środek, omija je bokiem wjeżdżają tylko lewymi kołami na wzniesienie. To dlatego, że boją się o uszkodzenie podwozia. Z kolei są i tacy, którzy całkiem omijają te urządzenia i jadą środkiem ulicy, jednocześnie przekraczają podwójną ciągłą i łamią przepisy.
Progi te zostały zainstalowane przez zarządcę po to, by zwiększyć bezpieczeństwo na tej ulicy, tak kierowców, rowerzystów jak i pieszych. Dochodziło tam do wielu niebezpiecznych sytuacji, w tym także śmiertelnych wypadków.  To jest jednak rozwiązanie tymczasowe, gdyż w planach jest przebudowa tej ulicy.

– Te progi nie powodują jakichkolwiek uszkodzeń samochodu, jeśli ktoś porusza się z prędkością 10 km/h, a jeśli już ktoś jedzie kilkadziesiąt km/h, to może się spodziewać jakiś skutków.  Kierowcy muszą się stosować do przepisów, które obowiązują na tej drodze. Urządzenia te zostały zainstalowane w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.  Po objęciu tej ulicy, dość intensywnym nadzorem  przez policjantów ruchu drogowego jest tam bezpieczniej. Dlatego też funkcjonariusze nadal będą tam prowadzić działania. Apelujemy do kierowców, by zachowali rozsądek i ostrożność na tej drodze. Po to te urządzania zostały zamontowane, żeby ograniczyć prędkość i myślę, że ten cel, który przyświecał zarządcy drogi został osiągnięty – mówi  Andrzej Walczyna, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.
Podkreśla,  że najczęstsze wykroczenia, które są ostatnio ujawniane przez mundurowych na ul. Poniatowskiego, to wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, przekraczanie podwójnej ciągłej, a ze strony pieszych przekraczanie ulicy w miejscach niedozwolonych.
Dodaje, że mimo wzmożonych patroli w tym rejonie, mieszkańcy zwracają się z prośbą do policji o jeszcze częstsze kontrole mundurowych, ponieważ wielu kierowców z dużą prędkością omija te progi i stwarza niebezpieczne sytuacje.

Joanna Piechuta

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021