W Stalowej Woli

Z popiołów powstał nie Feniks a Boxing Team

Z popiołów powstał nie Feniks a Boxing Team

Od niedawna w mieście działa stowarzyszenie Stalowa Wola Boxing Team. To organizacja, którą stworzyli rodzice w miejsce Klubu Sportowo – Bokserskiego Feniks, który już zakończył swą działalność. Chcieli, by ich pociechy mogły nadal trenować boks. By organizacja ta mogła spełniać swoje cele zwróciła się z prośbą o dofinansowanie do miasta.  

Jak czytamy we wniosku złożonym przez stowarzyszenie, jego działalność ma na celu upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez zachęcania ich do systematycznego uprawiania sportu poprzez taką dyscyplinę jaką jest boks. To propozycja dla dzieci i młodzieży od 12. do 20. roku życia. W klubie ćwiczą już ci, którzy byli w Feniksie, ale też nowe osoby, nabór trwa cały czas.

Treningi są prowadzone w dwóch grupach wiekowych, odbywają się trzy razy w tygodniu, w  poniedziałki, środy i piątki od godz. 16 na MOSiR-ze. Zajęcia są bezpłatne.
Opracowany cykl treningowy przewiduje szkolenie początkowe dla uczestników pochodzących  z naboru jak też pracę już z doświadczonymi zawodnikami przygotowującymi się do startów w zawodach.  W klubie tym działają bardzo utalentowani młodzi zawodnicy, którzy mają na swoim koncie wiele zwycięstw.
Młodych bokserów trenuje Władysław Wydra, instruktor boksu były reprezentant drużyny bokserskiej ZKS Stal Stalowa Wola, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Polski, reprezentant Polski.

Stowarzyszenie otrzymało od miasta wsparcie na realizację zadania publicznego w kwocie 4 tys. zł. Sama organizacja nie ma wystarczających środków, które by pozwoliły jej  samodzielnie wykonywać zaplanowane działania.
Środki te przeznaczy m.in. na uzupełnienie sprzętu sportowego, dzięki temu znacznej poprawie ulegną warunki do uprawiania sportu, a tym samym poprawi się bezpieczeństwo. Zakupiony sprzęt  doposaży już istniejącą bazę. Zadanie ma na celu popularyzację boksu, a także wyszkolenie zawodników do turniejów wojewódzkich,  okręgowych, krajowych i międzynarodowych.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021