sport

„Trzeba czasu i wytrwałości żeby osiągnąć efekty” rozmowa z Adrianem Ciosem

„Trzeba czasu i wytrwałości żeby osiągnąć efekty” rozmowa z Adrianem Ciosem

Zdrowe odżywianie, walka o wymarzoną sylwetkę – coraz więcej osób postanawia zmienić swoje nawyki, poprawić kondycje i wygląd. Jak myślisz czy to przejściowa moda?

– Bardzo dobrze, że coraz więcej osób zaczyna więcej się ruszać czy zdrowiej odżywiać. Zwłaszcza, że większość czasu ludzie spędzają przy biurku, przy komputerze. Z braku czasu spożywają niezdrowie, śmieciowe jedzenie. Odbija się to nie tylko na wyglądzie ale przede wszystkim na zdrowiu. Jeśli to moda to niech trwa jak najdłużej.

Czy jako trener personalny zauważyłeś większe zainteresowanie siłownią, fitnessem?

– Jasne! Coraz więcej osób przychodzi na zajęcia i zostaje. Oferta klubów fitness jest tak różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek, płeć.

Jesteś młody. Spotykasz się czasem z postawą „co ty tam wiesz, za młody jesteś, żeby wiedzieć co powinienem jeść , czy jak powinienem ćwiczyć…”?

– Może czasem. Tak naprawdę to co robię nie różni się od innych dyscyplin sportowych. Każda z nich wymaga wyrzeczeń, ciężkiej pracy i czasu. W kulturystyce ocenia się sylwetkę, żeby osiągać dobre wyniki trzeba poświecić swój czas maksymalnie- trening, odpowiednie odżywianie, odpoczynek. Nie ma efektów bez wyrzeczeń.
Więc jeżeli ktoś chce ze mną współpracować, chętnie pomogę osiągnąć mu zamierzone cele.

Kiedy pierwszy raz wystartowałeś w konkursie?

– Trzy lata temu w Sopocie. W wieku 17 lat stałem na scenie z zawodnikami starszymi od siebie. Udało mi się wtedy zakwalifikować do półfinału. Stres był ogromny, ale spotkałem się z entuzjastycznym przyjęciem. Wielu utytułowanych zawodników gratulowało mi startu oraz efektu w tak młodym wieku. Dało mi to motywacje do dalszej ciężkiej pracy.

Miałeś 17 lat? Zazwyczaj ludzie w twoim wieku uczą się do klasówki z matematyki.

– Początki zawsze są ciężkie, tym bardziej dla młodego organizmu, gdzie chodząc do szkoły czy pracy musiałem pilnować posiłków, treningów, każdy szczegół tak naprawdę mógł przeważyć na dalszych losach. Miałem na szczęście wsparcie otoczenia – rodziny, przyjaciół. Nie zniechęcali a dopingowali. Na pewno przez te 3 lata startów głównym celem było zwiększenie masy mięśniowej, żeby móc konkurować z innymi dużo starszymi zawodnikami. Udało mi się z wagi 65kg dojść do 93-95kg w wieku 19-20 lat.

Chodząc do szkoły pracowałem dorywczo. Obecnie jestem trenerem personalnym w Świat Formy. Dzięki temu mogę ćwiczyć na świetnej jakości sprzęcie. Jestem bardzo wdzięczny pracodawcy za umożliwienie mi tego. Dodatkowo wspiera mnie Pan Maciej Ziętek i jego firma.

Plany na przyszłość

– Bardzo ważny sezon przede mną. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski Juniorów do 24 lat w Październiku. Będzie to mój pierwszy start w Juniorach, gdzie również są eliminacje do Mistrzostw Świata na Węgrzech i taki jest plan z trenerem żeby zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata w Listopadzie. Tym bardziej że zawsze startowałem z seniorami i będzie to mój pierwszy start w Juniorach.

Kilka słów dla osób, które chciałyby coś zmienić w swoim życiu

– Aktywność fizyczna ma nam sprawiać przyjemność. Czy jest to siłownia, basen czy bieganie. Trzeba czasu i wytrwałości żeby osiągnąć efekty. Poprawiamy nie tylko własny wygląd ale przede wszystkim samopoczucie. Kształtujemy charakter i budujemy pewność siebie. Ważne jest, żeby się nie poddawać gdy jest ciężko a efekty wymagają czasu. Zapewniam, że warto.

Artykuł promocyjny 

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021

Paterski siódmy w PWZ Zuidenveld Tour

stw24.pl20 września 2021