W Stalowej Woli

Z myślą o rozwojowych szansach także dla dużych firm – ważne porozumienie

Z myślą o rozwojowych szansach także dla dużych firm – ważne porozumienie

Stalowowolskie firmy także mogą korzystać z “szybkich ścieżek” dla projektów badawczo-rozwojowych.

 

Kilka dni temu podpisano w Stalowej Woli, z inicjatywy Inkubatora Technologiczne pozrozumienie o dużym znaczeniu dla rozwoju miasta i zgrupowanego w nim sektora przemysłowego. ITSTW, Inicjator podpisanego 19 października listu intencyjnego zaprosił do tej inicjatywy partnerów: Katolicki Uniwesrytet Lubelski, Politechnikę Warszawską, Fundację Uniwersytecką w Stalowej Woli i firmę Liugong Dressta Machinery Sp. z o.o. Podpisaniu listu-porozumienia dotyczącego”wspólnych działań wszystkich partnerów na rzecz transferu wiedzy z nauki do przemysłu, najnowszych technologii i rozwiązań innowacyjnych” towarzyszyli Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny, Marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl oraz przedstawiciel Narodowego Centrum Madań i Rozwoju.

Porozumienie ma ścisły związek z potrzebami rozwojowymi dużych firm z regionu Stalowej Woli. Firm – dotychczas raczej po macoszemu traktowanych w możliwościach sięgania po środki zewnętrzne. Pozycja firm z sektora MSP była jak dotąd uprzywilejowana i taką – w myśl kryteriów nowej perspektywy budżetowej- zapewne pozostanie. Instrumenty wspierania innowacyjnych inicjatyw firm dużych jednak będą w “nowym rozdaniu” uruchamiane a sięganie po takie formy wsparcia w dużej mierze zależeć będzie od inicjatywy przedsiębiorstw. Taką inicjatywę przejawiają chińscy właściciele Liugong Dressta Machinery, którzy dostrzegają szansę ich realizacji w partnerstwie z ośrodkami nauki i ośrodkami innowacji. Zbliżający się nabór projektów przez NCBiR w ramach “szybkiej ścieżki” udostępnianej właśnie dużym firmom jest tu dodatkowym argumentem.

Jak twierdzi Cezary Kubicki, prezes ITSTW – stalowowolski ośrodek cały czas działąjąc na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności w małych firmach podejmował także współpracę z głównymi firmami i pracodawcami regionu. Obecne porozumienie jest więc kontynuacją wcześniejszych inicjatyw i projektów. “Mamy podstawy by oczekiwać właczenia się w tak pojmowany mechanizm partnerstwa także innych przedsiębiorstw, a szczególnie Huty Stalowa Wola SA” – zaznaczył C. Kubicki.

źródło: www.itstw.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021