Fotorelacje

XI Stalowowolski Rowerowy Cross Country

W programie Dni Stalowej Woli 2016 nie mogło zabraknąć  corocznego rajdu rowerowego – XI Stalowowolski Rowerowy Cross Country za nami.

Trasa tradycyjnie poprowadzona była przez las. Zawodnicy wykonywali rundy o długości 6,700 km. Mieli do pokonania nie tylko proste ścieżki, ale też trudne podjazdy i zjazdy.W wielu miejscach był piach i trzeba było schodzić z roweru. Ale najmocniejsi i te odcinki pokonali na dwóch kółkach. Każdy kto wziął udział w Crossie otrzymał nagrodę.

3 miejsce – Małgorzata Jarocka-Reczek

W Crossie wzięło udział 86 zawodników, w tym 10 kobiet. Panie startowały w kategorii open. Do pokonania miały jedną rundę, czyli trasę o długości 6,700 km. W zależności od kategorii wiekowej uczestnicy mieli do pokonania 3 lub 4 rundy.

Po raz pierwszy podczas stalowowolskiego crossu zastosowany został elektroniczny pomiar czasu, dzięki czemu każdy zawodnik wie dokładnie w jakim czasie pokonał dystans.