W Stalowej Woli

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom zakończony

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom zakończony

Pani nurek, żołnierze, policjant, strażak czy… Baba Jaga. To zaledwie część niezwykłych gości, którzy pojawili się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w dniach 3-10 czerwca. Cel był jeden: przeczytać naszym dzieciakom ciekawe książki oraz opowiedzieć o swojej codziennej pracy.

W Filii Nr 2 gościła Marta Górecka, dziennikarka Radia „Leliwa” a zarazem pasjonatka nurkowania i pracownik OSP Stalowa Wola – sekcja ratownictwa wodnego. Dzieci z PSP nr 4 wysłuchały bajki Sławomira Żbikowskiego pt. „Tajemnica poddasza” . Uczestnicy dowiedzieli się od gościa, na czym polega praca nurka, zobaczyli jak wygląda jego strój i sprzęt do pracy pod wodą. Pani nurek odpowiadała na serię pytań o najbardziej niebezpieczne, trudne i najśmieszniejsze sytuacje, jakie przydarzyły się podczas podwodnych akcji.

Z kolei uczniowie z PSP nr 9 pojawili się w naszej Filii nr 3. Nieoczekiwanie wpadła do nas Baba Jaga z wizytą. Radości i śmiechu było co nie miara, bo czarownica nie tylko przeczytała klasie bajkę, ale też poczęstowała łakociami. W ramach akcji 5 czerwca, Filię Nr 1 odwiedzili z kolei uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3, którzy zapoznali się m.in. z jedną z przygód „Detektywa pozytywki” Grzegorza Kasdepke. Filia nr 5 zorganizowała głośne czytanie dzieciom z Przedszkola nr 4 przez… tajemniczą Królową z dalekiego kraju, która przejętym słuchaczom rozdała dary i łaskawie mianowała berłem na swoich poddanych.

6 czerwca w Bibliotece Głównej gościliśmy żołnierzy z 16. Batalionu Saperów w Nisku: Edytę Kiliańczyk i Artura Sokoła, którzy przeczytali dzieciom z Przedszkola nr 9 i 10 książkę „Niesforny alfabet” Grzegorza Kasdepke. Dodatkową atrakcją był pokaz sprzętu wojskowego. Dzieci mogły przymierzyć hełm i maskę. Tak wyposażone pozowały do zdjęć. Równie ciekawie było podczas spotkania 9 czerwca, gdzie dzieciakom z Przedszkola 9, 10 i 18 bajki czytali: przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli – starszy aspirant sztabowy Andrzej Walczyna oraz kpt. Krystian Bąk z Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.
Panowie czytali książki, które dotyczyły ich codziennej pracy, nie mogło być przecież inaczej. Kto, jak nie policjant, przeczyta lepiej książkę „Policja!!!”. I kto, jak nie strażak, podpowie co robić, gdy „Las się pali”. Dzieci miały mnóstwo pytań, a na deser można było oglądnąć stojący pod biblioteką prawdziwy wóz strażacki, który można było nie tylko obejrzeć z bliska, ale również usiąść w nim na miejscu kierowcy. Nawet działko wodne poszło w ruch! Dzieci z Przedszkola nr 9, 10 i 18 będą długo wspominać ten dzień w bibliotece.
9 czerwca w Filii nr 2 i Filii nr 3 gościł lotnik i mechanik samolotowy Czesław Gorczyca prezes Seniorów Lotniska Aeroklubu Stalowowolskiego – Lotnisko Turbia. Dzieci z PSP nr 1 i 9, nie tylko słuchały czytanej książki, ale również zapoznały się z historią powstania lotniska w Turbii oraz ciekawostkami z życia słynnych pilotów wywodzących się z naszych terenów.

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom już się skończył, ale pamiętajmy, żeby czytać dzieciom codziennie, w ciągu całego roku, bo czytanie pozwala zrozumieć innych ludzi i siebie. W bibliotece książek do wspólnego czytania nie brakuje.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021