kultura i rozrywka

XI wakacyjny koncert finałowy

XI wakacyjny koncert finałowy

Na koniec wakacji, już po raz jedenasty, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli wypełni od piwnic po dach ponad setka zapracowanych amatorów sztuki wokalnej i muzycznej. Grono profesorskie pod wodzą Marka Radulego postawi utalentowanej muzycznie młodzieży kolejny próg do przekroczenia. Efekty czterodniowych warsztatów wspólnie zaprezentują słuchacze i profesorowie 25 sierpnia podczas finałowego koncertu na tarasie MDK.

Po raz pierwszy na koncercie finałowym wokalistki zaśpiewają tylko i wyłącznie z akompaniamentem na żywo. Taki cel dwa lata temu postawiły przed sobą specjalistki w dziedzinie sztuki wokalnej: Aleksandra Królik i Ewa Niewdany. W realizacji tego ambitnego założenia pomoże utalentowany pianista Marcin Maziarz. Repertuar, nad którym będą pracować, dostępny jest na stronie internetowej MDK.

Uwagę zwraca obecność w profesorskim składzie Grzegorza Grzyba – znakomitego perkusisty zespołu Laboratorium, który współpracuje także z m. in.: Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Tymonem Tymańskim.
Obecność Grzegorza Grzyba w Stalowej Woli planuje skwapliwie wykorzystać Marek Raduli, by zagrać z nim koncert. Szef warsztatów zaprosi do współpracy niezwykle utalentowanego gitarzystę basowego Marcina Jadacha. Od niemal samych początków stalowowolskich warsztatów prowadzi on klasę gitary basowej, a Marek Raduli bardzo dobrze ocenia jego pracę. W środowy wieczór na sali kameralnej MDK spotka się trójka muzyków, którzy zamierzają cieszyć się ze wspólnego grania, a słuchacze przecież bardzo lubią takie sytuacje.

Stałym gościem warsztatów w Stalowej Woli jest wirtuoz gitary Jacek Królik. Spotkanie warsztatowe z nim to sytuacja bezcenna dla naszych gitarzystów.

FINAL WM 2016 _DRUK.indd

Koncert Finałowy XI Wakacyjnych Warsztatów Muzycznych w Stalowej Woli
25 sierpnia, godz. 18.00
Taras Miejskiego Domu Kultury

Wystąpią:
Stalowowolska Młodzież oraz Aleksandra Królik, Ewa Niewdany, Marcin A. Steczkowski, Dawid Lewandowski, Marcin Jadach, Mariusz Godzina, Grzegorz Grzyb, Marcin Maziarz
Gospodarz sceny – Marek Raduli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl1 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w okolicach miasta

stw24.pl1 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021